Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με την motu ultralite mk3 hybrite


kuiz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γειά χαρά σε όλους...

Πριν μια βδομάδα πήρα στα χέρια μου την motu ultralite mk3 hybrite...Έχω εναν MacBook Pro απο τα νέα μοντέλα που έχουν την 800 Firewire..Πήρα και το ανταπτοράκι για να μου κάνει την 400ρα σε 800ρα αλλά  :o   ...

Συνδέω την κάρτα και τπτ :'(  .....

Έχω κάνει εγκατάσταση τους drivers ακολουθόντας τις οδηγιες απο το manual ( δεν έλεγε και τπτ το σπουδαίο ) αλλά παιδιά τπτ...Τώρα παίζει να μην έχω κάνει κάτι απλό που να χρειάζεται και να κουράζομαι άδικα ή να πρέπει να κοιτάξω καμία ρύθμιση απο το macbook...τλπ..

Μήπως μπορεί κάποιος να με βοηθήσει  ???

 

Thanks.........

'' Experimentation Connecting Musicians... ''

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρόβλημα εξαφανίστικε....

Η λύση ήταν τοσο μα τόσο απλή... :P ;D ::)

Επειδή άνθρωποι είμαστε και δεν ξέρεις αύριο μεθαύριο τι μπορεί να σου συμβεί πας εδω

 

http://www.motu.com/download/download_matching_downloads.html?platform_id=2&product_id=14

 

και κατεβάζεις τους πιο πρόσφατους drivers για Firewire/USB 2 ...Είναι το πρώτο download με τίτλο FireWire and USB Audio Driver Installer for Mac OS X μιλάμε πάντα για mac os...

 

Αυτά....

'' Experimentation Connecting Musicians... ''

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες αργότερα...

Παιδιά καλησπέρα!Πριν από καιρό αγόρασα την Μotu UltraLite ΝΚ3, πριν αποσυρθεί και βγει το Hybrid, και δεν μπορώ να τη συνδέσω με τα drivers που μου δίνει η ίδια η κάρτα επάνω σε πύργο της Mac OS X Version 10.6, κάνω install και η κάρτα δε δουλεύει, δεν την διαβάζει καθόλου.Νομίζω ότι μάλλον έχουν βγάλει καινούρια drivers μέσω του site της Motu ?  Μήπως μπορεί κάποιος να με βοηθήσει? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανε register το προϊόν σου και κατέβασε τους τελευταίους drivers από το site της Motu. Έχω τον ίδιο πυργο (με πιο παλιό λειτουργικό μάλιστα), και όλα δουλεύουν μια χαρά. 

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου