Προς το περιεχόμενο

AER Amp ONE


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

Τελικα τι εγινε; Τον δοκιμασες live; Δεν υπαρχουν πολλες πληροφοριες online οποτε σχολια απο οποιους τον εχουν τεσταρει ειναι χρησιμα.

 

Ναι (που το ξέθαψες το θέμα;  ;D). Ήταν εντυπωσιακό... Γκάζια του θεού. Λίγο πιο modern ήχος από τα γούστα μου, αλλά βρόνταγε  :) Ας πούμε ότι ήθελα λίγο πιο «βραστερά» τα μεσαία του  ;D

 

Πάντως ήταν πεντακάθαρος, με ατελείωτο punch- που πραγματικά τον κοιτούσες και δεν σου γέμιζε το μάτι ότι αυτό το 10ακι θα μπορούσε να βγάλει αυτόν τον ήχο... κτήνος  ;D

 

Και βέβαια η χαρά του mobility, τον κουβαλάς χαλαρά με το ένα χέρι... που πλέον έχω αρχίσει να το σκέφτομαι περισσότερο και από τον ήχο  ;D ;D ;D

 

Δεν σου κρύβω ότι μετά το τελευταίο gig μας, μου έχουν μπει ιδέες να αποχωριστώ τον αγαπημένο μου Markbass- καθώς τα 23 κιλά του (παρότι είναι οριακά modest) έχουν αρχίσει να μου πέφτουν μπόλικα και να στραφώ στα 13 του AER  ;D 

 

   

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μου κανει εντυπωση γιατι εχω ακουσει στο παρελθον τους ενισχυτες της εταιρειας για ακουστικα οργανα και ηταν πολυ καλοι ακομα και με ηλεκτρικο μπασο. Μου ειχε κανει εντυπωση ποσο διαυγης ηταν ο ηχος χωρις να ειναι κλινικος. Ολα τα σχολια online ειναι πολυ καλα, τωρα για το ποσο καλα μπορει να αποδωσει σε stage με μπαντα παιζει ρολο το ειδος της μουσικης και το πως παιζει η μπαντα. Βεβαια εχει DI/line out oποτε μπορει να συνδεθει και με το PA. Eλπιζω μονο το μεγαφωνο να παραμενει ενεργο σε αυτη τη περιπτωση ωστε να λειτουργει σαν μονιτορ στη σκηνη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν σου κρύβω ότι μετά το τελευταίο gig μας, μου έχουν μπει ιδέες να αποχωριστώ τον αγαπημένο μου Markbass- καθώς τα 23 κιλά του (παρότι είναι οριακά modest) έχουν αρχίσει να μου πέφτουν μπόλικα και να στραφώ στα 13 του AER  ;D 

Γέρασες και μυαλό δεν έβαλες.

Πάμε πάλι.

Καμπίνα Traveller Markbass (15kg) ή άλλη 12άρα νεοδυμίου στο να χέρι

Τσαντούλα με ελαφρύ amp (TC, Gallien Krueger, Genz Benz, Markbass, κλπ κλπ) και καλώδια κλπ στο άλλο χέρι

Μπάσο στον ώμο.

Έφυγες.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Βεβαια εχει DI/line out oποτε μπορει να συνδεθει και με το PA. Eλπιζω μονο το μεγαφωνο να παραμενει ενεργο σε αυτη τη περιπτωση ωστε να λειτουργει σαν μονιτορ στη σκηνη.

 

Εννοείται...

 

 

Σαν γενική εικόνα ο ήχος είναι crystal clean ακόμα και στα γκάζια (που τα έχει στον υπερθετικό βαθμό).

 

Δεν θα έλεγα ότι είναι recommended για άρρωστους με τον πιο vintage ήχο- αλλά από τη άλλη είναι τόσο ποιοτικό/ευκολοκουβάλητο μηχάνημα που σε κερδίζει από την πρώτη στιγμή.

 

Προσωπικά, μου είναι ένα από τα favorites  ;)  

 

ΥΓ: Κώστα μου, καλά και αυτά, αλλά 15 από εδώ πέντε έξι επτά από εκεί, πάλι τα σκατζάραμε τα 20φεύγα... Και είναι δύο κομμάτια, ενώ το άλλο είναι 13 και ένα. Το πήρες στο χέρι και έφυγες.

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΥΓ: Κώστα μου, καλά και αυτά, αλλά 15 από εδώ πέντε έξι επτά από εκεί, πάλι τα σκατζάραμε τα 20φεύγα... Και είναι δύο κομμάτια, ενώ το άλλο είναι 13 και ένα. Το πήρες στο χέρι και έφυγες.

Βρε ψόφιε Σαγαπούλη τα τρία κιλά στο άλλο χέρι σε μάραναν;

15 κιλά είναι το σοβαρό 2Χ10 της Markbass (μπορεί να υπάρχουν και ελαφρύτερα) και όχι το γκρινιάρικο σκέτο δεκαράκι. Αν και το Ul2 δεκαράκι της Epifani μπιστάει (και το 12άρι είναι μόνο 16 αλλά και τα φράγκα πολλά)

 

Εκτός αν το θες μόνο για μόνιτορ, οπότε πάσο.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου