Προς το περιεχόμενο

Αυτο-προσδιοριστείτε



Προτεινόμενες αναρτήσεις

πιανιστρια-πληκτρου! εεεε τζαζ κυριως (το κλασσικο το βαρεθηκα κ το αφησα..χαχαα)

λατρευω τους ΗammondΟrganRhodes ηχους κ το Nord(κι ας μην μου καθεται..καποτε θα μου κατσει ομως....χααα!)κ τα πιο Synthoμπλι-μπλικε πραγματα...

+ συνθεση!

 

αυτα!  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
  • 2 μήνες αργότερα...

Παιζω νραμς τον τελευταιο χρονο.Ξεκινησα απο μια σχολη στα εξαρχεια.Νομιζω τη ξερετε ολοι.Δε ζω απο τη μουσικη και τωρα με λογω δουλειας ειμαι στο παρισι που συνεχιζω τα μαθηματα με δασκαλο.

Διαβαζοντας την ελαχιστη θεωρια που απαιτηται για τα ντραμς(αξιες,μέτρο,συμβολα,κτλ) ειχα τη περιεργια για τη γενικοτερη μουσικη θεωρια και μεσα απο βιβλια και πολυ ιντερνετ και με το δασκαλο που ξερει απο θεωρια μουσικης εχω βαλει στο προγραμμα απο την νεα σεζον να αρχισω κιθαρα για να βλεπω τη θεωρια μουσικης στη πραξη.Στοχος μου ειναι να μαθω οσο πιο πολλα γινεται γυρω απο μουσικη,να γινω μελος καποιου γκρουπ ,να συνθεσω ενα δικο μου κομματι και δε ξερω...,γενικα ΜΟΥΣΙΚΗ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
  • 5 μήνες αργότερα...

κ εγώ ξεκίνησα με κλασικό πιάνο και κατέληξα μέσα από μπάντες (ροκ,μεταλ) και φίλους να παίζω κάτι σαν πιάνο+πλήκτρα (jazz wanabee και σε σχήμα με ελληνικό παραδοσιακό κ όχι μόνο ρεπερτόριο)  ...

αρκετά τα μουσικά χρόνια στη πλάτη αλλά λίγο ή/και μηδαμηνό το practise τα τελευταία μπόλικα χρόνια της ζωής μου.

αποτέλεσμα => Η μουσική δν συγχωρεί =>  κουλός με δείγματα σκουριάς στα χέρια

 

καλώς σας βρήκα  8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες αργότερα...

Μην με πειτε ψωναρα,αλλα το ονειρο μου ειναι να γινω multi-instrumentalist (προς το παρον μονο κιθαρα μπασο ντραμς παιζω) αλλα αυτο που θεωρω τον εαυτο μου οτι ειναι και θα συνεχισει να ειναι πραγματικα ειναι συνθετης.... Αν και ειμαι παρα πολυ μικρος ακομα νιωθω να εκφραζομαι πραγματικα μεσα απο αυτο.....  :)

Punk Rock means Freedom! ~Kurt Cobain~

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου