Προς το περιεχόμενο

γνωμες για το LINE6 POD STUDIO UX2


Προτεινόμενες αναρτήσεις

χαιρετω!

ενας φιλος ειναι στο ψαξιμο για να αγορασει μια καρτα ηχου!

εχει καταληξει σε αυτην!

http://www.thomann.de/gr/line6_pod_studio_ux2.htm

 

μιας και εγω δεν εχω καθολου εμπειρια απο το θεμα, ειπα να δω αν μπορουμε να τον βοηθησουμε! :)

το μπατζετ του ειναι μεχρι 200ευρω και ο βασικος του σκοπος ειναι να ηχογραφει κιθαρες και φωνες, αντε και κανα μπασο στο τσακιρ κεφι! :)

 

υπ οψιν πως δεν εχει και τιποτα ιδιαιτερο απο μικροφωνα, οποτε εγω του εκανα και στην σκεψη μηπως να τα χωρισει μισα μισα και να παρει και κανα μικροφωνακι! :)

 

υπαρχει καμια αλλη προταση?

γενικα τιποτα σκεψεις/αποψεις/προτασεις πανω στην συγκεκριμενη?

 

ευχαριστω!

πανελιστας και ανταρτομαχητης....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σου BigAlejandro,εγω θα σου προτεινα το ux1 που ειναι πιο οικονομικο αλλα κανει την ιδια δουλεια και καποιο μετριο μικροφωνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και γενικά είμαι πολύ ευχαριστημένος απο τις κάρτες της line6 και για να υπάρχει και ποικιλία προτάσεων εγώ θα πρότεινα την  Fast track pro της M-Audio με την οποία δουλεύω αρκετά τελευταία και μπορώ να πω οτι για τα λεφτά της είναι super!

http://www.thomann.de/gr/maudio_fast_track_pro.htm

 

Πρέπει όμως να λάβει και υπόψιν του οτι ένα θετικό της line6 είναι τα software που δίνει μαζί, το POD farm και το fx junkie, τα οποία σου δίνoυν την δυνατότητα να φτιάξεις τον ήχο σου μέσα απο ένα σωρό εφφέ και άλλες σκατουλίτσες. ;D

Αν τον ενδιαφέρει αυτό ίσως να του φανεί χρήσιμο.

Greg Howe scares me..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω εχω το UX2....το πρωτο που ειχε βγει....απολυτα ικανοποιημενος στις ηχογραφησεις μου και γενικα απο το τι μπορει να σου προσφερει....το προτεινω με χιλια;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

αν και ποσταρω σε αρκετα παλιο θεμα θα ηθελα να ρωτησω κατι...

 

το UX2 μπορει να απομονωθει οταν δουλευεις με προγραμματα τυπου amplitube??να μην δουλευει καθολου δηλαδη το amp-modeling αλλα μονο σαν καρτα ηχου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν και ποσταρω σε αρκετα παλιο θεμα θα ηθελα να ρωτησω κατι...

 

το UX2 μπορει να απομονωθει οταν δουλευεις με προγραμματα τυπου amplitube??να μην δουλευει καθολου δηλαδη το amp-modeling αλλα μονο σαν καρτα ηχου...

Ναι μπορεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το χρησιμοποιεις με οτι προγραμμα γουσταρεις...εγω με οτι το εχω δουλεψει (guitar rig, amplitube και ολα τα σχετικα) δουλευει αψογα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου