Προς το περιεχόμενο

Fender Telecaster buying guide!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

με μονους ειναι πραγματικη TELECASTER,με διπλους ειναι μια ..... κιθαρα με διπλους που εχει ΣΧΗΜΑ Τelecaster.

 

αν θες ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ τελε πρεπει να παρεις με μονους (ειναι και πιο ευελικτη)

Και εγώ τι θα κάνω που δεν έχω μάτια για άλλη (εμφανισιακά), αλλά δεν τη βρίσκω πουθενά με 2 μονούς αντί για 2 διπλούς? :'(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα παρεις ΑΥΤΗ τοτε ;),αν δεν σου αρεσει εμφανισιακα μια κιθαρα ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ να την κρατησεις,trust me. ;)

 

Ξεκινα με αυτη και με τον καιρο θα παρεις και κανονικη,παντως για τη μουσικη που τι θελεις μια χαρα ειναι. ;)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημείωση: Θέλω να παίξω πανκ/σκα

 

Μερικά ενδεικτικά βίντεο σχετικά με τη μουσική που λες και την tele. Έχε  στο μυαλό σου όμως πως δεν είναι θέμα κιθάρας μόνο.

 

Dead Kennedys - Riot

Bauhaus Live Part 4 of 5

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

βρε παιδια...στην αθηνα που μπορω να setαρω μια baja γιατι θα τη πεταξω απο το μπαλκονι...ετσι..οπως ηρθε ......καπου στο κεντρο.....ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βρε παιδια...στην αθηνα που μπορω να setαρω μια baja γιατι θα τη πεταξω απο το μπαλκονι...ετσι..οπως ηρθε ......καπου στο κεντρο.....ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ....

 

ΣΠΙΤΙ σου

 

http://www.noiz.gr/index.php?action=articles;sa=view;article=39

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω SF......το αρθρο ηταν πληρως διαφωτιστικο....και μετα απο 2 ωρες  την ρυθμισα....αφου εβαλα και 9αρες...οι οποιες μου ταιριαζουν περισσοτερο ...τωρα μενει να λυσω το ΠΡΟΒΛΗΜΑ του θορυβου της γειωσης το οποιο δεν το εκανε η BAJA  αλλα μολις εβαλα κατσαβιδι να ρυθμισω καθ΄υψος τον bridge μαγνητη αρχισαν τα βουιζματα.....καμια βοηθεια...επι τουτου....γιατι μαλλον δε θα το γλιτωσει το πεταμα απο το μπαλκονι...γιατι γενικα επιθυμω να παιζω τη κιθαρα και οχι να την πασπατευω με κατσαβιδια και λοιπα εργαλεια........ ΒΟΗΘΕΙΑ.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανως κατι εκανες και εφυγε η γειωση της γεφυρας ή του base plate,ξεβιδωσε τη γεφυρα και δες αν το καλωδιακι που τη συνδεει με την γειωση (συνηθως η πισω μερια καποιου ποντεσιομετρου) ακουμπαει πανω στη γεφυρα.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπον φιλτατε SUPERFUNK ενω πανω στο θεμα του σεταρισματος BAJA οι οδηγιεςσου ηταν πλεον διαφωτιστικες, αφου εφαρμοστηκαν κατα γραμμα ειχαμε το πλεον επιθυμητο αποτελεσμα για τη συγκεκριμενη κιθαρα, στο θεμα της γειωσης δε μπορεσα να κανω κατι.Εκανα τη κιθαρα κομματια  ετσι οπως την εβλεπα πανω στο τραπεζι  ταξιδεψα 20 χρονια πισω οταν πιτσιρικαδες με τις ARIA τις MAYA..και τις YAMAHA..καναμε μαθηματα ανατομιας στα κακομοιρα τα οργανα...τελος παντων ..ολα στη κιθαρα ειναι on place...με τη δικη μου ματια παντα...δυο παρατηρησεις εχω

1...  κατω ακριβως απο τον bridge μαγνητη υπαρχει κατι σαν καλωδιο κολλημενο πανω στο μαγνητη ενα καλωδιο ασχετο απο τα δυο μου φευγουν για τα ποντεσιομετρα.

2....στο  tone  ποντεσιομετρο υπαρχει μια αναμονη (απο τις τρεις συνολικα ) η οποια δεν εχει καποιο καλωδιο κολλημενο πανω της , ουτε βρηκα κατι να περισευει...

Ο ΘΟΡΥΒΟΣ ΠΑΡΑΜΕΝΕΙ.....και αρχιζω να ψιλοαπογοητευομαι....δε ξαναγοραζω παντως μεσω internet.....αν την ειχα παρει απο καταστημα ...και σεταρισμενη θα ηταν και ισως ποιο ελαφρια να τη διαλεγα...ειναι 3,8 κιλα...ισως να μη βουιζε.....ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ απο τωρα...για τις συμβουλες....!  χαιρε....!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο ΘΟΡΥΒΟΣ ΠΑΡΑΜΕΝΕΙ...

 

οταν λες θορυβο δεν φανταζομαι να λες τον κλασσικο θορυβο που εχουν οι μονοπηνιοι μαγνητες ο οποιος αν ακουμπας τις χορδες μειωνεται ετσι δεν ειναι?

 

οταν πιανεις τις χορδες ο θορυβος αυξανει ή  μειωνεται?

 

1...   κατω ακριβως απο τον bridge μαγνητη υπαρχει κατι σαν καλωδιο κολλημενο πανω στο μαγνητη ενα καλωδιο ασχετο απο τα δυο μου φευγουν για τα ποντεσιομετρα.

 

αναθεμα αν καταλαβα τιποτα....say it again please....

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δηλαδη ο θορυβος αυτος.....που φυσικα και εξαφανιζεται οταν αγγιζω ειτε τις χορδες ειτε τους μαγνητες ειτε τα ποντεσιομετρα...λογιζεται ...ως φυσιολογικος....!!!!!????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • πριν Slew Rate ξεκλείδωσε το θέμα

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου