Προς το περιεχόμενο

Οι ομάδες μελών του Noiz.gr


Προτεινόμενες αναρτήσεις

απλα μου εκανε εντυπωση το "γιατι" ξαφνικα να επισημοποιη8ουν τα αρχιγιλικια...

 

Δεν νομίζω ότι επισημοποιείται κάτι... Άλλαξαν οι ονομασίες, αλλά τόσα χρόνια την ίδια έννοια είχαν τα "αρχηγιλίκια", και χρησιμοποιώ την ίδια λέξη με σένα (με πιο σωστή ορθογραφία), για να σιγουρευτείς ότι το φόρουμ, όπως και όλα, ΕΧΕΙ αρχηγό...

 

Είναι επιλογή του καθενός να γράφει σε ένα φόρουμ με θεσπισμένους κανόνες από συγκεκριμένα άτομα...

 

Σκάω, τα έχουμε ξαναπεί...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 58
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Θέλω και εγώ πράσινα αστεράκια... Είναι πιο όμορφα... Σνιφ.... (εγώ μπορώ να έχω φούξια που μου αρέσει???)

Edit: Αν βάλω υπογραφή Keel your Idols είναι τιμής ένεκεν του Axl Rose και δεν εννοώ τίποτε άλλο...  :P :P :P

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

JFACowboy νομίζω ότι έχουμε ξεφύγει από την λογική κλίκα, αστεράκια και όλα τα συναφή… Εξάλλου οι περισσότεροι εδώ μέσα έχουμε τη κρίση να καταλάβουμε αν κάτι που γράφει κάποιος, στέκει ή δεν στέκει, ασχέτως από κάρμα, αξιώματα, αστέρια κλπ. Μην μπαίνεις σε αυτήν την στείρα συλλογιστική. Εδώ προσπαθούμε να περάσουμε καλά, να ανταλλάξουμε απόψεις, να συζητήσουμε θέματα για τις μουσικές μας, για την μούρλα μας που είναι τα όργανα. Δεν υπάρχει κανένας λόγος να «χοντραίνουμε» τις συζητήσεις μας, δεν υπάρχει λόγος να είμαστε προσβλητικοί και εριστικοί- όλοι μας, δεν είναι προσωπική μομφή έτσι; Στην τελική ανάλυση είμαστε άνθρωποι που ασχολούμαστε με την μουσική, μια ύψιστη μορφή τέχνης, άρα και πολιτισμού, οπότε κάθε φορά που βρισκόμαστε εδώ καλό θα ήταν να θυμόμαστε τον πολιτισμό μας.  

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ποιος είπε ότι αυτός που έχει περισσότερα αστεράκια είναι καλύτερος μουσικός, ή ξέρει περισσότερα πράγματα ή πρέπει να τον εμπιστευτείς με κλειστά μάτια; ???

 

Το πλήθος των αστεριών εξαρτάται μόνο από τον αριθμό των ποστς...

 

 

Δεν μιλάω για τους Guru, οι οποίοι είτε συμμετέχουν επώνυμα, είτε δίνουν σαφώς ένα στιγμα του ποιοι είναι (myspace ή οτιδήποτε)...

 

Ακριβώς! Γι αυτό άλλωστε υπάρχει και η κατηγορία guru! Τα "αστεράκια" έχουν να κάνουν με την διαχείριση του φόρουμ και όχι με την διαχείριση των απόψεων!

 

Το πόσο μετράει η γνώμη κάποιου θα αποδειχθεί στην πράξη και όχι στην "φανέλα" που φοράει! Όπως ένας καλός ομιλητής κερδίζει το κοινό του σε 2 λεπτά έτσι και ένας καλός φορουμήτης κερδίζει αναγνώστες και κύρος σε 2 ποστ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω παντως πιστευω (FWIW) πως αστερακια και καρματα και αλλα τετοια ειναι περιττα.

Ο αριθμος των ποστς μονο ειναι αρκετο. Και αυτο για αλλους λογους....

 

Απο 'κει και περα ο καθενας κρινει και κρινεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρόβλημα που εμφανίζετε εδώ είναι λίγο γενικότερο, το οποίο ονομάζεται έλλειψη εκπαίδευσης και παιδείας πάνω στην ηλεκτρονική έκφραση της συμπεριφοράς μας.

 

Κατά τα άλλα πως μπορώ να γίνω Guru στο περί ανέμων και υδάτων;  ;D ;D ;D

Γιατί από μουσική...

threadender

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Να επαναλάβω για όσους δεν κατάλαβαν ότι όσοι έχουν αστέρια, χρώματα και ταμπέλες χωρίζονται για πολύ ιδιαίτερους λόγους στις εξής 2 κατηγορίες:

 

1. Αυτές με διαχειριστικά καθήκοντα (διορθώσεις, μετακινήσεις, καλωσόρισμα και νοικοκύρεμα του φόρουμ). Είναι οι Moderators και οι Modulators, που έχουν διακριθεί για την ώριμη συμπεριφορά τους με γνώσεις είτε σφαιρικές είτε ειδικές.

 

2. Αυτές που συνεισφέρουν μόνο στο περιεχόμενο. Οι Guru σαν έμπειροι επαγγελματίες και οι Superstar σαν δημοφιλή μέλη που έχουν αναδειχτεί προσφέροντας απλόχερα tips.

 

Και προσθέτω κατι που σας ξέφυγε.

 

Για την ιστορία να αναφέρω ότι προσωπικά δεν συμφώνησα ποτέ με αρκετά που θεωρούνται θέσφατα και χαρακτηρίζουν το Noiz σήμερα. Αυτό δεν σημαίνει ότι η προσωπική μου αντίληψη είναι σωστή ή λάθος, αλλά το ότι σέβομαι την πολυφωνία, τον διάλογο και την ιδιαιτερότητα του άλλου.

 

Σκοπός είναι να συνεχίσει το Noiz να είναι βήμα συζητήσεων με τεκμηριωμένες αλλά και (γιατί όχι; ) έντονα διατυπωμένες απόψεις, σε ένα πλαίσιο όπου η διαχείριση δεν θα χρησιμοποιείται σαν άλλοθι για διαπληκτισμούς.

 

Τώρα όποιος έχει 32 δίσκους, εμπειρία και πράγματα να μοιραστεί, όλοι εδώ είμαστε για να μάθουμε κάτι παραπάνω. Ιδού η Ρόδος, ιδού και το πήδημα.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου