Προς το περιεχόμενο

Three "boutique" od's to choose from...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 50
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Νιώθω τελείως κουφός..... οι διαφορές που ακούω μου φαίνονται οτι οφείλονται σε μικρο-διαφορές στο παίξιμο, και όχι στο drive...  ???

 

Έχοντας πει αυτό, απο το πρώτο κλίπ μ'αρέσει το 2ο μέρος.

 

..είπε, και πήγε να τα ξανα-ακούσει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μ' αρεσε το 3, γιατί μου φαίνεται οτι αφήνει χώρο συχνοτικά για άλλα όργανα χωρίς να ακούγεται φτωχό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να κρατήσεις το OCD μόνο που για να τ' ακούσεις πρέπει να το <<ταΐσεις>> 18 volt. Kάντο και θα με θυμηθείς. Ταιριάζει με τον Boogie. Kαι βέβαια στο HP.

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το 1ο γιατι μ αρεσει ο αλητικος λασπωδεις ηχος του για ροκ με νοτα 10δις κιλων.

Θα ελεγα αφοβα οτι προκειται για phatman budda αλλα φυσικα δε ξερω ρυθμισεις-οργανα-amps-pa systems-αν ειναι λαμπατα τι λαμπες εχουν κλπ κλπ.

στο 3 θα συμφωνησω με το ''Django'' ;) και το 2 αν ειναι αλλο πετατο. Εχεις το 1 ;) 8)

'Η ΤΑΝ 'Η ΕΠΙ ΤΑΝ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να κρατήσεις το OCD μόνο που για να τ' ακούσεις πρέπει να το <<ταΐσεις>> 18 volt. Kάντο και θα με θυμηθείς. Ταιριάζει με τον Boogie. Kαι βέβαια στο HP.

 

Sorry, αλλά αν είσαι σίγουρος οτι υπάρχει μέσα στην τριάδα ocd αυτό σημαίνει οτι το άκουσες και το κατάλαβες!?

Ποιό πιστεύεις λοιπόν οτι είναι??...(ΑΝ είναι κάποιο....).... ;D ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

To πρώτο μου ακούγεται πολύ scooped και αδύναμο, σαν φτωχός συγγενής ενός καλού muff...Νομίζω ότι με έναν τέτοιο ήχο μάλλον θα υπάρχει πρόβλημα να ακουστείς σε full μπάντα.

 

To τρίτο με χαλάει στο "ψεύτικο" και "buzzy" high end. Αυτό αν ήταν συγγενής κάποιου όμως θα ήταν του RAT.

 

To δεύτερο, χωρίς να με ξετρελάνει, ήταν το πιό κοντινό σε Marshall O/D με τα τονισμένα μεσαία του. Νομίζω ότι σε κάποιοα settings θα πείθει ακόμα περισσότερο. Οπότε το προτιμώ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οικείο το πρώτο backing, έχω τζαμάρει κάμποσες φορές μαζί του.

Τώρα δοκιμάζοντας έναν seymour duncan seth lover με ένα fulltone ocd...

 

(ύστερα απο αποχή αρκετών ημερών ...)

 

Σε παρακολουθώ, μην νομίζεις.

Πάντως, άκου με και δεν θα χάσεις! ;)

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου