Προς το περιεχόμενο

Τι ακριβώς εννοείτε με την έκφραση "πολύ γκάζι"?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το πετάλι που φτιάχνει ο Ασκητής Μοναχός Παχούμιος στο Άγιο Όρος είναι το μόνο που θα σου δώσει το άπειρο γκάζι που χρειάζεσαι...

 

Μεγαλη η χαρη του!!χα χα  8)

 

 

λοιπον πριν ειχα ποσταρει κατι video Που θεωρω πως ειναι το γκαζι/high gain για μενα

 

ανεβασα και ενα video τωρα με ενα τραγουδι δικια μου δουλεια παλι με high gain κατασταση

 

παραθετω πως ειχε γινει το take..

 

κιθαρα του '90 strat Squier με αλλαγμενα εντοσθια σε fender

μαγνητης bridge SD Jb junior

πεταλια turbo rat (most of the song),boss sd-1(για ενα μικρο part με 10ταεκτα παιξιμο) και ενας marshall compressorας

ενισχυτης Diezel VH4 amp Head

2 2x12 VHT Campinets

μικροφωνα δεν θυμαμαι μαρκα παντως ενα και μονο πυκνωτικο ηταν στο κεντρο του room

το δυναμικο μπροστα στην καμπινα και off axis

με το eq δεν ασχοληθηκαμε στην κονσολα ο ηχος ειχε κατσει κουτι απο την αρχη μονο panning εγινε

 

παρθηκαν δυο takes

 

αυτα..νομιζω οπως το θελα μου βγηκε, για το κοματι αυτο.

 

http://www.youtube.com/watch?v=Thviu0KYkmU

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 35
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Πολύ γκαζιάρικος ήταν ο ήχος των Motorhead στο Live στον Λυκαβηττό..

Γενικά νομίζω ότι υπάρχει μία σύγχυση ανάμεσα στον γκαζιάρικο ήχο και στον τιγκαρισμένο στο gain (εγώ τον λέω σάπιο, με την καλή έννοια) ήχο... Το να γυρνάς το od στο 12 με πένσα δεν είναι γκαζιάρικο... Γκαζιάρικο είναι αυτό που καλώς ή κακώς θα σου δώσει το Mood του groove και την αίσθηση του να φύγεις μπροστά και να κουνηθείς (για αυτό λέγεται και γκαζιάρικο)... Οι AC/DC ας πούμε έχουν τρελό γκάζι... Οι Electric Wizard ή οι Bongzilla δεν έχουν γκάζι παρόλο που έχουν πιο βαριά παραμόρφωση...

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπήρχαν μερικά ποστ που ήταν καλογραμμένα, αλλά όπως και να'χει το θέμα εξακολουθεί να ανήκει στη σφαίρα του αστείου. Mετά από τόσο φιλότιμες προσπάθειες λοιπόν που θα ζήλευε κι ο Μπαμπινιώτης, πιστεύω πως πρέπει να προχωρήσουμε στον ορισμό των εκφράσεων "πολύ γκόμενα αυτή στο μπαρ", "πολύ μπανάλ το ταγεράκι της Ντόρας", "πολύ ίμπα ο χαρακτήρας σου μεγάλε", "μα πολύ σούπερ το λιπγκλος σου φιλενάδα", "τωρα πολύ στάνιαρα μετα το χανγκοβερ φιλοσ" και "πολύ τζιτζι η τυροκαΦτερη στις τηγανητές πατάτες".

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπον πριν ειχα ποσταρει κατι video Που θεωρω πως ειναι το γκαζι/high gain για μενα

 

ανεβασα και ενα video τωρα με ενα τραγουδι δικια μου δουλεια παλι με high gain κατασταση

 

παραθετω πως ειχε γινει το take..

 

κιθαρα του '90 strat Squier με αλλαγμενα εντοσθια σε fender

μαγνητης bridge SD Jb junior

πεταλια turbo rat (most of the song),boss sd-1(για ενα μικρο part με 10ταεκτα παιξιμο) και ενας marshall compressorας

ενισχυτης Diezel VH4 amp Head

2 2x12 VHT Campinets

μικροφωνα δεν θυμαμαι μαρκα παντως ενα και μονο πυκνωτικο ηταν στο κεντρο του room

το δυναμικο μπροστα στην καμπινα και off axis

με το eq δεν ασχοληθηκαμε στην κονσολα ο ηχος ειχε κατσει κουτι απο την αρχη μονο panning εγινε

 

παρθηκαν δυο takes

 

αυτα..νομιζω οπως το θελα μου βγηκε, για το κοματι αυτο.

 

http://www.youtube.com/watch?v=Thviu0KYkmU

 

 

 

 

 

respect για το κομματι και για την παραγωγη.....πολυ το ευχαριστηθηκα....... ;)

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου