Προς το περιεχόμενο

Αυτο-προσδιοριστείτε



Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλώς σε.

 

Όλοι μύγες είμαστε εδώ μέσα στο γάλα του Noiz :) :) :)

 

Ο καθένας στο χώρο του, και ιδίως από φωνητική πάσχουμε οι περισσότεροι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για φωνητικά εδώ είμαι στη διάθεση σας. Απο τεχνολογία πάσχω. Μόνο το nuendo έχω δουλέψει λίγο αλλα σε audio και κάποιες φορές πέρασα φωνή σε μερικά έτοιμα που γράψαμε με φυσικό πιάνο και κιθάρα.

Είπαμε " στραβάδι" και μην τολμησει να γελάσει κανεις... :oops:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Xαιρετώ σας ξανά

 

Είμαι ο Γιάννης (και δεν είμαι και τόσο καλά) και είμαι πιανίστας-οργανίστας-rhodesίστας, εσχάτως δε ασχολούμαι και με το laptop σε επίπεδο λαιβικής βοήθειας αλλά όχι παραγωγής. Ενίοτε παίζω ακορντεόν και μελόντικα, που την καταβρίσκω. Γενικώς ό,τι έχει πλήκτρο το γουστάρω και το ψάχνω. Στις παλαιολιθικές εποχές πήρα δίπλωμα πιάνου και έκανα και ένα δίχρονο στους παρισίους (Ecole Normale). Αλλά από τότε πέρασαν αιώνες.

Τα τελευταία χρόνια παίζω σε συγκρότημα που τιτλοφορείται Happy Dog Project όλα τα παραπάνω πληκτροφόρα (έχουμε και CD, με τίτλο "Dog Days are Over" στην εταιρεία ANKH). Κινούμαστε συχνά και ζωντανά, με όλες τις δυσκολίες που συνεπάγεται αυτό. Παλαιότερα και για σχεδόν πέντε χρόνια έπαιζα funky και reggae στους Oh! My Garden (οι παλιότεροι του φόρουμ μπορεί να τους θυμούνται) με τους οποίους είχαμε κάνει δύο δίσκους. Ως sideman συμμετέχω στο συγκρότημα του φίλου (και παραγωγού των "Σκύλων") Μανώλη Αγγελάκη - συντόμως θα κυκλοφορήσει η δισκογραφική του δουλειά σε Waits-ικό στύλ, αρκετά πειραγμένο και νομίζω ενδιαφέρον. Εκεί παίζω πιάνο και hammond. Επίσης έχω μετάσχει μουσικώς στον παλιότερο καθώς και τον επερχόμενο δίσκο των The Earthbound και στον τελευταίο των Παλύρρια. Αν μας έχει καλά ο Γιαραμπής, στις 24/11 θα παίξω με το ensembe του τουρκοαιγύπτιου πολυμουσικού (ούτι, νέι, μπαγλαμά κά) Omar Faruk Tekbilek, στη Ρώμη.

Αυτά για τις μουσικές δραστηριότητες, διότι καταλαβαίνω πως σας τα ζάλισα... Κατά τ' άλλα έχω υπάρξει παραγωγός για 3 χρόνια στο Κόσμος 93,6 και γενικώς ακούω μουσική συνεχώς (όπως, φαντάζομαι, όλοι μας εδώ μέσα-οι τρελλοί του Βανδο-χωριού!)

Το φόρουμ είναι πνοή στο ιντερνετικό τοπίο της Ελλάδας και εφάμιλλο καλών ξένων (λ.χ. www.keyboardonline.com). Μπράβο σε όλους και καλή αντάμωση σε προσεχές live ή απλή μπυροποσία

Σας χαιρετώ

Γιάννης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

A bit of everything (excluding the vocalist option), but since I do all the engineering in the studio, I'd say I am more of a engineer.

He he.... "Bliblikas"...I guess we can say that all the people that play traditional instruments are "Neaterdals"?

 

Tsiou.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κίθαρίστας πανω απο όλα,

αλλα κ φρέσκος μπλι ......αυτό....

μου αρέσει να γράφω γραμμές σε τύμπανα μπάσο ,

ήχου σε πλήκτρα κ να γράφω τις κιθάρες απο πάνω όπως γουστάρω!

Έτσι γλυτώνω πολλά λεφτά απο ενορχηστρώσεις σε πρόβα μέσα στο στούντιο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερασιτέχνης κρουστός και μπασίστας.

Συνειδητά και κατ’ «επάγγελμα» ηχολήπτης

κινηματογραφίας, post production, recording,editing,mixing,mastering, p.a

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γειά σας,

πρώτο post στο forum αν και browsάρω :D 10 μέρες περίπου.

Ερασιτέχνης κιθαρίστας και μπλι-μλικοπληκτράς τελευταία.

Κατ'επάγγελμα προγραμματιστής.

Ασχολούμε αρκετό καιρό με την κιθάρα αλλά σοβαρά άρχισα να ασχολούμε τώρα τελευταία. Παίζω μ'ένα φίλο μου μπλι-μλικοπληκτρά.

Αν και μέταλος με το φιλαράκι μου παίζουμε κάτι σε Fripp-Sylvian στο Damage (προσπαθούμε τουλάχιστο).

Γιάννης......

Alsofocus.................... :twisted:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Καινούριος στο forum,από άποψη post-αρίσματος,γιατί από ανάγνωση μετράω πολλούς μήνες.

 

Λέω ότι είμαι κιθαρίστας.Δεν ξέρω τι γνώμη έχουν και οι υπόλοιποι γι' αυτό...Μεταλλάς σε παίξιμο,όταν με το καλό μεγαλώσω και ίσως να βελτιωθώ και λίγο να δοκιμάσω την τύχη με την jazz,την οποία προς το παρόν μόνο ακούω.

one colour: black - and shades of grey

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 εβδομάδες αργότερα...

Μετά από μήνες λαθρανάγνωσης χωρίς την εγγράφη του στο forum το αναλογικό δεντρόσπιτο σας χαιρετά.

Κιθαρίστας,μπασίστας και φίλος των αναλογικών πλήκτρων.Μου αρέσει η ιδέα ότι είναι σχεδόν αδύνατο να ακουστεί κάτι με τον ίδιο τρόπο σε ένα αναλογικό κύκλωμα 2 φορές και ότι αυτή η τυχαιότητα κάνει τη μουσική τόσο γοητευτική.

Μεγάλη εμμονή τα κουρδίσματα (ναι οι sonic youth φταίνε).Αυτή την περίοδο προσπαθώ με δύο φίλους να στήσουμε ένα τρίο (μπάσο κιθάρα τύμπανα) και προσπαθώ με 2 ενισχυτές μέσω aby (και ένα looper το οποίο έχω σκοπό να αγοράσω) να αφήσω τις ιδεές και όλα αυτά που σκέφτομαι να εξελιχθούν σε μουσική.

Πρόχειρος αυτοπροσδιορισμός τέλος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου