Προς το περιεχόμενο

Fender Telecaster buying guide!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

δηλαδη ο θορυβος αυτος.....που φυσικα και εξαφανιζεται οταν αγγιζω ειτε τις χορδες ειτε τους μαγνητες ειτε τα ποντεσιομετρα...λογιζεται ...ως φυσιολογικος....!!!!!????

 

Σε μια κιθάρα με μονούς μαγνήτες ναί. Πολλές φορές λύνεται με ένα καλό shielding που "παίρνει τα χοντρά", αλλά και πάλι μιλάμε για μονούς μαγνήτες, hum comes with the territory.  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δηλαδη ο θορυβος αυτος.....που φυσικα και εξαφανιζεται οταν αγγιζω ειτε τις χορδες ειτε τους μαγνητες ειτε τα ποντεσιομετρα...λογιζεται ...ως φυσιολογικος....!!!!!????

 

ναι,(φυσικα ΟΤΑΝ ΠΑΙΖΕΙΣ ο θορυβος θα πρεπει να ακουγεται ΛΙΓΟΤΕΡΟ απο αυτα που παιζεις)  και οσο χειροτερα ηλεκτρικα εχει το σπιτι σου τοσο δυνατοτερος θα ειναι,ξεκινα παιζοντας μακρυα απο ενισχυτες και ΟΘΟΝΕΣ,ενα καλο shielding παντα βοηθαει

 

 

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα κρασια...θα τη πεταξω απο το παραθυρο...ξερεις εχουμε ενα βρεφος νεογεννητο  στο σπιτι...και παιζω στον vox ισα ισα..ετσι ωστε  να μην ακουω τον φυσικο ηχο των χορδων..ειτε δυναμωνω το volume αλλα αγγιζω ελαχιστα με τη πενα...και οταν παιζω με ανοιχτες...ερχεται το ΒΖΖΖΖΖΖΖΖΒΖΖΖΖΖ ....λοιπον θα τη ξαναβαλω στη θηκη της και θα παω να παρω μια VINTAGE (απομιμηση LES PAUL) ΜΕ 400e  που τη ξαχαρωνω εδω και καιρο και αντι αυτης πηρα τη baja..και θα βρω την υγεια μου...(βεβαια ρε παιδια οταν τη δοκιμασα τη baja ενος γνωστου πριν την αγορασω ...δεν εκανε.... τσικ....και δε νομιζω να ειχε κανει shielding ο τυπος....αυτος ουτε να τη κουρδισει δεν ηξερε..).παντως ευχαριστω...για ολα....οταν θα τη πεταξω απο το παραθυρο...6ος οροφος θα το ανακοινοσω στο φορουμ.....μπας και πεσει σε καλυτερα χερια....! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτα για να σοβαρευτουμε κι ολας,ΔΕΚΑΔΕΣ παιδια εδω μεσα,αλλα και χιλιαδες αλλοι σε ολο τον κοσμο, εχουν παρει την ιδια κιθαρα και δεν εχουν ΚΑΝΕΝΑ προβλημα,προφανως ειτε.... δεν ξερεις καθολου απο κιθαρες,ειτε δεν ξερεις καθολου απο.... τελε,ειτε δεν ξερεις καθολου.....και απο τα δυο.... :) (τιποτα απο αυτα δεν ειναι κακο),ειτε απλα η κιθαρα σου εχει καποιο προβλημα γειωσης  ;D ,και επειδη δια της....διαισθησης ;D τα προβληματα δεν λυνονται απο ενα φορουμ οσο καλη διαθεση και να εχουμε.... πηγαινε την σε καποιο ΤΕΧΝΙΚΟ να την δει για να σου πει αν εχει ΟΝΤΩΣ προβλημα ;)

 

Η κιθαρα ειναι ΜΙΑ ΧΑΡΑ οπως ερχεται απο το εργοστασιο. ;)

 

Ο Τζιμης στη Χαριλαου Τρικουπη στο κεντρο,απεναντι απο τα παλαια γραφεια του ΠΑΣΟΚ, ειναι πολυ καλος στα ηλεκτρικα.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Τζιμης στη Χαριλαου Τρικουπη στο κεντρο,απεναντι απο τα παλαια γραφεια του ΠΑΣΟΚ, ειναι πολυ καλος στα ηλεκτρικα.

Και ο Γιώργος...μέσα στα γραφεια του ΠΑΣΟΚ, ειναι πολυ καλος στα ηλεκτρικα...μας τα έχει αλλάξει όλα!!!!

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

φίλε Superfunk,

 

ευχαριστώ για το πολύ καλό telecaster buying guide

 

μετά απο αρκετή έρευνα και δοκιμές, αποφάσισα να μην "σνομπάρω" της Squier,  και είμαι πια κάτοχος μίας (κατά την γνώμη μου) φανταστικής κιθάρας, με εξαιρετικό value for money, την Squier Telecaster Classic Vibe Custom.

Πάρα πολύ καλή ποιότητα κατασκευής, (τρομερή δουλεία οι κινέζοι!) και φοβερός ήχος παρέα με ένα SuperChampXD.  Η αγορά έγινε απο το Thomann, χωρίς κανένα πρόβλημα, όπως πάντα.

 

πάω τώρα να ματώσω τα δάχτυλα μου με chicken pickin'

 

thanx! :)

 

http://www.thomann.de/gr/fender_squier_classic_vibe_telecustom.htm

http://www.thomann.de/gr/fender_super_champ_xd.htm

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εξαιρετικο αρθρο!και φυσικα μου εβαλε το μικροβιο να αγορασω μια baja ;D!θελω να ρωτησω σε ποιο καταστημα στην αθηνα μπορω να την δοκιμασω(εχω ηδη ρωτησει καγμακη και αρκο και δεν εχουν για δοκιμη)και εαν υπαρχει οντως καποιο που να εχει 3-4 για δοκιμη ωστε να επιλεξω οποια μου κατσει καλυτερα,αφου οπως διαβασα εχουν και αρκετες διαφορες απο κιθαρα σε κιθαρα.μπραβο και παλι!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • πριν Slew Rate ξεκλείδωσε το θέμα

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου