Προς το περιεχόμενο

Αυτο-προσδιοριστείτε



Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θα αντιγράψω τον φίλο snare και θα πω και γω:

Με μία λέξη=>ντράμερ

 

12 χρονών ξεκίνησα και τώρα είμαι 19... αρα 7 χρονάκια

Μόνο μία διακοπή 2 χρόνων λόγω της 2ας και 3ης Λυκείου, και τώρα ξαναμπίκαμε δυναμικα!

 

Όλο αυτό τον καιρό,πήγαινα σε ωδείο.!! Αλλά πραγματικά είχα πολύ καλό καθηγητή.Τώρα στόχος είναι να μάθω να διαβάζω..νότες και να προχωρίσω στη σπουδή της jazz.

 

Τώρα από μουσική παίζω σχεδόν ό,τι παίσει στα χέρια μου.. εκτός απο τραγούδια με διπλόμποτα(!), πολύ απλά γιατι δεν έχω.Ιδιαίτερη προτίμηση στους Maiden (ρε Νικολάκι σε πίανω σιγά σιγα στο wickerman) και στους Deep Purple....αυτάαααα

 

α!και να μην το ξεχάσω..2 live με το ωδείο όταν ημουν γυμνάσιο αλλά μπροστα σε γονεις,σε κάτι κέντρα της εθνικής οδού :lol: ,1 live στο σχολείο.. και 1 παρουσια με τον αδερφό μου στο all star fame,όπυ παίξαμε το poison του Cooper...(δε θέλω σχόλια :roll: :oops: )

P>ΕΙΜΑΣΤΕ ΩΡΑΙΟΙ ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΝΤΡΑΜΕΡΣ!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Και εγώ με μία λέξη:

:arrow: Πλήκτρα (αρμόνιο κυρίως) Η πρώτη και παντοτινή αγάπη!

:arrow: Κιθάρα Η δεύτερη αγάπη, κι αυτή παντοτινή!

:arrow: Μπουζούκι Η τελευταία αγάπη και εξίσου παντοτινή με τις παραπάνω! :D

 

 

 

Γιατί Ο ΘΕΟΣ ΑΚΟΥΓΕ ΜΟΥΣΙΚΗ ΟΤΑΝ ΕΦΤΙΑΧΝΕ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ!!! :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 μήνες αργότερα...
  • 3 μήνες αργότερα...

Πλήκτρα, PC(κυρίως), Μπάσσο και προσφάτως φωνή (με καταστροφικά για τους τριγύρω αποτελεσματα αλλά μαθαίνω :D)

 

Πάντως πάτησα μπλιμπλικάς.

Destroy him, my robots!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Γεια χαρά σε όλους.

 

Καινούργιος στο forum,με πολλά χρόνια αγάπης για τη μουσική, με αρκετή όρεξη ακόμα(ευτυχώς!)και κιθαρίστας.

moto perpetuo

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Λοιπόν ας πω και γω τα δικά μου. Κατ' αρχήν παίζω 15 χρόνια μπουζούκι. (καλά ντε μη βαράτε). ΔΕΝ ειμαι σκυλάς αν και το έχω κάνει και αυτό στο παρελθόν. Μ' αρέσει να παίζω απλά καλή μουσική είτε αυτό είναι Θάνος Μικρούτσικος είτε Σωκράτης Μάλαμας είτε Απόστολος Καλδάρας είτε Παναγιώτης Τούντας. Φτάνει να μου κάνει κλικ. Τα τελευταία 6 χρόνια παίζω και σαξόφωνο (όχι τρελά πράγματα) και η μουσική που μου αρέσει από την ξένη δισκογραφία είναι η blues (John Lee Hooker, Muddy Waters κτλ). Πέρσι αγόρασα και ένα ούτι όπου το γρατσουνάω και παίζω κανα παραδοσιακό και κανα σμυρνέικο.

Αυτό που με ενδιαφέρει πάνω απ' όλα όμως είναι η ηχοληψία και με αυτό θέλω να ασχοληθώ επαγγελματικά (αυτό σπυδάζω). Τώρα πως τα μπέρδεψα μεταξύ τους... Δεν ξέρω :P

εμμμ.... Αυτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου