Προς το περιεχόμενο

ενα εντυπωσιακό όργανο....


telewiz1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

αν και δεν συμμετέχω συχνά βρήκα τώρα την ευκαιρία μιας και δοκίμασα χτές ένα υπέροχο όργανο του φίλου Στάθη Χούλιαρη τον ιδρυτή του συγκροτήματος ΣΧΗΜΑ για όσους τους έχουν υπ΄όψιν.

Αν και πολλές φορές παρακολούθησα posts του τύπου Custom vs Standard οργάνων χωρίς να παίρνω την μια ή την άλλη άποψη ως σωστή δεν μπορώ παρα να θαυμάζω έστω κάποια όργανα όπως αυτό...

 

DSC01456_resize.jpg

 

DSC01454_resize.jpg

 

DSC01443_resize.jpg

 

στην τελευταία εικόνα είναι ο Στάθης και η κιθάρα είναι μια Nik Huber Dolphin II Redwood top Chambered body.

Dual Soliloquy

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 36
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Telewiz κακοπερνας στα Γιάννενα εεε ? Πολύ ωραίο όργανο !

Fenderiari αυτό το καπάκι δεν είναι Flame Maple. Είναι RedWood, Ελατο πολύ σπάνιας ποικιλίας με πλούσια νερά, το συγκεκριμένο όργανο είναι σκαμένο εσωτερικά, και στο σώμα αλλά και στο καπάκι και το βάρος είναι απίστευτα μικρό. Telewiz πως ακούγεται ? :roll:

lues Legend

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάλι δεν ξέρω αν είμαι ανώμαλος σε αυτό το θέμα, αλλά δεν μου αρέσει μια κιθάρα που δεν φαίνεται παιγμένη, εμφανησιακά δείχνει κρύα.Επίσης αν την είχα έτσι, θα φοβόμουνα να την πειράξω. Αν την αγόραζα, το πρώτο πράμα που θα έκανα θα ήταν να τη λύσω και να την ξαναφτιάξω, δεν θα τη γυάλιζα, και θα έπαιζα όσο το δυνατόν περισσότερο στην αρχή για να "στρώσει" και να πάρει και λίγο απο αυτή τη θαμπάδα του ελαφριού τριψίματος και των μικρογρατζουνιών.(Οπότε για να σωθεί μια καινούρια κιθάρα απο αυτή την "ψύχρα" όταν την πρωτοαποκτάς, πρέπει να είναι τουλάχιστον όσο πιο ελαφρά λακαρισμένη γίνεται... γι αυτό και μου αρέσουν οι "ξύλινες" κιθάρες )

 

Κάποτε μου αρέσαν οι καινούριες γυαλιστερές κιθάρες.Μετά κατάλαβα οτι μου αρέσουν οι κιθάρες που νιώθω "κοντά μου", βολικές, και τις έχω συνηθίσει, Απο μόνη της καμμία κιθάρα δεν είναι ωραία, είναι απλώς ένα μηχάνημα.Νομίζω μάλιστα οτι όλο αυτό το feeling έχει να κάνει λίγο και με το vintage συλλεκτικό ρεύμα... Τέλος πάντων, περι ορέξεως....

 

That said, το όργανο είναι φανερά καλοφτιαγμένο :wink:

leep is a symptom of caffeine deprivation.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η κιθάρα φαίνεται εξαιρετικά καλοφτιαγμένη και είναι πολύ όμορφη για το είδος της!

 

Πάντως και εγώ, σαν τον arpegios, "δυσκολεύομαι" να παίξω με μια τέτοια κιθάρα. Είναι σα να φοράς ρούχα που κοστίζουν 3.000 ευρώ: φοβάσαι μη τα λερώσεις και τα σκίσεις...

one colour: black - and shades of grey

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοίτα κάπως έτσι είναι... Ξέρεις πόσες φορές έχω σκεφτεί να μην πάρω καινούριο αυτοκίνητο αλλά μεταχειρισμένο, μόνο και μόνο επειδή κυκλοφορώ στο κέντρο?Ή αλλιώς στο υποθετικό σενάριο, άμα έπαιρνα τη φερράρι θα την έλλιωνα, με ότι φθορές συνεπάγεται αυτό, απλώς για να κυκλοφορώ μετά *πραγματικά άνετα*, να το 'φχαριστιέμαι...

 

Στην Αθήνα βέβαια, γενικώς άμα έχεις χιλιοτρακαρισμένο αμάξι ή παμπάλαιο, είσαι πραγματικά "μάγκας" στο δρόμο... Δεν σου τη μπαίνει κανένας απο τους συνήθεις χωσιματίες...

leep is a symptom of caffeine deprivation.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ίδιο πράγμα λέμε ! :D Την λιώνεις και το ευχαριστιέσαι !! Δεν συμβιβάζεσαι ! Το πρόβλημα είναι στο "αμα και στο εάν μπορούσα να πάρω" !! :wink:

lues Legend

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ερωτηση μονο..Οταν λες "δοκιμασα" εννοεις σαν αισθηση ή και σαν ηχος? Γιατι το παληκαρι, παιζει χωρις καλωδιο ( ή μηπως ειναι διαγωνισμος στο MEGA :roll: )

Περα απο την πλακα, αν και πληκτρας, η κιθαρα εχει εντυπωσιακη εμφανιση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου