Προς το περιεχόμενο

presonus firebox + bluetube pre


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ισως ειναι λιγο noob η ερωτηση αλλα σκεφτομουν το εξης: εχω μια firebox που γραφει ταυτοχρονα 2 mic και σκεφτομουν αν μπορουσα πχ να παρω ενα bluetube λαμπατο προενισχυτη και να τον συνδεσω στα line in της firebox...ετσι ωστε να γραφω 4 mic ταυτοχρονα και να εχω και καλυτερη προενισχυση λογω λαμπας....προσοχη μιλαω για συνδεση στα line in 3 kai 4 και οχι στα mic pre της καρτας ηχου...

επισης μηπως υπαρχει λυση με τη χρηση του spidf in για χρηση με εξωτερικους προενισχυτες?  ευχαριστω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπως ακριβως τα λες...

Κι εγω ειχα firebox και ειχα βαλει ενα tubepre και μια προενισχυση Grace Design μεχρι να παρω την RME fireface 800...

Στο 3,4 line in μπορεις να βαλεις οτι προενισχυτη θελεις απλα κοιταξε να κανεις balanced συνδεσμολγια γιατι η καρτα ειναι balanced και ειναι αμαρτια να χαλασεις την αλυσιδα με φτηνα καλωδια και Unbalanced συνδεσεις!

Και στο SPIF μπορεις να καρφωσεις αλλο preamp που εχει καλους δικους του A/D converters και θα εχεις τον πληρη ηχο του preamp χωρις να τον επηρεασει η καρτα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε ευχαριστω για την απαντηση...παντως θελω κατι τετοιο λογω κοστους...και καθως οι καρτες ηχου πωλουνται δυσκολα λογω οτι βγαινουν δεκαδες καινουριες καθε μηνα θελω να παραμεινω στη firebox που στο κατω κατω δεν εχω και κανενα παραπονο ως τωρα μια χαρα τη βρισκω.....home recordings κανω προς το παρων.....εντυπωσεις απο bluetube? βγαζει και η art κατι παρομοιο αν δε κανω λαθος..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου