Προς το περιεχόμενο

Συναρμολογηση PARTSCASTER!


Superfunk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Guru
2 ώρες πριν, Πνοή και Νύξη είπε

Όταν βλέπω τέτοιο contour σε Stratocaster με πιάνει ταχυκαρδία...

 

Τις παρασπονδίες, τις υπερβολές και την κακογουστιά πολλοί και πολλές φορές δεν τις αποφεύγουν, ακόμα και η μαμά Φέντερ και το πανάκριβο custom shop τμήμα της.

Προσωπική εμπειρία απο τον Ισπανό και τον Γάλλο δεν έχω (αν και οι δουλειές του δεύτερου μου αρέσουν πολύ), εκείνο που μπορώ να καταθέσω είναι πως είχα στην κατοχή μου πολλές relic κιθάρες και παρτς, ο Άγγλος είναι πάρα πολύ καλός (το σώμα στη φωτό είναι που είχα) ενώ είμαι εντυπωσιασμένος απο την αισθητική του Ολλανδού (η τωρινή αγαπημένη μου στρατ είναι δική του). Είχα και Nash, Rutters, MJT φυσικά και άλλες, κάποιες μου άρεσαν αλλά μερικές τις έβρισκα over the top...

Ακόμα είχα και του άλλου Ισπανού που ξέχασα να αναφέρω, πολύ καλές εντυπώσεις απο δαύτον (http://www.bravacaster.com/)

Ας το αποσπάσει το θέμα κάποιος μοντ να ξεκινήσει άλλο ένα θέμα με relics, τώρα που θα μένουμε στα σπίτια μας να χαζεύουμε.

 

N9RUwMu.jpg

_DSC1256.jpg

  • Like 1

The music you listen to, becomes the soundtrack of your life

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Για μένα, αν δεν ξέρεις να κάνεις το contour όπως του αξίζει, τότε και το ρέλικ θα έχει θέμα. 

Το ρελικ πολλοί εποίησαν, αλλά αν πεις σε κάποιον από αυτούς θέλω επίπεδο relic Journeyman ή Closet Classic θα ...κλάσουν. Όταν λοιπόν πουλάς relic δεν πουλάς απλά ένα πσεκασμένο βερνίκι βαλμένο στην κατάψυξη και χτυπημένο άτακτα και wow. Αυτό το κάνει οποιοσδήποτε.

Η ποιότητα της κιθάρας δεν έχει να κάνει με το φινίρισμα παρ' όλα αυτά, και κάλλιστα μπορεί να είναι ένα όργανο που σκοτώνει, με ρέλικ ή άνευ.

Άσε τώρα που θα μείνουμε σπίτια μας, θα χτυπάμε τις κιθάρες μας στον τοίχο...

  • Like 1

Hλιθιούθιερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, ez είπε

 

Τις παρασπονδίες, τις υπερβολές και την κακογουστιά πολλοί και πολλές φορές δεν τις αποφεύγουν, ακόμα και η μαμά Φέντερ και το πανάκριβο custom shop τμήμα της.

Προσωπική εμπειρία απο τον Ισπανό και τον Γάλλο δεν έχω (αν και οι δουλειές του δεύτερου μου αρέσουν πολύ), εκείνο που μπορώ να καταθέσω είναι πως είχα στην κατοχή μου πολλές relic κιθάρες και παρτς, ο Άγγλος είναι πάρα πολύ καλός (το σώμα στη φωτό είναι που είχα) ενώ είμαι εντυπωσιασμένος απο την αισθητική του Ολλανδού (η τωρινή αγαπημένη μου στρατ είναι δική του). Είχα και Nash, Rutters, MJT φυσικά και άλλες, κάποιες μου άρεσαν αλλά μερικές τις έβρισκα over the top...

Ακόμα είχα και του άλλου Ισπανού που ξέχασα να αναφέρω, πολύ καλές εντυπώσεις απο δαύτον (http://www.bravacaster.com/)

Ας το αποσπάσει το θέμα κάποιος μοντ να ξεκινήσει άλλο ένα θέμα με relics, τώρα που θα μένουμε στα σπίτια μας να χαζεύουμε.

 

N9RUwMu.jpg

_DSC1256.jpg

οικονομικα σε τι επιπεδο βρισκονται;(ενδεικτικα),θεωρεις οτι ειναι ανεκτο το κοστος;(για εναν απλο εργαζομενο).κ εμενα μου εχουν γυαλισει οι strat του ολλανδου(ο οποιος λεει οτι ειναι χομπιστας;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru
31 λεπτά πριν, Πνοή και Νύξη είπε

Άσε τώρα που θα μείνουμε σπίτια μας, θα χτυπάμε τις κιθάρες μας στον τοίχο...

 

Relic?? 🤣

7 λεπτά πριν, yannisp είπε

 

 

 

9 λεπτά πριν, yannisp είπε

οικονομικα σε τι επιπεδο βρισκονται;(ενδεικτικα),θεωρεις οτι ειναι ανεκτο το κοστος;(για εναν απλο εργαζομενο).κ εμενα μου εχουν γυαλισει οι strat του ολλανδου(ο οποιος λεει οτι ειναι χομπιστας;)

 

Γενικά το nitro finishing/relic χρεώνεται απο πολλούς ακριβά, όχι άδικα σε πολλές περιπτώσεις...

Προσωπικά θα κοίταζα τον Ολλανδό χωρίς δεύτερη σκέψη, ό,τι έχω δει απο αυτόν είναι καλαίσθητο, ισορροπημένο και τουλάχιστον μέχρι πρότινος οι τιμές ήσαν εξαιρετικές.

Επεξεργασμένο από ez
λαθος
  • Ευχαριστώ 1

The music you listen to, becomes the soundtrack of your life

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 hours ago, Πνοή και Νύξη said:

89841440_2374831286142138_41899843108722

Όταν βλέπω τέτοιο contour σε Stratocaster με πιάνει ταχυκαρδία...

 

Το βαθύ contour το βρισκω πολυ σεξυ 🙂

Πάντως από τιμή μια χαρά είναι (200 ευρώ με μεταφορικά μου είπε) για candy apple red

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru
5 ώρες πριν, ez είπε

Relic?? 🤣

Aκριβώς και μάλιστα φθηνό

 

1 ώρα πριν, doubletrouble είπε

Το βαθύ contour το βρισκω πολυ σεξυ 

Δεν μιλάω για βάθος, μιλάω για καμπύλη και όχι για πετσοκοπή επίπεδη. Δυσνόητα πράματα, μόνο nerd(s) σαν κι εμένα έχουν τη λόξα. Πραγματικός contour nazi.

  • Like 1

Hλιθιούθιερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 minutes ago, Πνοή και Νύξη said:

Δεν μιλάω για βάθος, μιλάω για καμπύλη και όχι για πετσοκοπή επίπεδη. Δυσνόητα πράματα, μόνο nerd(s) σαν κι εμένα έχουν τη λόξα. Πραγματικός contour nazi.

 

Ω ναι σαφώς και έχεις δίκιο,δεν έχει καμπύλη καθόλου  Σωστός!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου