Προς το περιεχόμενο

Εξοπλισμός μουσικών σε μεγάλες πίστες.


NemOOO

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά αυτές τις μέρες έχω δει τα απίστευτα....

Κάτι KORG OASYS κάτι KORG KARMA..... ε που και που και κανένα TRITON και κανένα ROLAND FANTOM-X..........σε οργανοπαίχτες σκυλάδων.....

 

Έχει κανείς δουλέψει σε πίστα ή μαζί με τραγουδιάρη ή τραγουδιάρα αυτού του μουσικού είδους (λαικο-ποπ ή σκυλέ ή οτιδήποτε...)?

 

Είναι όντως τόσο απαιτητικά τα πράγματα στις μεγάλες πίστες?

Time is just a fraction of the sine.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Γιατί... το hard rock είναι απαιτητικό για τα keyboards; :lol:

 

Με ποιά λογική ένας μουσικός που ζεί από τη μουσική δεν επενδύει στα εργαλεία του;

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι θέμα τί απαιτεί η πίστα,αλλά τί απαιτείς εσύ από τον εαυτό σου.Δεν είμαι πληκτράς αλλά νομίζω οτι πήρες λίγο στραβά την υπόθεση ''δουλειά σε μαγαζί''... 8)

If the house is rocking,don't bother knocking...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά αυτές τις μέρες έχω δει τα απίστευτα....

Κάτι KORG OASYS κάτι KORG KARMA..... ε που και που και κανένα TRITON και κανένα ROLAND FANTOM-X..........σε οργανοπαίχτες σκυλάδων.....

 

Έχει κανείς δουλέψει σε πίστα ή μαζί με τραγουδιάρη ή τραγουδιάρα αυτού του μουσικού είδους (λαικο-ποπ ή σκυλέ ή οτιδήποτε...)?

 

Είναι όντως τόσο απαιτητικά τα πράγματα στις μεγάλες πίστες?

 

Ναι ΕΧΩ!

 

Ναι ΕΙΝΑΙ!

 

Επισης εκτος απο ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΟΣ μουσικος (πρεπει τουλαχιστον να εχεις τελειωσει το Berklee-Juliard & να εχεις τουλαχιστον παιξει με τη συμφωνικη ορχηστρα της Βιεννης & βεβαια να εχεις συνθεσει ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ 6 συμφωνικα εργα' date='εννοειται μεχρι να γινεις 4 ετων)

 

Επισης πρεπει να εχεις ΤΕΛΕΙΟΥΣ κοιλιακους,να καταπινεις σπαθια & να εχεις μια.....βουρτσα [b']να![/b]

 

 

τελος πρεπει να μη κανεις ερωτησεις τυπου τρολ στο φορουμ που σε φιλοξενει... :evil:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μόνο που έχει σημασία στα σκυλάδικα είναι η βαβούρα και να ακουστούν όσο πιο δυνατά γίνεται. Στην ελλάδα όμως οι "επαγγελματίες" είχαν πάντα μία έπαρση δυσανάλογη σε σχέση με την μουσική τους έκφραση. Χαρακτηριστικό είναι το γεγονός ότι πίστευαν ότι μόνο εκείνοι είχαν δικαίωμα σε έκπτωση επί της τιμής καταλόγου. Πίστευαν επίσης ότι μόνο οι "επαγγελματίες" είχαν δικάιωμα σε ένα καλό όργανο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάπου υπάρχει μια παρανόηση. Υπάρχουν σκυλάδικα και "σκυλάδικα".

 

Υπάρχουν μεν τα σκυλάδικα της καλαμπορτζιάς, βαβούρας και της ψεύτικης καψούρας, του ουισκιού και της κάπνας, βάλτε FM 106.70 να πάρετε μια γεύση.

 

Από την άλλη υπάρχουν και τα "pop" σκυλάδικα, που κακώς κατά τη γνώμη μου τα λέμε έτσι. Σε αυτά τραγουδούν τα "πρώτα" ονόματα της νύχτας Βισσοβανδήδες, Δάντηδες και Φεϊμστορίτες. Οι τραγουδίστριες κατά κανόνα διακρίνονται για τη σωματική τους διάπλαση, αλλά αυτο δεν αποκλείει και το γεγονός να έχουν ενίοτε πραγματικά καλή φωνή. Το ρεπερτόριο είναι All Around, και οι μουσικοί που παίζουν σε αυτά είναι πραγματικοί παίκτες.

 

Σε αυτά είναι πράγματι απαιτητικά τα πράγματα για λόγους που έουν αναπτυχθεί σε παράλληλο θέμα του φόρουμ.

 

http://www.noiz.gr/postt2997.html&sid=bd779fd5bdd8e4f2ecc9161d23386161

 

και στο οποίο θα συμφωνήσω με τις θέσεις του Whitenoise. (Μπράβο ρε W/N, πάντα τέτοια. άντε να πάει έτσι όλος ο χρόνος :lol:

Empty Rooms

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το θεμα εχει ηδη εξαντληθει οποτε καλυτερα να ΚΛΕΙΔΩΘΕΙ η ακομα καλυτερα να σβυστει τελειως...

 

χρονιαρες μερες να τρωγομαστε σαν τα κοκορια δε λεει.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πηγαίνεις κοντά στους ντραμερς που παίζουν δυνατά με αποτέλεσμα τα νεύρα σου να είναι τεντωμένα και να γράφεις συνέχεια με κεφαλαία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω παλι που τρελαινομαι για σκυλαδικο, χαιρομαι να το ακουω παιγμενο απο τους καλυτερους παιχτες με τα καλυτερα οργανα...

δεν μπορω να καταλαβω γιατι ειμαστε κατα πλειοψηφια τοσο κομπλεξικοι απεναντι σε αυτο το ειδος μουσικης αλλα και στους μουσικους.

καθε ελληνικο σκυλαδικο τραγουδι το βρισκω ποιοτικοτερο ας πουμε απο οποιδηποτε thrash-black-death-radio friendly metal τραγουδι και προτιμω να παιζει ενας μπουζουξης με mesa boogie παρα ο τελευταιος νεκροφιλος καφρος.

αλλα καλυτερα να κλειδωθει το θεμα :twisted:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου