Προς το περιεχόμενο

Αυτο-προσδιοριστείτε



Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χελόου,

 

Ήρθα κι εγώ εδώ περαστική αλλά φαίνεται καλό φορουμ και λέω να κάτσω  ;D . Παίζω κιθάρα  περίπου 10 χρόνια πια, συγκεκριμένα ηλεκτρική κιθάρα. Βέβαια, έχω και μια ακουστική. Ήθελα να φτιάξω κάποιο συγκρότημα, είναι επιθυμία που εδώ και πολλά χρόνια, φυσικά ερασιτεχνικά αλλά δύσκολο το κόβω...Γενικά, ακούω ροκ (κυρίως alternative) και punk rock. Ωστόσο, μου αρέσει να παίζω και μπλουζ και λίγο μεταλ.

 

Όπως και να χει, χαίρομαι που βρήκα ένα μουσικό φορουμ στα ελληνικά.

 

See ya

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 10 μήνες αργότερα...

Εγώ ξεκίνησα στα 15 όπως αρκετοί με όνειρα να γίνω βιρτουόζος να έχω μπάντα, να βγάζω δίσκους και λοιπά. Φυσικά δεν κατάφερα τίποτα. Παράτησα την κιθάρα σε κάποια φάση αλλά όταν στα 30 έπιασα δουλειά ξανάρχισα να παίζω ως μέσο καταπολέμισης του άγχους. Έγινα κάπως καλύτερος, έκανα μερικά μαθήματα, πλέον παίζω για την ευχαρίστηση μου και μόνο. Σε μια εναλλακτική πραγματικότητα όμως θα ήμουν ένας νέος Τζώρτζ Λίντς. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι ο ΤζεϊμΙς Μποντ.

ΑΛΗΘΕΙΑ ειμαι.

 

  

Επεξεργασμένο από Superfunk
  • Like 1

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 μήνες αργότερα...

κιθαρα ερασιτεχνικα απο 15 ετων τοτε δλδ που μπωρεσα να αγορασω μια ηλ.κιθαρα.απο τοτε αλλαξαν πολλα παικτικος αλλα παρεμεινα ερασιτεχνης......επιτηδευμενα

papa don't take no mess!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες αργότερα...

Χαιρετώ την παρέα του Noiz!

 

Είμαι σχεδόν 29, και εδώ και ένα χρόνο ξεκίνησα το ταξίδι μου στη σύνθεση και παραγωγή ορχηστρικής μουσικής.

Παίζω διάφορα μουσικά όργανα σε ένα "οκ" επίπεδο (πιάνο, drums, μπουζούκι, κ.α), αλλά τον τελευταίο καιρό δίνω έμφαση στην ηλεκτρική κιθάρα, θέλοντας να φτάσω ένα πολύ καλό επίπεδο.

Χαιρόμαι που βρήκα ένα τέτοιο forum!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 minutes ago, Alex Raptakis said:

Χαιρετώ την παρέα του Noiz!

 

 

Καλως τον!

 

Τι μουσικη γραφεις? Να ανεβασεις δουλεια σου, με την πρωτη ευκαιρια, να σε ακουσουμε.

Εαν δεν ειναι ροκ, μην μπεις στον κοπο! (Πλακα κανω 😁)

 

Απο Κρητη εισαι?

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, gkourmoul1 είπε

 

Καλως τον!

 

Τι μουσικη γραφεις? Να ανεβασεις δουλεια σου, με την πρωτη ευκαιρια, να σε ακουσουμε.

Εαν δεν ειναι ροκ, μην μπεις στον κοπο! (Πλακα κανω 😁)

 

Απο Κρητη εισαι?


Είμαι μεγαλωμένος 26 χρόνια στην Κρήτη, και ζω τα τελευταία 3 στην Αθήνα!
Γράφω ορχηστρική τύπου soundtrack με σκοπό να μπω στη βιομηχανία της ψυχαγωγίας (video games, κινηματογράφος, κτλ).
Αυτό το είδος συμπεριλαμβάνει αρκετά άλλα είδη, όπως κλασσικό, ηλεκτρονικό, rock αλλά και metal.
Θέλω να γράψω αρκετά πράγματα, και θα προσπαθήσω να κάνω ένα πάντρεμα ορχηστρικού με progressive metal. Θα δούμε 🙂

Τους τελευταίους μήνες ετοιμάζω ένα concept mini-album με original κομμάτια, και ελπίζω να το έχω έτοιμο τέλος του μήνα! Πέρα απο αυτό, έχω ανεβάσει κάποια σε soundcloud και youtube, κυρίως δουλειές για κάποιον πελάτη ή φίλο. Πρέπει να δω που ακριβώς μπορώ να τα ανεβάσω (στο forum) για να είμαι σωστός. Ωστόσο, εχω συνδέσμους στο προφίλ μου, για όποιον δεν κρατιέται 😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα ανεβαζεις στο Mix εφοσον ειναι ολοκληρωμενα, ή στο clips εφοσον ειναι προς συζητηση.

 

Απο που ακριβως στην Κρητη?

  • Like 1

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου