Προς το περιεχόμενο

Snooze Loop 4 : Μετρώντας (blue+Wrtssx clip)


blue

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Not my cup of tea αντίθετα με το Νανούρισμα, ή τον Προστατευόμενο

Τουλάχιστον ενδιαφέρουσα προσπάθεια απ' αυτές που αποτοξινώνουν τα αυτιά μας από τα επαναλαμβανόμενα....

Μου άρεσε ο ήχος/σκάσιμο του γκρουπ στο 1:00.

Οπως επίσης και το sample στο τέλος. Μου άρεσε πάρα πολύ. Σαν παιδικός ανεμόμυλος που τον γύριζε η ταχύτητα της μουσικής.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 20
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Δεν μπορώ να πω ότι μου άρεσε το συγκεκριμένο κομμάτι. Οι στίχοι είναι εκπληκτικοί και εντελώς ορίτζιναλ αλλά θα προτιμούσα να τους ακούσω σε απαγγελία παρά σε αυτή την προσπάθεια μελοποίησης.

 

Όσον αφορά τα υπόλοιπα κομμάτια σας μου άρεσαν πολύ περισσότερο. Εκπληκτική, μελαγχολική  ατμόσφαιρα χωρίς τίποτα το δήθεν. Θεωρώ ότι η μουσική σας έχει σαφώς κάτι να πει είτε υπάρχουν στίχοι, είτε όχι.

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστουμε πολυ για το σχολιασμό :)

 

@TGL : τα σπιτια μας δεν εχουν καλη θερμομονωση ;D

 

@bloody : το θεμα της διαρκειας το εχουμε συζητησει και στο νανουρισμα. Πιθανοτατα εχεις δικιο, αλλα προσωπικα προτιμω πλεον τη "γρηγορη πλοκη" από τη διάρκεια για τη διάρκεια. Μεγάλη συζήτηση, ισως την κανουμε καποια στιγμη :)

 

@audiokostas : το σαμπλ στο τελος ειναι οντως βινταζ στριφογυριστο παιχνίδι που ηχογραφησαμε πανω στο σκεπτικο που περιγραφεις :)

 

@Earendil : Δεν το ηξερα. Ειναι πολυ ωραιο πραμα να μπορεις να συνενοηθεις με τον μίχτη και να ξέρει που το πας. Θα δεις :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το ηξερα. Ειναι πολυ ωραιο πραμα να μπορεις να συνενοηθεις με τον μίχτη και να ξέρει που το πας. Θα δεις :)

 

Είδα, είδα. :)

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γουσταρω...πολυ ανωμαλια..Ξυπνησε τα ευαισθητα δαχτυλακια μου να ξαχτυπησουν στο προστυχο μερος του Νοιζ.. ;D ;D

Ζαλιζομαι και ακουω...stereo nova-τρυπες-dead kennedys-rage against the machine και μπολικη διαστροφη..το μπασο σπαει αβασανιστα αυτακια και η κιθαρα χορευει σαν βρωμικη γκομενα πανω στα απαλα δερματα των τυμπανων..

 

Παιδες συνεχιστε...εχετε στυλ τζιτζι..που κομπλαρει τον Μιχαλη Ρακιντζη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπον, να μαι και εγω!

μολις γυρισα σπιτι απο το μαγαζι και μιας και ακουσα για μερικα ''παραπονακια'' :) ειπα να γραψω οσα πραγματα εχω στο μυαλο μου για το κομματι! :)

 

πρωτα απο ολα, πρεπει να πω πως σε επιπεδο παραγωγης ειναι σιγουρα ενα σκαλι πιο πανω απο ο,τι αλλο εχει ανεβει εδω απο σας!

δεν ξερω αν το προσεξατε παραπανω η αν ευθυνεται η ηχοληπτικη παρεμβαση!

 

οι στιχοι ειναι πολυ δυνατοι!

ισως οχι τοσο σε νοημα οσο στο ''φιλινγκ'' που βγαζουν σε συνδιασμο με την φωνη η οποια οπως εχω πει εδω και μερες εχει γραφτει πολυ πολυ πολυ καλα!

ενα προβλημα ειναι πως ειναι ελληνοφωνοι, πραγμα που πιστευω πως ειναι και η αιτια που το κομματι δεν εχει παρει τις δαφνες που εχουν παρει ολα τα υπολοιπα στο κατα κυριο λογο αγγλοφωνο κοινο του φορουμ μας! :)

(εγω ευτυχως ακουω κυριως πραγματα με ελληνικο στιχο,οποτε μπορω να το θαυμασω με την ανεση μου! :))

 

απο εκει και περα, παω σε μερικες παρατηρησεις σε συγκεκριμενα σημεια!

ΔΕΝ μ αρεσει αυτος ο ηχος που ''μπαινει'' σαν ''παρασιτο'' στο 00:07 και στο 00:09

παρολα αυτα, μου αρεσει απο το 00:13 που ξεκιναει ξανακαπως πιο δεμενο με την μουσικη!

σε αυτο ακριβως το σημειο μπαινουν και οι στιχοι και παθαινω την πλακα μου!

ακριβως στο 01:00 που μπαινουν οι ηλεκτρικες το κομματι μεταμορφωνεται και εχει μεγαλο ενδιαφερον!

το καλο ειναι πως θυμιζει τρυπες!

το κακο ειναι πως θυμιζει κορε υδρο!

ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ εξυπνη ειναι και η αλλαγη στο 01:49 και λιγο πιο μετα που μπαινει η φωνη με αυτο το εφε!(τηλεφωνο το λενε θαρρω)

 

τελος, δεν μπαινω καν στον κοπο να πω τιποτα για το τοσο εξυπνο τελος με τον ηχο του παιχνιδιου!

 

απο μενα κυριοι σνουζλουπ περνατε στον επομενο γυρο και εχετε πολλες πιθανοτητες να φτασετε ως τον τελικο! :P

 

 

πανελιστας και ανταρτομαχητης....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και κατι τελευταιο!

ακουσα τοσες φορες το κομματι στο μαισπεις συνεχομενα(πανω απο 20) που μου εβγαλε μηνυμα πως ειναι ''κουρεντλι αναβειλαμπλ''! :)

πανελιστας και ανταρτομαχητης....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Kαι εμένα μου αρέσει πολύ. Το μόνο σχόλιο που θα κάνω είναι ότι νομίζω ότι στο 'γρήγορο' μέρος, θα ήθελα πιο πολύ θόυρυβο (όχι στις κιθάρες), πιο πολύ χαμό, ίσως την φωνή του Thorp να τραγουδάει στις ψιλές (αν όχι αυτόν, τότε εσάς), κλπ. Ένα μπλέξιμο.

 

Γενικα φανταστικό κομμάτι, και πολύ original, πραγματι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ ιδιαίτερο κομμάτι! Μπράβο κι από μένα!  :-*

 

Έντονα στοιχεία από Radiohead (και ίσως και Muse) αλλά περασμένα με πολύ ωραίο τρόπο μέσα στο κομμάτι σας ;)

 

Προσωπική μου άποψη είναι ότι τα φωνητικά (που με παρέπεμψαν σε ..."Καρπαθάκεια" τεχνοτροπία ;D) θα ταίριαζαν όντως σε στυλ απαγγελίας παρά τραγουδιστά.

 

Ξέρετε όμως τι λένε για τις γνώμες... ;D

 

Οπως επίσης και το sample στο τέλος. Μου άρεσε πάρα πολύ. Σαν παιδικός ανεμόμυλος που τον γύριζε η ταχύτητα της μουσικής.

 

+10000

 

Κώστα, νομίζω ότι δε θα μπορούσε να το περιγράψει κάποιος άλλος καλύτερα! ;)

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου