Προς το περιεχόμενο

ειναι ντεμοντε πλεον οι FLYING V?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  Δεν ξερω και παρα πολλα απο ηλεκτρικες κιθαρες(εχω μια epiphone LP και ψιλοροκαρω κατα καιρους ;D,αλλα παιζω κυριως κλασικη και ακουστικη).Αναρωτιουμουνα ομως για τις FLYING V.....Λες και δεν τις βλεπω πια να πολυπαιζουν σε σχηματα,rock stars,μαγαζια κλπ.

  Παλιοτερα ειμουνα πολυ φαν των scorpions (και ακομα ειμαι οσον αφορα τη μπαντα μεχρι το 1984 - οφ τοπικ....) και μου εχει μεινει η flying V απο εκει.Ποτε δεν ειμουνα μεταλλας αλλα σαν να τη χρησιμοποιουσαν κατα κορον οι μεταλλαδες.

 

  Τωρα διαβαζα κατι για αυτες και το θυμηθηκα.... Σαν να μου θυμιζουν λιγο 80's πλεον....τις χρησιμοποιουν καποιοι μεγαλοι και δεν τους προσεξα? Ειναι μηπως λιγο παρωχημενες πλεον? Για πειτε καμμια γνωμη εσεις οι πιο ηλεκτρικοι ;D ;D.....

.... Λεει ελα ντε και το ντε ερχεται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 32
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Και ρωτώ... Είναι πλέον ντεμοντέ το P bass????Οι BC rich είναι ΜΠΑΣ ΚΛΑΣ???

Φίλτατε σκέψου:

Laiho, Mustaine, Hansen κλπ μάλλον επιμένουν στο V... Και πάρα πολλοί άλλοι... Εγώ πάντως δεν θα έπαιρνα V κιθάρα (αν έπαιζα κιθάρα)... Σκέψου να πας να μελετήσεις καθιστός..

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκέψου να πας να μελετήσεις καθιστός..

 

μου έχουνε πει οτι είναι πολύ βολικές. Βάζεις το δεξί πόδι σου στο άνοιγμα του V.

a classic player now...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μου έχουνε πει οτι είναι πολύ βολικές. Βάζεις το δεξί πόδι σου στο άνοιγμα του V.

Και εμένα ένας φίλος μου κάτι τέτοια έλεγε για την V και την Dime και μετά πήρε strat style και άλλαξε η κοσμοθεωρία του....

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι V ειναι απο τις ΠΙΟ βολικες κιθαρες για μελετη, ειδικα αν εχεις συνηθησει στις κλασσικες.

Οι στρατ βεβαια ειναι βολικες ΓΙΑ ΟΛΑ ;)

 

Ντεμοντε? NEVER (δωσ μου μια 70s και παρε μου το σωβρακο)

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

   Δεν ξερω και παρα πολλα απο ηλεκτρικες κιθαρες(εχω μια epiphone LP και ψιλοροκαρω κατα καιρους ;D,αλλα παιζω κυριως κλασικη και ακουστικη).Αναρωτιουμουνα ομως για τις FLYING V.....Λες και δεν τις βλεπω πια να πολυπαιζουν σε σχηματα,rock stars,μαγαζια κλπ.

   Παλιοτερα ειμουνα πολυ φαν των scorpions (και ακομα ειμαι οσον αφορα τη μπαντα μεχρι το 1984 - οφ τοπικ....) και μου εχει μεινει η flying V απο εκει.Ποτε δεν ειμουνα μεταλλας αλλα σαν να τη χρησιμοποιουσαν κατα κορον οι μεταλλαδες.

 

  Τωρα διαβαζα κατι για αυτες και το θυμηθηκα.... Σαν να μου θυμιζουν λιγο 80's πλεον....τις χρησιμοποιουν καποιοι μεγαλοι και δεν τους προσεξα? Ειναι μηπως λιγο παρωχημενες πλεον? Για πειτε καμμια γνωμη εσεις οι πιο ηλεκτρικοι ;D ;D.....

1975 παρακαλω......

http://www.youtube.com/watch?v=NWJoj-sWYvU

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατα καιρους οι ''μοδες'' ερχονται και παρερχονται αλλα τελικα αυτο που μενει ειναι το προσωπικο γουστο  ο ηχος και φυσικα το ιδιο το τραγουδι (αν εχει κατι να αφησει στον χρονο)

Η πλειοψηφια των κιθαρων που παιζουμε σημερα εχει εφευρεθει πριν απο  60 χρονια οποτε  ο καθενας μπορει να κανει τις επιλογες του συμφωνα με τα προσωπικα του κριτηρια αναμεσα σε παρα πολλα μοντελα και τυπους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φέτος θα φορεθούν πολύ οι Flying V  ;D

 

Καταρχας αμα σου αρέσει εσένα, μη σε νοιάζει τι λέει ο κόσμος.

 

Οι V είναι ΘΕΣΜΟΣ:

 

alberkingsmall2.jpg

albert_king_f.jpg

jimi-hendrix-flying-v.jpg

Randy-Rhoads(1).jpg

jh1b-01.jpg

Mustaine-with-Dean-V.jpg

GW_2009_Buyers_Kendra.jpg

 

 

Μέχρι και οι geishas στο μακρινό Japan τις προτιμούν  ;D

ringo-karuki-flying-v.jpg

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου