Προς το περιεχόμενο

Fender Stratocaster buying guide


Προτεινόμενες αναρτήσεις

αναφερω τις special

 

Οι νεες am special  ειναι επισης πολυ καλο deal (& εχουν και μεγαλο CBS headstock για τους φετιχιστες...)

 

οι highway δεν προτεινονται μια και στα λεφτα τους αγοραζεις καλυτερες (κατα την προσωπικη μου γνωμη)

 

 

η american deluxe που εχω με αλλαγμενους μαγνητες φυσικα αφου οι stock ειναι λιγο τρισαθλιοι..

 

προφανως εχεις το μοντελλο με τον humbucker στη γεφυρα που εχει τους hot SCN γιατι οι SCN που εχει η 3 single coils deluxe απλα μαμανε! ;)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αναφερω τις special

Οι νεες am special  ειναι επισης πολυ καλο deal (& εχουν και μεγαλο CBS headstock για τους φετιχιστες...)

 

οι highway δεν προτεινονται μια και στα λεφτα τους αγοραζεις καλυτερες (κατα την προσωπικη μου γνωμη)

 

οπα..το προσπέρασα να με συγχωρείς ;D

...δεκτό αυτό για τις για τις highway

 

ευχαριστώ

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μία ερώτησις γιατί έχω μπερδευτεί με τις american deluxe: Υπάρχει νέα σειρά η οποία φοράει τους noiseless N3 single coils ενώ η αμέσως προηγούμενη φορούσε samarium cobalt noiseless;

 

Αν είναι να αγοράσει καποιος deluxe, να πάει για τους N3 με κλειστά μάτια; (έχω ακούσει πολύ κακές κριτικές για τους samarium cobalt, στο noiz αλλά και αλλού)

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο οτι βλεπω εχεις δικιο...ΠΑΛΙ αλλαξαν τα specs... ;D

 

Τους Ν3 δεν τους εχει ακουσει κανεις ακομα μια και η αλλαγη ειναι πολυ προσφατη...(δεν νομιζω να εχουν φτασει ακομα οι κιθαρες στα μαγαζια)

 

(έχω ακούσει πολύ κακές κριτικές για τους samarium cobalt, στο noiz αλλά και αλλού)

 

ναι απο ανθρωπους που δεν τους εχουν ακουσει ποτε... ;D ;D (ή τους εχουν ρυθμισει λαθος)

 

οι SCN ειναι εκπληκτικοι μαγνητες (οπως αλλωστε ολοι οι μαγνητες του μπαρμπα Μπιλ),απλα οι super hot που φορανε τα καγκουρομοντελα ;D (αυτα με διπλο στη γεφυρα) δεν λενε και πολλα & δεν ακουγονται σαν strat μαγνητες (αλλωστε κανεις hot μαγνητης δεν υπαρχει περιπτωση να ακουγεται σαν στρατ μαγνητης)

 

οι απλοι SCN (αυτοι που φορανε τα 3 single coil μοντελλα) αν ρυθμιστουν σωστα ακουγονται σαν 100% vintage strat μαγνητες απλα χωρις θορυβο (& αυτο στο λεει ενας φανατικος πολεμιος των noiseless pickups που εχει φαει τους vintage strat pickups με το...κουταλι...)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ως κάτοχος EJ strat μπορω να πω μονο τα καλυτερα....

μπορει κανεις να βρει ευκαιριες στο ebay με λιγο προσοχη...

η να φτιαξει μια με original parts και να γλιτωσει σχεδον τα μισα γκα-φρα

φυσικα το μυστικο ειναι να παρεις μιντ μανικι...

μια γνωμη ειπα εχω αλλες δυο στρατ μια με εβενο μια με βραζιλιανικο τριανταφυλλο αλλα η EJ ...ειναι EJ...ακομα και το τρεμολο της διαφερει απο τα αλλα ειναι πιο κοντα στο καλλαχαμ...

οπως διαβασα καπου the tone is to die for!

 

''It's dark and we're wearing sunglasses''

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου