Προς το περιεχόμενο

Λίγο fingerstyle ακουστική- Αλκυόνη (πρωτότυπη σύνθεση)


gskar

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σε όλους. Είναι το πρώτο μου post στο noiz. Δεν ξέρω αν ασχολούνται πολλοί με την fingerstyle ακουστική στην Ελλάδα, πάντως είναι η μεγάλη μου αγάπη. Κάποια στιγμή που θα έχω χρόνο θέλω να ανοίξω ένα τέτοιο θέμα στο forum, ειδικά για fingerstyle, κουρδίσματα κλπ. Το κομμάτι είναι δικό όπως και πολλά άλλα του ίδιου ύφους που έχω ανεβάσει στο youtube. Είναι στο παράξενο κούρδισμα EAC#F#BE, με την αγαπημένη μου χειροποίητη Labis. Ελπίζω να σας αρέσει!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου είχα καιρό να ακούσω Μουσική, και έχεις καθε δικιο αυτή η κιθάρα να είναι η αγαπημένη σου.

Πάντα τέτοια..

Εξη χορδές και ειναι πολλές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολυ ωραιο παιξιμο . πρεπει να ειναι μεγαλη επιρροη ο andy mckee

Θα έλεγα ότι περισσότερο επηρεάστηκα από τον φίλο του τον Antoine Dufour. Πάντως και οι δύο είναι καταπληκτικοί και έχουν ανεβάσει την ακουστική πολύ ψηλά. Μου κάνει πάντως εντύπωση ότι το κομμάτι Drifting του Mckee έχει περίπου 28.000.000 θεάσεις στο youtube και εδώ (όχι στο noiz, γενικά στην Ελλάδα μιλάω) οι περισσότεροι δεν τον ξέρουν καν.Τι να πεις...
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου