Προς το περιεχόμενο

Πληκτράς είδωλο σας?/έχετε?


NemOOO

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 26
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

einai dyskolo na apanthsei kapoios...ayto poy tha krinoyme einai to apotelesma poy ftanei st aytia mas kai as afhsoyme tis anoysies epideixeis poy kanoyn oi "plhktrades" sto metal kyriws...

pio anoysio paiximo:

V. Kuprij (an kai o anthrwpos san ektelestis einai apsogos)

 

rock :

Keith Emerson -o typos einai epanastaths efere prwtos ta synthesizer sto rock

 

kai apo Jazz gia mena idieteri ektimisi exei o Chick Corea

 

kai fysika yparxoyn apisteytoi pianistes-keyboardists sto jazz alla den einai anagh na toys anafero twra...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Giorgio Moroder !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

 

.........."Express του μεσωνυχτιου"..........

 

RESPECT......... Η συνθεση!!!!

"Simplicity is gold"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Πολυ καλοι ολοι αυτοι συμφωνω και επαυξανω,Αλλα...δειτε κι αυτοhttp://www.azizamustafazadeh.com/ την ακουσα και με εκανε χαζο.Ναι!!!Aziza mustafa,αφηστε τα μαγκες μας εβαλε γυαλια 8O

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ καλοι ολοι αυτοι συμφωνω και επαυξανω' date='Αλλα...δειτε κι αυτοhttp://www.azizamustafazadeh.com/ την ακουσα και με εκανε χαζο.Ναι!!!Aziza mustafa,αφηστε τα μαγκες μας εβαλε γυαλια 8O[/quote']

 

ε καλα, η γυναικα ειναι φαινομενο. Για πολλους η κορυφαια φωνη στο πλανητη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Η ένστασή μου είναι ότι ο Rudess είναι υπερβολικά τεχνοκρατικός με αποτέλεσμα να χάνει σε μουσικότητα, αρκετά μάλιστα. Γι' αυτόν τον λόγο πιστεύω ότι για τους Dream Theater ο καλύτερος πληκτράς ήταν ο Derek Sherinian. Δεν είναι τυχαίο άλλωστε ότι το Falling Into Infinity ήταν το λιγότερο "πιρουλίρου" (γρήγορα παιξίματα δηλαδή), πιο απλό, πιο groovy, πιο μουσικό και τελικά εμπορικό cd τους. Κατά τα άλλα συμφωνώ ότι από τεχνική σκίζει. Προτιμώ όμως να ακούω τον Tim Rice-Oxley να παίζει στο πιανάκι του (CP-70 μαλιστα) πραγματικές μελωδίες που τις ακούς και ανατριχιάζεις και ας πατάει και διπλές νότες. Αυτό είναι μουσική για μένα. Το άλλο εξυπηρετεί άλλα πράγματα και πορώνει κυρίως εμάς τους μουσικούς (έχω λιώσει και εγώ τα LTE). Αλλά αυτό που θα το ακούσει ο κόσμος και θα πορωθεί είναι όμως το τραγούδι που βγαίνει από την ψυχή του μουσικού, όχι από τα δάκτυλά του (τι γράφω ρε παιδιά ο καλλιτέχνης, ας με σταματήσει επιτέλους κάποιος!)

 

Ε, τώρα για Jon Lord, δεν έχω να πω κάτι. Αυτός είναι πληκτράς. :D

 

Δεν περιμένω να συμφωνήσετε όλοι. Ίσως ελάχιστοι απαρνηθείτε τον Rudess για τον Tim Rice-Oxley. Ακόμα λιγότεροι θα παραδεχθείτε ότι το Falling Into Infinity είναι καλύτερο από το Scenes. Πιθανότατα ούτε καν πως είναι καλός δίσκος. Εγώ όμως τα είπα και ησύχασα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπορω να πω αν ηταν μικροτερος ο jon lord θα του εκανα προταση γαμου.και ουτε ειμαι ομοφυλοφιλος και ουτε πυστευω στο θεσμο.Επισης ο πληκτρας των dream theater εχει γαμω τα γελια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου