Προς το περιεχόμενο

Fender Telecaster buying guide!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

το εχω βρει αυτο το site...σε ευχαριστουμε φιλτατε.

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι FENDER TELECASTER BLACK & GOLD ειναι αρκετα σπανιες αλλα παραμενουν καλο deal (τις βρισκεις γυρω στα 1400-2000 δολλαρια αναλογα με τη κατασταση) για "vintage" κιθαρες (δεν ειναι ακριβως vintage αλλα πιστευω οτι σε λιγο καιρο θα γινουν),εχουν βγει περιπου 500 κομματια και χαρακτηριζονται απο την "περιεργη" πολυ βαρια brass γεφυρα τους και το λεπτο μπρατσο τους.

 

Κατω απο το μπρατσο, εκει που ενωνει με το σωμα, εχει ενα χαρτι κολλημενο με ενα ονομα με στυλο γραμμενο . Γραφει

A Castaneta, και απο κατω εχει ιδιοχειρα την υπογραφη του.

Τι ειναι αυτος???

 

σε πολλες Φεντερ αυτος που "δενει" και τσεκαρει το οργανο υπογραφει στο neck pocket.

 

φυσικα και θα τις κρατησετε για παντα και δεν θα πειραξετε ΟΥΤΕ ΒΙΔΑ πανω τους. :)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φίλε SF κάνε και έναν οδηγό για Stratocaster, με έμφαση στην κατηγορία < 1000 ευρώ!

 

χάνεις την μπάλα με αυτή τη Fender, είναι τόσες πολλές που δεν ξέρεις τι γίνεται... :-\

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα και συγχαρητήρια SFγια το αρθρο σου!Η telecaster που για κάποιο λόγο είχα φάει κόλημα ήταν μια american ash tele(2007 corona) βρέθηκε μια εδώ στις αγγελίες αλλά δε υπήρχαν λεφτά τότε..Θα ήθελα να ρωτήσω τον SF η όποιον άλλο γνωρίζει (εκ πείρας)ποια από τις tele με ash σώμα που πρότεινε είναι κοντά στην american ash tele?Από αυτές μου γυάλισε η highway tele!!Πρέπει να βγώ στη γύρα να τις ακούσω γιατί σκοπεύω η επόμενη μου κιθάρα να είναι tele!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα και συγχαρητήρια SFγια το αρθρο σου!Η telecaster που για κάποιο λόγο είχα φάει κόλημα ήταν μια american ash tele(2007 corona) βρέθηκε μια εδώ στις αγγελίες αλλά δε υπήρχαν λεφτά τότε..Θα ήθελα να ρωτήσω τον SF η όποιον άλλο γνωρίζει (εκ πείρας)ποια από τις tele με ash σώμα που πρότεινε είναι κοντά στην american ash tele?Από αυτές μου γυάλισε η highway tele!!Πρέπει να βγώ στη γύρα να τις ακούσω γιατί σκοπεύω η επόμενη μου κιθάρα να είναι tele!!

Φιλε μου καλησπέρα. Για την highway, ποτε δεν ακουσα κατι ασχημο.Και επειδη γυριζουν εδω στο σπιτι 2 απο αυτες που τις εχουν συναδελφοι μουσικοι που παιζουμε μαζι ειναι πολυ οκ με την κιθαρα τους.Γλυκια,ζεστη στον ηχο της,blues,ανετη στο παιξιμο,ομορφη και με καλη τιμη να την αποκτησει κανεις και να την εχει.

Βεβαια οι κιθαριστες του noiz,γνωριζουν πολλα περισσοτερα.Εγω πρωτον σου απαντω ως ακροατης και δευτερον ως κατοχος μιας τελε.

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα και συγχαρητήρια SFγια το αρθρο σου!Η telecaster που για κάποιο λόγο είχα φάει κόλημα ήταν μια american ash tele(2007 corona) βρέθηκε μια εδώ στις αγγελίες αλλά δε υπήρχαν λεφτά τότε..Θα ήθελα να ρωτήσω τον SF η όποιον άλλο γνωρίζει (εκ πείρας)ποια από τις tele με ash σώμα που πρότεινε είναι κοντά στην american ash tele?Από αυτές μου γυάλισε η highway tele!!Πρέπει να βγώ στη γύρα να τις ακούσω γιατί σκοπεύω η επόμενη μου κιθάρα να είναι tele!!

 

Τα japan Μοντελα της fender,ισαξια με τα αμερικανικα και πολλες φορες καλυτερα!

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα και συγχαρητήρια SFγια το αρθρο σου!Η telecaster που για κάποιο λόγο είχα φάει κόλημα ήταν μια american ash tele(2007 corona) βρέθηκε μια εδώ στις αγγελίες αλλά δε υπήρχαν λεφτά τότε..Θα ήθελα να ρωτήσω τον SF η όποιον άλλο γνωρίζει (εκ πείρας)ποια από τις tele με ash σώμα που πρότεινε είναι κοντά στην american ash tele?Από αυτές μου γυάλισε η highway tele!!Πρέπει να βγώ στη γύρα να τις ακούσω γιατί σκοπεύω η επόμενη μου κιθάρα να είναι tele!!

 

αυτη (και ειναι και "καλυτερη" απο την american ash)

 

http://www.thomann.de/gr/fender_highway_texas_tele_mn_2tsb.htm

 

βιασου μονο γιατι εχει καταργηθει το μοντελλο

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Χτες εγινα κατοχος μια squier affinity tele se arctic white....μπορω να πω πως δεν με επιανε ο υπνος το βραδυ...ξαναβρικα τον ερωτα...

www.alexisgearstuff.com

www.youtube.com/alexisgearstuff

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πηρα προσφατα μια baja, το vintage blonde (πολύ σωστό χρώμα, πολύ κοντά στο nocaster blonde), στα χέρια μου ήταν η καλύτερη στην κατηγορία της κ λίγο παραπάνω (είναι θέμα μπράτσου βέβαια), αλλά και ο ήχος, αυτός ο twisted tele στην θέση neck είναι υπέροχος, όπως και ο broadcaster είναι εξαιρετικά ικανοποιητικός. Ο τετραθέσιος επιλογέας είναι πολύ ωραία περίπτωση, η έξτρα θέση είναι πολύ χρήσιμη, το s1 πλάκα έχει αλλά δν το χρησιμοποιώ (τουλαχιστον όχι ακόμα!). Γενικά η κιθαρα αποδείχθηκε παρα πολύ εντάξει, θα μπορούσα άνετα να είχα πληρώσει παραπάνω και να μην το είχα μετανιώσει.. μόνο το intonation δν ήταν τέλειο, αλλά ρυθμίστηκε πολύ πιο εύκολα από οτι φοβόμουν. Το γενικό feel πάντως, και αυτό το θεωρώ πιο σημαντικό απ όλα, με εμπνέει και αν την σηκώσω δν την αφήνω εύκολα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το γενικό feel πάντως, και αυτό το θεωρώ πιο σημαντικό απ όλα, με εμπνέει και αν την σηκώσω δν την αφήνω εύκολα..

 

Αυτό μετράει πάνω απ'όλα!....καλόπαιχτη!... :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • πριν Slew Rate ξεκλείδωσε το θέμα

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου