Προς το περιεχόμενο

Line6 SPIDER15


SRV

Προτεινόμενες αναρτήσεις

τα πεταλια ΔΕΝ ειναι απαραιτητα για εναν ΚΑΛΟ ηχο αλλα για μια ΠΟΙΚΙΛΙΑ ηχων,μη μπερδευουμε τις εννοιες..υπαρχουν χιλιαδες κιθαριστες που παιζουν καρφι σε λαμπατους ενισχυτες & βγαζουν θεϊκο ηχο :wink:

Ο συγκεκριμενος LC15 ΣΚΟΤΩΝΕΙ & κατα τη γνωμη μου ειναι η καλυτερη επιλογη γιατι κακα τα ψεμματα..σαν τη λαμπα δεν ειναι ΤΙΠΟΤΑ :wink:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικα δεν ειπα οτι τα πεταλια κανουν τον καλο ηχο,αλλα επειδη τα κεφαλια ή οι ενισχυτες εχουν τα γκαζια και τον ηχο ,ο συγκεκριμενος ενισχυτης δεν εχει επιλογες :wink: οποτε αναγκαστικα θα πρεπει να παρει πεταλια .....αυτο εννοουσα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπα,με τον συγκεκριμενο ενισχυτη ακριβως επειδη ειναι ..μικρουλης δεν χρειαζεσαι κανενα πεταλι για βρωμα..απλα τον ....ανοιγεις & ευχαριστιεσαι τελεια power amp παραμορφωση :wink:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα αργότερα...

παιδια με τον lc 15 τι προβλημα θα εχουμε σε προβα? απο πλευρας εντασης μας καλυπτει?

(βασικα ειμαι σε τροχια αγορας νεας κιθαρας και ενισχυτη ,ελαφριου και οχι ακριβου για τις προβες και ετοιμαζω ποστ με τις επιλογες μου για να ψηφισετε τι με συμβουλευετε να παρω. προσεχως)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω εμπειρια απο studio (δεν επαιζα, ακουγα) και απο τον lc-15 αλλα και απο τον καινουριο μου vc-15.

το προβλημα και των 2, αλλα ιδιαιτερα του vc, ειναι οτι ο κιθαριστας δεν ακουει τον εαυτο του, ενω σε γενικες γραμμες ακουγονται καλα στο συνολο.

βεβαια οι αποψεις διυστανται.εγω αναφερω αποψη φιλου που τους χρησιμοποιει και τους 2 στις προβες του.

παντως σε γενικες γραμμες ο lc ειναι αρκετα δυνατοτερος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μιχαλη δε το καταλαβα πολυ καλα αυτο. δηλαδη επαιζε τερμα το volume του αρεσε ο ηχος , αλλα οταν επαιζαν οι αλλοι δεν ακουγε , αλλα συνολικα ηταν τσιμα τσιμα οσο πρεπει απο ενταση ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αρχικα για τον lc-15(ταξη α). με αυτον κανει προβες το τελευταιο τετραμηνο.χρησιμοποιει τα καθαρα του και μετα λογο εχει το pedalboard.αν ακουσει καποιος τριτος τα ακουει ολα μια χαρα. το παιδι ομως δεν ακουει παντα καλα τον εαυτο του.αν παιξεις τον lc-15 τσιτα, αρχιζει και σπαει ο ηχος.αν ομως καποιος θελει τα βρωμικα του τοτε μαλλον δεν υπαρχει κανενα προβλημα.

οσον αφορα τον vc, μια απο τα ιδια μονο που εχει λιγοτερη ενταση και σε μεγαλο volume βρωμιζει και αυτος.

 

συμπερασματικα, μπορεις να κανεις και προβα αλλα και Live, αλλα παντα θα αντιλαμβανεσαι οτι θελεις κατι περισσοτερο.

πιστευω οτι μεγαλο ρολο εχει το τι θελεις να παιξεις.μπορει με αλλο ειδος παιξιματος να σκοτωνουν και οι δυο. εγω μιλαω για καθαρα.

 

παντως και οι δυο ειναι διαμαντια για τα λεφτα τους. :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου