Προς το περιεχόμενο

το album τις χρονιας 2005?


iliasbass

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ ας πούμε γουσταρω και Βανδή !@#$%^&*()!!!!!! :roll: :? :cry: :lol: :o :x :!: :arrow:

 

Ου ρε!!! :D :D Τι μουσική της ή κάτι άλλο;

 

Παιδιά και εγώ ψηφίζω System of a down.

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 33
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Όχι πως άκουσα κάποιο album φέτος, που να μ' αφήσει μ&%&*?

παρ' όλα αυτά:

 

1) Porcupine Tree - Deadwing

2) Queens Of The Stone Age - Lullabies To Paralyze

3) System Of A Down - Mezmerize, Hypnotize

www.myspace.com/pogr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και δεν αγοράζω πολύ φρέσκια μουσική. τα καλύτερα για το 2005:

 

-Sigur Ros - Takk

-Madrugada - The Deep End

 

και μεγαλύτερη απογοήτευση (όχι ότι κακό, απλά είχα κάτι άλλο στο μυαλό μου) :

-Ulver - Blood inside

one colour: black - and shades of grey

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά δεν ξέρω αν το παρατηρήσατε,αλλά όλοι βάλατε στις προτιμήσεις σας δίσκους,που σε άλλα χρόνια (όχι πολύ παλιά,π.χ. πέρσυ)δεν θα ήταν ούτε στην πρώτη δεκάδα,άντε πεντάδα.Με το που είδα την ερώτηση,κάθησα και σκέφτηκα ποιος φετινός δίσκος μου έκανε κάποια - έστω - μικρή εντύπωση.Μάλλον κανένα!Και ήταν απελπιστικά απογοητευτικό όταν το συνειδητοποίησα.Το μόνο ίσως που κρατάω είναι η συνεργασία των Iron&wine-Calexico.Ας μην γελιόμαστε:είναι δίσκος αυτός των γνωστών καλών και μή εξαιρετέων Depeche mode ή πολύ περισσότερο των New order, που μετά από έναν eκπληκτικό δίσκο, μου βγάζουν ως καλύτερο τραγούδι τους το ...Crafty?Έλεος.Πραγματικά,από όσο θυμάμαι, φέτος πρέπει να είναι η χειρότερη μουσικά χρονιά τα τελευταία 15 χρόνια.¶ντε ίσως και να έβαζα με το ζόρι και το Mesmerize/hypnotize των S.O.A.D.Δεν λέω ο δίσκος των Coldplay (X&Y) μόνο κακός δεν είναι, αλλά μετά το "A rush of blood to the head" σας πάει η καρδιά να το ψηφίσετε για καλύτερο της χρονιάς?Για τους ίδιους λόγους, τον καινούριο των Franz Ferdinand?Oasis? (γέλια!).White Stripes? Υπάρχει κανένας που να του άρεσε περισσότερο από το Elephant?Ή μή χ...σω,μου κάνανε και τρελό όνομα τους Bloc Party.Από που κι ως που ρε παιδιά?Έτσι απλά ο καλός κόσμος σταμάτησε να βγάζει καλή μουσική?Παγκόσμια συνωμοσία μυρίζομαι παιδιά.Μου φαίνεται πως οι δισκογραφικές ξεκίνησαν τον κλεφτοπόλεμο.... :)

Αααα,τώρα το θυμήθηκα:ένας πολύ-πολύ καλός δίσκος είναι των Devendra Banhart "Cripple crow"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με αφορμή την αναφορά του προηγούμενου φίλου, "στον" Devendra Banhart , θέλω να προσθέσω σ'αυτό το ύφος τρία ακόμη αριστουργήματα της φετινής χρονιάς , μαζί λοιπόν με το Cripple Crow του Banhart, σας προτείνω να ακούσετε οπωσδήποτε το album tou 'Sufjan Stevens - Illinois', το album του 'Matt Elliott - Drinking Songs' καθώς και το album από 'Antony & the Johnsons - I Am A Bird Now'.... (Το τελευταίο ειδικά, κάντε το και δώρο στην/ον αγαπημένη/ο σας , θα το λατρέψει...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θα πω το :

 

The Faint - Wet from birth

 

Αν και βγήκε τέλη 2004. Δεν είναι η μουσική που συνήθως ακούω, αλλά σίγουρα είναι ο καλύτερος και πιο πρωτότυπος δίσκος που άκουσα φέτος, βασικά μου αρέσει πολύ ο lo-fi electro ήχος του (και των υπόλοιπων αλμπουμ τους). Σίγουρα πάντως δεν γίνεται να μιλάμε για New Order και Depeche στα φετινά καλύτερα...

leep is a symptom of caffeine deprivation.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θα πω το “Ten thousand fists” από Disturbed. Έχω κολλήσει απίστευτα με αυτό το άλμπουμ. Οι System Of A Down δεν με εντυπωσίασαν ιδιαίτερα ιδικά σε σχέση με τα 2 πρώτα.

facebook.com/potergeist

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Circulus - The tip at the end of an envelope yet to be sent (απιστευτο psychedelic/folk/prog rock)

Rhapsody - Symphony Of Enchanted Lands Pt. II

Elvenking - Wyrm

 

Των System τα καινουρια ειτανε ψιλομπαρουφες και κριμα γιατι μεχρι τωρα τα πηγαινανε καλα

Rockinger Teleplikter

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

The Servant - The Servant

Kaiser Chiefs - Employment

Robert Plant - The Mighty Rearranger

 

Αυτά είναι τα album που αγόρασα το 2005 και μπορώ να τα ακούω από την αρχή μέχρι το τέλος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου