Προς το περιεχόμενο

Fender Stratocaster buying guide


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αγαπητέ SF, επειδή θα υπάρξουν πολλές από τις παραπάνω περιπτώσεις, μετά από κάθε τέτοιου είδους thread σου, θα πρέπει να βάλεις και ένα disclaimer ότι "και να μην ξεχνάτε ότι η καλύτερη strat / tele είναι πάντα αυτή που αγαπήσατε με την πρώτη αφή/ματιά και την κάνατε δική σας και πορεύεστε μαζί της τα μουσικά σας ταξίδια".  8)

 

Σ' ευχαριστώ αγαπητέ συνφορουμίτη. Έτσι όπως τα λες είναι. Μπορεί να μην μου βγήκε και πολύ καλή η highway1 αλλά μετά από αλλάγή μαγνητών έφτασε σε πολύ καλά επίπεδα. Μάλιστα ήταν και η πρώτη μου ηλεκτρική και ως γνωστόν την πρώτη δεν την ξεχνάμε ποτέ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αmerican Deluxe SSS!!! Με μονη αλλαγη τον bridge με τον dimarzio chopper ( ευτυχως τον βρηκα κ cream  ασσορτι με τους αλλους δυο!! ;) ) o οποιος ειναι λιγαααακι πιο παχυς στον ηχο απο τον bridge SCN  ( με παρομοιο output ), κρατωντας το ηχητικο balance απολυτα καθως κ τον χαρακτηρα του οργανου. Φοβερο οργανο παιζεις στην κυριολεξια τα παντα!!! Κ το S1 switch αν κ το ειχα αγνοησει στην αρχη διαπιστωνω τωρα ποση τονικη ευελιξια σου δινει τελικα!!! Επισης δεν ξεκουρδιζει με τιποτα εκτος απο ακραιες καφροσυμπεριφορες!!!

 

Classic Player 60...Οργανο εκπληξη για την τιμη του με φοβερους μαγνητες για vintagoκαταστασεις κ πολυ καλη ποιοτητα κατασκευης!

 

 

Lets ...Rock!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστούμε για ακόμα ένα πολύ καλό και κατατοπιστικό άρθρο!! :D :D

 

Τί μένει τώρα;;

Κάποιος να μας ενημερώσει και για τα μαχόγκανι=καλό για ροκ!!! ;D

έτσι για να αποκτήσουμε μια σφαιρική άποψη!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η έκφραση "acquired taste" δεν νομίζω ότι εκφράζει ακριβώς αυτό....

Χρησιμοποιείται περισσότερο ως έκφραση για κάτι που συνηθίζεις σιγά σιγά να σου αρέσει όταν "εκπαιδευθείς" σωστά.  ;)

Ακριβως, αναφερομουν στο οτι το relic αρεσει σε λιγους. Και συνηθως αυτοι ειναι παλαιοι του χωρου. Μπορει να ειναι ιδεα μου, αλλα οι περισσοτεροι πιτσιρικαδες, με το που ξεκιναν το αθλημα τους αρεσουν οι καινουριες, γυαλιστερες και κατα προτιμηση μαυρες κιθαρες και οχι τοσο τα relic.

Αν και τώρα καβαλάμε το thread του Νίκου, εγώ φίλτατε Odis (από το μικρό δείγμα που έχω πάντα) πιστεύω το αντίθετο.

Οι παλιοί έχουν τα δικά τους relic και ότι παίρνουν το θέλουν να κάνει πατινάζ η πασχαλίτσα και τα νέα παιδιά που οι επαφές τους είναι με φωτό, θέλουν κι αυτοί γρήγορα γρήγορα μια θέση στην "παλαιότητα" με το τεχνητό relicing.

Δεν μιλάω για την συνομοταξία heavy metal και συναφών ιδιωμάτων. Οι power strat από το άλλο thread επίσης, δεν είναι και στα καλύτερά τους με relic..  ;)

Να θυμηθουμε ότι η Relicομανία αρχίζει την μετά SRV εποχή. Δεν θυμάμαι τέλη '70'ς π.χ η θωρά της κιθάρας του Gallagher να έχει δημιουργήσει μόδα.

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θυμάμαι τέλη '70'ς π.χ η θωρά της κιθάρας του Gallagher να έχει δημιουργήσει μόδα.

Eδώ δεν θυμάσαι τι έφαγες χθές...θα θυμάσαι τι γινότανε τα '70'ς ? ;D ;D

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προτείνω να γίνει και ένας παρόμοιος οδηγός για Les paul και ένας για "Λαμπάτος ενισχυτής μέχρι 600 ευρώ" να κλείσουμε και μ'αυτά τα θέματα  :P από όποιον έχει την εμπειρία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ ωραίο SF, είναι οτι πιο αντιπροσωπευτικό για την κάθε κατηγορία strat.

 

 

 

Τί μένει τώρα;;

Κάποιος να μας ενημερώσει και για τα μαχόγκανι=καλό για ροκ!!! ;D

έτσι για να αποκτήσουμε μια σφαιρική άποψη!!!

Παρακαλώ,

anameinate%2Bshort.jpg

 

Φορτίζω τις,

castro.jpg

και έρχομαι.

 

μπράβο και από μένα στον SF. Ίσως αν υπήρχε το thread νωρίτερα να μην έπεφτα στην παγίδα της highway1. Και πάλι μπράβο

Δεν είναι παγίδα, καινούργιους μαγνήτες θέλει ;D

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου