Προς το περιεχόμενο

Αυτο-προσδιοριστείτε



Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

[Θέλω να γίνω] Κιθαρίστας...

 

Ασχολούμαι με κιθάρα το τελεταίο εξάμηνο και όχι ιδιαίτερα φανατικά. Τώρα που απέκτησα όμως μια ηλεκτρική το πήρα πιο ζεστά το θέμα... ¶ρχισα και κάποια μαθήματα γιατί καλό το internet και οι σελίδες με μαθήματα αλλά αν δεν έχεις κάποιον να σου εξηγεί τις απορίες που γεννιούνται , δουλειά δε γίνεται.

 

Ο καιρός θα δείξει αν καταφέρω τπτ

lt;P align=center>When the sailman's sailing away<BR>He shows that the dream of Lemuria is true<BR>A land lost he will find again<BR>Hear the call from the dept

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

¶λλος ένας "βλαμμένος" κιθαρίστας (:D ) που θέλει να παίξει μπροστά σε 100.000 κόσμο, με ένα τοίχο απο ενισχυτές και με μια Gibson στα χέρια.... :( :(

Κeep on F@$#<B>ing</b>

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κιθάρες, πλήκτρα, λίγα μπάσσα και λίγα τύμπανα. Πρέπει να παραδεχτούμε ότι δεν υπάρχει καμία πολυμορφία στα μουσικά όργανα πάντως (ανάμεσα στα μέλη του Noiz πάντα). Ούτε ένα βιολάκι, ένα σαξόφωνο, ένα ακκορντεόν...κάτι, σαν κύριο όργανο πάντα, γιατί σαν δευτερεύον, κάτι αναφέρθηκε.

 

Λέτε οι φταίνε οι υπολογιστές; :?

 

Γεράσιμος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κιθάρες' date=' πλήκτρα, λίγα μπάσσα και λίγα τύμπανα. Πρέπει να παραδεχτούμε ότι δεν υπάρχει καμία πολυμορφία στα μουσικά όργανα πάντως (ανάμεσα στα μέλη του Noiz πάντα). Ούτε ένα βιολάκι, ένα σαξόφωνο, ένα ακκορντεόν...κάτι, σαν κύριο όργανο πάντα, γιατί σαν δευτερεύον, κάτι αναφέρθηκε.

 

Λέτε οι φταίνε οι υπολογιστές; :?

 

Γεράσιμος[/quote']

 

Καλά τα λες Γεράσιμε

Οι υπολογιστές και οι γυναίκες φταινε, είναι κατασκευάσματα του διαβόλου.... Μαζί με τους παπάδες ζητώ την αυτοκάθαρσή μου :twisted: :twisted: :twisted: [/b]

Κeep on F@$#<B>ing</b>

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

χαιρετώ το forum:D

είναι το πρώτο μου post και δεν βρήκα καλύτερη κατηγορία για έναν αρχάριο;)

 

από σπουδές παίζω πιάνο από τα 6 και τώρα στα 23 συνεχίζω ακόμη μαθήματα στο ωδείο (σκοπός το πτυχίο - αν κάποτε διαβάσω :D )

στα θεωρητικά έχω πτυχίο αρμονίας και συνεχίζω αντίστιξη (όσο αντέξω...).

 

από μουσική ακούω μεγάλο εύρος, με έμφαση σε κλασσική 20ού αιώνα (π.χ. Shostakovich) και πάρα πολλά άλλα (buena vista έως dream theater).

 

από μικρός γράφω μουσική και παρ'ότι ασχολούμαι αρκετά με υπολογιστές δεν έχω καταφέρει ακόμη να συνδυάσω pc + music όσο αρμονικά θα ήθελα.

το πρόγραμμα το οποίο ασχολούμαι τελευταία είναι το rosegarden.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οτιδήποτε έχει πλήκτρα.. από keyboard υπολογιστή μέχρι μελλόντικα (και θ' ασχοληθώ και με ότι πληκτροφόρο εφεύρει η ανθρώπινη φαντασία στο μέλλον 8O )

Βέβαια.. συπεριλαμβάνονται και τα motif ES7 και SP200 που είναι σε μόνιμη βάση δίπλα μου όπως και το ακοεντεόν μου. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες αργότερα...

Με μία λέξη:

Ντράμμερ

 

Βιογραφικό:

6 χρόνια αυτοδίδακτος

2 χρόνια κλασσική τεχνική

8 χρόνια προσπαθώ να ξεχάσω την κλασσική τεχνική και να παίξω ντράμς

 

Διάφορες μπάντες, μερικά live, και τα τελευταία 2 χρόνια στην αναζήτηση μιας μπάντας που να κολλήσω.

 

Υ.Γ. "Βλέπε post μου Δευ Μάϊ 16, 2005 12:37 pm Θέμα δημοσίευσης: ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΝΤΡΑΜΜΕΡ ΕΔΩ???"

Τελικά ρε παιδιά υπάρχουν ντράμμερ εδώ???

-σημ. 5% Ντράμμερ ή αλλιώς τέσσερις (4) -> συμπεριλαμβανόμενου και του υπογράφοντος :?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου