Προς το περιεχόμενο

Τι ΔΕΝ μου αρέσει στην πεταλιέρα μου!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Άν θες άλλη μία γνώμη για μια πεταλιέρα που ΔΕΝ έχει όμως αναφέρει στο θέμα σου, μπορώ να σου πω τα καλύτερα για την ΜΕ-70. Με 270 ευρώ έχεις μία πλατφόρμα που σκίζει απο ήχους, φέρνει πολύ σε αναλογικό μηχάνημα, ουσιαστικά προσομοιώνει τα περισσότερα πεταλάκια της ΒΟSS, έχοντας όλα τα κοντρόλς με knobs τα οποία πειράζες real time την ώρα που παίζεις αν θές. Οχι ότι δεν έχει μνήμες να γράψεις ότι θές, αλλα εγώ προσωπικά τη χρησιμοποιώ σαν να έχω 4 πεταλάκια στη σειρά και ένα ουάουα. Είναι σαν συνθ. Δουλέυεις ότι ήχο θές, και τον αποθηκεύεις. Πρέπει να έχει και έτοιμους αλλα ούτε που τους έχω κοιτάξει ποτέ μου...Το βασικότερό όλων, ΕΙΝΑΙ ΕΥΧΡΗΣΤΗ! Δεν έχω ανοίξει ποτε το βιβλιαράκι της, δουλεύει απλά, σαν πεταλάκια...Αυτα!!! Καλές αγορές!

www.thedamnationproject.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 μήνες αργότερα...
  • Απαντήσεις 202
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • 7 μήνες αργότερα...

Boss GT-10 αρνητικο :...προβλημα στη συνδεση με 4 καλωδια...!!,

δεν μπορει να αφησει τον ηχο του ενισχυτη κ να χρησιμοποιηθει για τα πεταλοεφεδακια που εχει...

θετικα: πραγματικα τελειος all around ηχος ...κυριολεκτικα ΑΠΕΙΡΕΣ δυνατοτητες (δηλαδη ολα τα αλλα που εχει εκτος απ το προβλημα συνδεσης ειναι αψογα..)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Boss GT-10 αρνητικο :...προβλημα στη συνδεση με 4 καλωδια...!!,

δεν μπορει να αφησει τον ηχο του ενισχυτη κ να χρησιμοποιηθει για τα πεταλοεφεδακια που εχει...

θετικα: πραγματικα τελειος all around ηχος ...κυριολεκτικα ΑΠΕΙΡΕΣ δυνατοτητες (δηλαδη ολα τα αλλα που εχει εκτος απ το προβλημα συνδεσης ειναι αψογα..)

τι προβλημα ακριβως εχεις με το 4cm στη gt-10? ρωταω γιατι εγω δεν αντιμετοπισα κατι περα απο το να ρυθμισω τις σταθμες μου σωστα.

www.facebook.com/BlackBodyRadiationAthens

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μακαρι να με βοηθησεις τοτε...δεν μπορω να παιξω με τη βρωμα του ενισχυτη και τα εφε της πεταλιερας...

το μονο που δεν εχω δοκιμασει ειναι να παρω midi καλωδιο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σ' έχω δει που το είχες ξαναναφέρει κάπου

 

κάνε μία αναζήτηση στο google και κατέβασε ένα pdf (ή στείλε μου ένα μαιλ να στο στείλω) που λέγεται gt-8 brilliance, δε νομίζω να διαφέρει σ' αυτό το κομμάτι η 8 απ' την 10.

 

έχει πολλές σελίδες για το 4cm

 

μου φαίνεται πολύ τραβηγμένο να μη δουλεύει σωστά στη 10, θα ορκιζόμουν ότι υπάρχει βιντεάκι από andertons συγκριτικό Gt10 gt100 και οι 2 με 4cm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι εχω ανοιξει ολοκληρη συζητηση...αλλα η καταληξη ηταν οτι πρεπει να παρω την rp1000 ..στειλε σε mail οτι πιστευεις οτι μπορει να βοηθησει...οχι αποκλειστικα με 4 καλωδια..αρκει να μπορω να παιζω με τη βρωμα του ενισχυτη και να εχω και τα πεταλακια της [email protected]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω ακομα δεν εχω καταλαβει τι δε σου δουλευει. Δεν ακουγονται σωστα τα drives πανω στον ενισζυτη σου; Δεν μπορεις να τα βαλεις μπροστα; Δεν μπορεις να βγαλεις σταθμες;

Καλιτερα κανε ενα αλλο ποστ να μην μπουκωσουμε αυτο....επισης αν εισαι αθηνα πινουμε καφε και το φτιαχνουμε αμα θες....

www.facebook.com/BlackBodyRadiationAthens

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες αργότερα...

λοιπόν επειδή είδα ότι αναφέρθηκε και η ME-70 λέω να πω και εγώ την άποψη μου μιας και είμαι κάτοχος του εργαλείου εδώ και 4 χρόνια και έχω παίξει με αυτή σε άπειρα live. Στο θέμα των ήχων έχει αρκετές δυνατότητες όπως προαναφέρθηκε. Η κατασκευή της είναι στιβαρή και αντέχει ακόμα και στις πιο δύσκολες συνθήκες. Τώρα για το θέμα το πώς τη δουλεύεις, εγώ προτιμώ να φτιάχνω τον ήχο μου και να τον σώζω στην μνήμη.

Τα αρνητικά της είναι ότι

1. Δεν έχει USB

2. Τα μοντέλα ενισχυτών είναι μέτρια εκτός από ένα δύο που είναι αρκετά καλά

3. Τα 4 πεταλάκια δεν αρκούν αν λάβουμε υπόψη ότι για να κάνω bank up - bank down πρέπει να πατήσω 2 πεταλάκια μαζί και στη συνέχεια να επιλέξω bank. Για να το κάνεις αυτό χώρις τη πιο πάνω διαδικασία θα χρειαστείς footswitch της boss

4. Δεν έχει acoustic simulator.

5. Έχει μόνο 2 τύπους reverb, οι οποίοι δεν ενεργοποιούνται με πεταλάκι αλλά με knob.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου