Προς το περιεχόμενο

Ηρθε η rockinger tele!


mechmg93

Προτεινόμενες αναρτήσεις

βεβαια υποθετω οτι αφου η κιθαρα δεν ειναι bolt on οπως η στρατ ' date=' τοτε θα ειναι ψιλοδυσκολο να φτιαχτει απο rockinger.ειναι δηλαδη κολλημενο το neck με το body?? δεν υπαρχουν βιδες???[/quote']

 

Είναι καρα-bolt-on...:lol:

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 99
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

ακομα μια φωτογραφια της tele που φιανονται τα φιλετα και λιγο καλυτερα το χρωμα..

 

_CE_95_CE_B9_CE_BA_CF_8C_CE_BD_CE_B1(22).jpg

 

 

επισης πρεπει να τονισω οτι το Pickguard δεν ειναι ακριβως λευκο.εχει μια αποχρωση της οποιας το ακριβες χρωμα δεν γνωριζω για να το περιγραψω :oops:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιζοντας αυτες τις μερες επιτελους με ενισχυτη και ακουγοντας την κιθαρα μου,ειμαι απολυτα ευχαριστημενος αλλα εχω να κανω μια παρατηρηση για οποιον θελει να παραγγειλει και αυτος rockinger tele.

 

οι μαγνητες ειναι πολυ "hot".πολλοι output.εμενα αυτο με χαροποποιει ιδιεταιρα, αλλα μπορει καποιος να μην το θελει αυτο.ενδεχομενως να μην το περιγραφω σωστα, αλλα συγκρινοντας την με μια υπεροχη μεξικανικη stratocaster, στα ιδια μηχανηματα, η tele μου ειχε παρα πολυ μεγαλυτερο output.

ο superfunk που την ακουσε μπορει να το εξηγησει καλυτερα, και με ορολογια, ωστε να καταλαβουν καλυτερα,ολοι οι ενδιαφερομενοι εδω μεσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τότε να την φχαριστηθείς μπρε!!! Αυτό σημαίνει ότι οι μαγνήτες είναι της προκοπής!!!!! ή ότι απλά σου κάνουν, οι Μεξικάνικοι στοκ μαγνήτες ΔΕΝ είναι μαγνήτες..... :lol: :lol: (γίνονται έρευνες χεχεχεχεχεχε) θα σου πώ ένα πράγμα σε μεξικάνικη στανταρντ στρατ ο μονός κοστίζει κάπου 12 ευρά :lol: , άρα ότι και να είναι, της τέλε είναι σαφώς ανώτεροι ποιοτικά δεν είναι "μπουκωμένοι" κλπ κλπ κλπ, αντεεεεε ωραίοςςςςς , keep on playing dude! 8)

In Fender Strat we trust!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω πολυ!εγω ξετρελλαθηκα με το αποτελεσμα. να σου πω την αληθεια, οταν την παραγγειλα, περιμενα οτι "δεν θα ακουγεται" απο αποψη output.βεβαια θα ηθελα να ακουσω και καποια fender tele, για να καταλαβω και την ηχητικη κατευθυνση που δινει η fender στις telecaster.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

....εχει μια αποχρωση της οποιας το ακριβες χρωμα δεν γνωριζω για να το περιγραψω :oops:

 

Θα είναι απερίγραπτο :lol: :lol: :D

Πολύ ευχάριστο το ότι σε ικανοποιεί όλο και περισσότερο!

Δείχνεις ένας ευτυχισμένος κιθαριστής :D

Δεν θυμάμαι να σου ευχήθηκα οπότε με γεια και καλοφόρετη!!! Έστω και καθυστερημένα…

Tigka metal!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπα..καθολου hot δεν ειναι απλα ισως η μεξικανικη ειναι ρυθμισμενη με τους μαγνητες πολυ χαμηλα & μακρια απο τις χορδες :wink:

 

(μη ξεχνας οτι το σημαντικοτερο ισως πραγμα σε μια ηλεκτρικη κιθαρα οσον αφορα τον ηχο της ειναι η ΑΠΟΣΤΑΣΗ των μαγνητων απο τις χορδες,κατι που ΠΟΛΛΟΙ ξεχνανε να τσεκαρουν...ποσες φορες εχω δει ανθρωπους να ψαχνονται χωρις τελος με διαφορετικους μαγνητες οταν το μονο που πραγματικα χρειαζονται ειναι ενα κατσαβιδακι...δεν μπορω να σου πω...!)

 

εγω προτιμω να σεταρω τις tele με τους μαγνητες αρκετα κοντα στις ατυλιχτες χορδες & λιγο μακρυτερα στις τυλιγμενες στον πισω μαγνητη για να εχω & twang αλλα και γκαζια οταν χρειαζονται.'

 

Θα ελεγα οτι οι μαγνητες της Rockinger (που και εμενα μου αρεσουν παρα πολυ ειδικα για τα λιγα χρηματα που κοστιζουν) ειναι medium-low output (οπως δηλ. πρεπει να ειναι καθε vintage tele μαγνητης)

 

η tele μου ειχε παρα πολυ μεγαλυτερο output

 

αρκετοι μπερδευουν τον ογκοδεστερο ηχο & παρουσια της tele (οπως και το μεγαλυτερο sustain της ) απο τη strat με το output ,δεν ειναι το ιδιο πραγμα ομως,αν και οντως η Tele ακουγεται παντοτε "μεγαλυτερη" απο τη στρατ.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου