Προς το περιεχόμενο

Three "boutique" od's to choose from...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

To 3 για μένα γιατί... με τέτοιο θα ήθελα να παίζω!  ;D

 

Μου φαίνεται ότι ακούει περισσότερο στην πένα και "αναπνέει" πιο πολύ.

 

(....είπε ο κουφός γέροντας  8) ;D)

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 50
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Κατά σειρά προτίμησης:

1) Το δεύτερο

2) Το πρώτο (με μικρή διαφορά)

3) Το τρίτο

 

Το τρίτο ήρθε τελευταίο γιατί μου ακούστηκε ελάχιστα πιο "τραχύ" από τα άλλα 2 ;)

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα μου άρεσε το τρίτο. Μου φαίνεται ότι έχει πιο "bright" ήχο. Πιο λαμπερό. Περιμένω με ανυπομονησία και τα ονόματα των πεταλιών! ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου άρεσε πιο πολύ το τρίτο, αλλα το δεύτερο ήρθε πολύ κοντά στις προτιμήσεις μου. Σε καμιά περίπτωση το πρώτο. ;D

 

Αλλού για αλλού οι γνώμες!

Beauty is in the ear of the beholder.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και τα 3 νομιζω οτι σε συγκεκριμενες ρυθμισεις θα ακουγονται το ιδιο

αν και στο 1ο παιζεις πιο γλυκα ;D(αρα σου αρεσει περισσοτερο)

έχω και δικαιώματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το 3ο, γιατί είναι δυναμικό, αλλά όπως είπε κ ένας φίλος παραπάνω, αφήνει χώρο και για τα άλλα όργανα.Είμαι σιγουρος ότι θα "κόβει" στη μίξη πολύ οραία.

Έχουμε φτάσει στο σημείο οι κιθαρίστες να θέλουμε την κιθάρα, ογκώδη, γεμάτη, δυνατή, σκαστή, σούπερ ντούπερ ουάου!!!, σε σημείο που τελικά είναι για να παίζουμε μόνοι μας.. Δεν υπάρχει χώρος για άλλα όργανα.

Πιστεύω πως το 3ο είναι το OCD, αν και στο 2ο κλίπ, που εκεί παίζεις σολιστικά, ακούγεται οραία και το 1ο πετάλι, και φέρνει σε OCD..  Δεν ξέρω, μπερδεύτικα... ;D

Θα βοηθούσε αν μας έλεγες τον υπόλοιπο εξοπλισμό σου.. και πού έχεις τα TONE  στα πετάλια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Sorry, αλλά αν είσαι σίγουρος οτι υπάρχει μέσα στην τριάδα ocd αυτό σημαίνει οτι το άκουσες και το κατάλαβες!?

Ποιό πιστεύεις λοιπόν οτι είναι??...(ΑΝ είναι κάποιο....).... ;D ;)

Μην περιμένεις μέσα από τα Logitech ηχεία του υπολογιστή μου να καταλάβω πιο είναι πιο. Σίγουρα το OCD μπορεί ν' ακουστεί και σαν τα 3 και αλλάζει ήχο και χαρακτήρα όταν παίζεις με το volume και το tone της κιθάρας.

Πάντως αν το τρέξεις στα 18 Volt θα ακούσεις τον πιο κοντινό σε -full drive ενισχυτή- ήχο που μπορεί ένα πετάλι να κάνει.

Αν και δεν μου αρέσουν οι μαντεψιές στο 1ο κλιπ μου φάνηκε πάντως ότι ήταν το 1ο.

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρωτο δειχνει να ανταποκρινεται καλυτερα στις δυναμικες του solo και ειναι ξεκαθαρα πιο διακριτο στο mix.

Στον rythm track τα 1 & 3 ακουγονται πανομοιοτυπα ενω το 2 ακουγεται λασπωμενο και πιο μπασο του επιθυμητου ( προφανως αυτο θα αλαζει με καποιο tone ).

 

Η αληθεια ειναι οτι παιζεις καλυτερα στο 2 lead χωρις ομως να εχεις τον καλυτερο ηχο.

Αν επαιζες το ιδιο καλα και στα τρια leads τοτε η ηχητικη υπεροχη του 1 od θα ηταν ακομη ευκρινεστερη.

Η δικη μου σειρα προτιμησης λοιπον ειναι

1 3 2

 

Ευχομαι καλη συνεχεια κι επιλογη  8)

It's only Rock 'n' Roll .....................

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου