Προς το περιεχόμενο

Αυτο-προσδιοριστείτε



Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα σε όλους!

 

Και εμένα με λένε Γιάννη και εγώ είμαι καλά (προς το παρόν). Η μικρή αναδρομή ξεκινάει στο Γυμνάσιο όπου με ένα φίλο ανακαλύπταμε το ακούειν μουσική και παίζειν κιθάρα. Η πρώτη μου όμως επαφή με το συγκεκριμένο όργανο επήλθε μόνο όταν πέρασα στο Πανεπιστήμιο και έκανα να ξανανοίξω βιβλίο για ένα περίπου χρόνο (αχ! τι εποχές). Έκτοτε ασχολούμαι (χωρίς θεωρητική γνώση μουσικής) μόνος μου (ή με παρέα) με ακουστική / ηλεκτακουστική, ηλεκτρική κιθάρα, μπάσο (σχετικά νέο απόκτημα), πλήκτρα (μόνο με το δεξί χέρι-ίσα για πλάτες στα τραγούδια μου :lol: ) και ντραμς από bfd.

 

Τα τελευταία χρόνια -και λόγω του ότι δύσκολοι καιροί να βρεθείς με παιδιά να παίξεις- έχω κολλήσει το μικρόβιο της σύνθεσης στο Sonar, αλλά με ελάχιστες γνώσεις σε θέματα παραγωγής mastering, effects κλπ. Δυστυχώς, ο χρόνος μου λόγω επαγγελματικών υποχρεώσεων δεν είναι πολύς, οπότε αναλώνομαι περισσότερο στην δημιουργία της ΙΔΕΑΣ. Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά του forum που γνωρίζουν 5 πράγματα και μάς ενημερώνουν κι εμάς. Αυτά προς το παρόν. Keep on bluesing

Κeep on bluesing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • 1 μήνα αργότερα...

Κιθάρες όλες σχεδον, φυσαρμόνικα, πληκτρα-πιάνο, μπλιμπλικια, πετάλια, επεξεργαστές ήχου, προενισχύσεις και τελικούς, παρτιτούρες(γεμιζω συνθέτοντας), βαράω το μπασο και γενικώς οτιδήποτε μπορεί να βγάλει εύκολα ήχο(μικρά κρουστά, φλογέρες, ασανσέρ, samplers, κουτιά καφέ κ.λ.π.)

Είναι όντως πολύ δύσκολο να διαλέξει κανής μια κατηγορία αλλά γι'αυτό και γράφουμε στο forum. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 6 μήνες αργότερα...

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου