Προς το περιεχόμενο

Αυτο-προσδιοριστείτε



Προτεινόμενες αναρτήσεις

1. Κιθάρα (κυρίως)

2. Μπάσσο

3. Κρουστά

4. Πληκτρα (ελάχιστες δυνατότητες, μονο αν υπάρχει απόλυτη ανάγκη !!! και απόλυτη ανοχή απο τους υπόλοιπους)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...........ΝΑ ΔΩ ΠΛΗΚΤΡΑ ΠΟΤΕ ΘΑ ΜΑΘΩ ΟΠΩΣ ΚΑΙ COMPUTER

 

ΠΟΙΟΣ ΘΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ???????????????

 

Για πιθικισμο κοινώς υπολογιστές είμαστε στη διαθεσή σου :wink:

 

Γοια πλήκρτα μάλλον θα πρέπει να βρείς ..... πληκτρα :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν του μεταγγίσετε όλη τη γνώση σας μάλλον τον κόβω να Chick Korea οπότε θα πρέπει νααλλάξει και nick και απο interpaul na γίνει inter.....chiok hehehehehehehe

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπασσο εδω και 2 χρονια και εχω κολλησει ασχημα μιας και οποτε βρισκω χρονο δεν το αφηνω με τιποτα. Αντε να βγαλουμε και τα απωθημενα χρονων τωρα που ειμαι λιγο καλυτερα χρηματικως και μπορω να παρω και κανενα οργανο της προκοπης.

 

Σημειωση: Οποιος ενδιαφερεται για metal jams (Iron Maiden καργα, Accept, Helloween, Ozzy, Dio, Scorpions κτλπ και γενικα τετοια ωραια πραματα) και βολευει να ειμαστε και κοντα -ειμαι Αγ.Παρασκευη- [αλλα δεν με πειραζει και αλλου, οπως Καλλιθεα (εκει μεγαλωσα), Δαφνη ας πουμε] ας στειλει κανενα μηνυματακι να κανονισουμε σε κανενα στουντιακι (Καλυτερα βεβαια καθημερινη απογευμα νωρις μιας και υπαρχει και ετερον ημισυ σε ενδιαφερουσα).

 

Ειμαι 29 και η ηλικια νομιζω δεν παιζει και μεγαλο ρολο αρκει να υπαρχει κεφι. Χαιρετω τα υπολοιπα μελη. Bye.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

άκου μπλιμπλικάς.. μαρέσει που μαθαίνουμε καινούργιες λέξεις!!! :P

 

Εγώ παίζω πληκτράκια κυίως αλλά τραγουδάω κιόλας.........

 

:D

P>Love is an act of blood and I'm bleeding....

~MaRy~

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα αργότερα...

Αυτό είναι σχετικά παλιό. Το ανέσυρα για τους νεώτερους, μιας και έχει μαζευτεί κόσμος. Όποιος θέλει σημειώνει την βασική σχέση του με την μουσική.

 

Γεράσιμος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχάς καλώς σας βρήκα μιας και είναι το πρώτο μου Post. :D

Πληκτρας λοιπόν (μεταλάς απο παλιά) και τα τελευταία 4-5 χρόνια πολύ με υπολογιστή! Παρ'αυτα παίζω τύμπανα και κιθάρα ... έτσι για αλλαγή! :twisted:

αντασία στην εξουσία ... γιούυυυυυυρια λέμεεεεεεεεεε ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα αργότερα...

Εδώ υποβάλουμε τα διαπιστευτήρια μας δηλαδήΣ? :roll:

Θέλω να γίνω μουσικός :oops:

Ξεκίνησα λοιπόν απο τα 4 μου να μαθαίνω πιάνο, πήρα και πτυχίο πήρα και δίπλωμα, τους διάλεξα και μια ωραία κορνίζα και τα κρέμασα στο τοίχο. Αναγκαίο " κακό" όπως καλαβαίνετε ήταν και τα υποχρεωτικά θεωρητικά, αρμονίες και τα σχετικά. Τα έκανα και αυτά αφού άλλαξα πάνω από 15 καθηγητές μέχρι να βρω κάποιους που κατάφεραν να αγγίξουν την ψυχή μου καί όχι μόνο το πορτοφόλι μου....Κάπου στα 12 βγήκε στη επιφάνεια και το ψώνιο μου με το τραγούδι και εκεί που τραγουδούσα όπως μπορούσα σπίτι μου ή με τα πρώτα groupακια που λέγαμε πως παίζαμε πήγα και βρήκα και δυο καθηγητές που μου άνοιξαν τα μάτια ,το διάφραγμα, το στόμα και το "δρόμο" προς την τέχνη της φωνητικής μουσικής.

Τα τελευταία 18 χρόνια βγάζω λοιπόν το ψωμάκι μου καταλήγοντας να διδάσκω όπου έχω λόγο να το κάνω. Αυτό βέβαια έχει και το αντίτιμο του αφού επιλέγοντας τους μαθητές μου, (όχι βάση της οικονομικής ευμάρειας των γονιών του ή της εκπλήρωσης του ψώνιου των γονιών τους να μάθουν μουσική)δύσκολα το ψωμάκι μπορεί να γίνει "παντεσπάνι"...

Με τους υπολογιστές ασχολήθηκα για πρώτη φορά πριν απο 8 χρόνια όπου ανακάλυψα με μεγάλη μου έκπληξη πως το mouse δεν είναι αρουραίος!!!

 

Πριν από μερικά χρόνια επίσης συνειδητοποίησα πως χωρίς γνώσεις μουσικής τεχνολογίας έχει γίνει εξαιρετικά δύσκολο έως αδύνατο πολλές φορές να αναπαράγω και να παρουσιάσω ότι κατά καιρούς γεννιέται μέσα μου.....

Έτσι κάπως μέσα απο τις αναζητήσεις μου γιά να ανακαλύψω και αυτό το κεφάλαιο βρέθηκα ανάμεσα σας μοιάζοντας σαν τη μύγα μεσ΄το γάλα με την ασχετοσύνη μου να προσπαθώ να αποκρυπτογραφήσω και ίσως να δανειστώ μερικές από τις γνώσεις σας.

Καλώς με...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου