Προς το περιεχόμενο

Αυτο-προσδιοριστείτε



Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγω κιθαριστας-τραγουδιστης ειμαι...βεβαια μην βαλετε στο μυαλο σας κατι φοβερο...απλα θελω να ειμαι αξιοπρεπης κ στις δυο ιδιοτητες μου...αυτο ;)

 

Υ.Γ. στην ψηφοφορια ψηφισα κιθαριστας...(δεν ειχα τη δυνατοτητα διπλης επιλογης)

"...η δυναμη βρισκεται στους δυναστες..."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω βασικα ειχα κατι προβατα στο χωριο και εκει που επαιζα τη φλογερα μου ,μου την εδωσε ξαφνικα να μαθω λεει κιθαρα!...και που εμαθα τι καταλαβα? ..το γυρισα στο λαουτο το κρητικο.τουλαχιστον πινουμε και τις τσικουδιες μας!χαχα!

ΔΕΝ ΦΩΝΑΖΩ ΕΓΩ.....ΑΥΤΟΙ ΔΕΝ ΑΚΟΥΝΕ!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aρχισα σχετικα μεγαλος να μαθαινω πληκτρα.Αρχικα μεθοδο αρμονιου και αργοτερα μεθοδο πιανου.Παντα με ιδιαιτερα μαθηματα, δεν πηγα ωδειο για αυτο εχω μερικα κενα, αν και στα θεωριτικα τελειωσα την αρμονια (αν πω οτι την εχω κατανοησει πληρως ψεματα θα πω).

Εχω εμφανιστει μονο μια φορα σε καλο μαγαζι ζωντανα,γενικα

δεν εχω παιξει με αλλα ατομα και αυτο ειναι μειονεκτημα οσο αφορα την εμπειρια.Βαριεμαι  ευκολα να παιζω τα ιδια πραγματα για αυτο

ποτε δεν μπορεσα να φτιαξω  ρεπερτοριο σε καποιο ειδος.      Ερασιτεχνης βεβαια προσπαθω να κανω τις δικες μου συνθεσεις ηλεκτρονικες-instrumental  κυριως New Age.Επηρεασμενος πολυ απο vangelis.Αν και μεγαλος σε ηλικια (39) εχω πολυ δρομο να διανυσω.

Τα πραγματα στην επαρχια ειναι πολυ δυσκολα ειδηκα οταν ασχολειται καποιος με αυτο το ειδος.

Δυστηχως μια ζωη για την μουσικη ειναι πολυ λιγο ;D

Εχθρός τού κέρδους είναι ή αντοχή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τη σειρά μου να πω πως παίζω ηλ. κιθάρα σαν κυρίως όργανο..    8)

 

Ξεκίνησα με πιάνο στα 6-7 με την μητέρα μου καθόλου συστηματικά και μετά το βαρέθηκα!! πήρα 1 ηλεκτρική και έπαιζα 3-4 χρόνια μόνος μου..

τα 2,5 τελευταία χρόνια σπουδάζω κλασσική κιθάρα για να πάρω πτυχιάκι σε 2 χρόνια να έχω κι εγώ ένα χαρτί!

αλλά η ηλεκτρική συνεχίζει να είναι το όργανό μου!!

παίζω και λίγο μπάσο Drums πιάνο φυσαρμόνικα σε ικανοποιητικό επίπεδο αλλά όχι όσο η κιθάρα!! ::)

 

                                                                  Αυτά κι από μένα!! ;)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες αργότερα...

Εγώ παιδιά όπως δηλώνει και το avatar μου είμαι μπασίστας. Βέβαια αν μου δώσεις και μια κλασσική κιθάρα δεν θα έλεγα όχι. Παίζω κιθάρα κυρίως για να γράφω και να δημιουργώ δικά μου κομμάτια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα αργότερα...
  • Guru

Δηλαδή παραπάνω απο ένα δε κάνει;  ;D

 

Παίζω πιάνο (κλασσικό), καθώς και keyboards και συνθέτω. Είμαι και τεχνικός στο home studio μου... Αμα λάχει...  :P

 

Και για να είμαι ξεκάθαρος (έτσι αν δεν αυτο παινευτούμε θα φρικάρουμε...  :o), έχω δίπλωμα πιάνου, και τελειώνω το διδακτορικό στη σύνθεση...  ;)

 

(Κοίτα να δεις ψώνιο που σας ήρθε ξαφνικά στο φόρουμ!  ;D ;D ;D ;D)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω κοροιδευω τον κοσμο...

Τους λεω οτι ειμαι μπασιστας.

Υπαρχουν και τρεις φιλοι που το εχουν πιστεψει και εχουμε κανει και συγκροτημα ;D

Fender Jazz Bass+Spector=bass

Ampeg+Mesa/Boogie=amp

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου