Προς το περιεχόμενο

vox ac 15 vs fender blues junior


Προτεινόμενες αναρτήσεις

τωρα ειδα την ερωτηση σου φιλε μου!

δυστυχως αυτο δεν μπορει να στο πει κανεις με βεβαιοτητα, μιας και θα πρεπει να εχει διπλα διπλα και τους δυο!!!

αλλα ακομα και τοτε, δεν θα μπορουσε να σου πει κανεις ακριβως τι αλλαγη υπαρχει και αν θα σε καλυπτει!

παρολα αυτα, φανταζομαι πως επειδη η αλλαγη στα μεγαφωνα εγινε προσφατα, θα υπαρχουν κομματια στα μαγαζια ακομα με το παλιο μεγαφωνο.......!

 

τελος, τα κλιπ ξαναειπαμε πως δεν ειναι και τοσο καλογραμμενα ωστε να αγορασεις κατι στηριζομενος σε αυτα! :)

πανελιστας και ανταρτομαχητης....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 43
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Υποτίθεται ότι το wharfdale, που είναι μια χαρά μεγάφωνο, είναι αντίγραφο του greenback, οπότε άμα σου βάζει το αυθεντικό, ακόμα καλύτερα  ;)

Επίσης η νεα έκδοση του ac15 έχει 2 εισόδους, μία νορμάλ με δικό της gain που το λέει volume και αυτήν που είχε τώρα, την οποία ονομάζει top boost, συν ένα tone cut δίπλα στο μαστερ.

lg-ac15c1-top.jpg

Δηλαδή ό,τι είχε μέχρι τώρα κι άλλα τόσα  8) :o ::)

(και μέχρι πριν λίγο έπαιζε αν δεν έχω πάθει αλτσχάιμερ στα 395 στο dv24, όποιος πρόλαβε πρόλαβε, μάλλον λάθος είχαν κάνει  ;D )

"[...] the stupid are cocksure while the intelligent are full of doubt."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

χρονια πολλα,αναστενω το θεμα για μια γρηγορη ερωτηση.

εχω τον vox ac15 αλλα λογω των 22 κιλων του δεν μπορω να τον μεταφερω οπως θα ηθελα.ετσι ψαχνοντας ειδα οτι ο bj ειναι γυρω στα 14 και ψηθηκα να τον παρω.η ερωτηση ειναι αν ο bj εχει παρομοιο headroom με τον vox,δηλαδη να με βγαζει ανετα στις προβες μου και με mic σε λαιβ.παιζω με μια tl le.

καλη χρονια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρά θα σε βγάζει αλλά να ξέρεις είναι διαφορετικου ηχοχρώματος ενισχυτης απο τον βοξ σου. Επίσης υπάρχουν επιλογές στα 15 βατ κατ'εμε πολύ ανώτερες απο τον blues jr και σε καλυτερη τιμή

a classic player now...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου