Προς το περιεχόμενο

Fender Stratocaster buying guide


Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

 

το neck της CLASIC PLAYER 50s STRATOCASTER ειναι το SOFT V.

 

Η ερωτηση μου ειναι αν ειναι ακριβως το ιδιο με της BAJA...η αν διαφερει ...

ευχαριστω...!

 

 

IF THE SHIT FITS    ,  WEAR IT

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες αργότερα...

Πολύ καλό το άρθρο και χρήσιμο αν και θα ήθελα στην κατηγορίες να λέμε και το made-in, δηλαδή που κατασκευαζεται κάθε κιθάρα απο κάθε μία κατηγορία...

 

π.χ πρόσφατα ανακάλυψα ότι ολες οι strat roadworn είναι made-in Mexico,  και όχι USA όπως θα περίμενε κανείς βάση της τιμής τους πάνω απο 1000 ευρώ.....

 

 

 

www.musicpower.gr

www.musicpower.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλό το άρθρο και χρήσιμο αν και θα ήθελα στην κατηγορίες να λέμε και το made-in, δηλαδή που κατασκευαζεται κάθε κιθάρα απο κάθε μία κατηγορία...

 

π.χ πρόσφατα ανακάλυψα ότι ολες οι strat roadworn είναι made-in Mexico,  και όχι USA όπως θα περίμενε κανείς βάση της τιμής τους πάνω απο 1000 ευρώ.....

 

 

 

www.musicpower.gr

 

fender made in maxico : made in mexico by mexicans

 

fender made in usa : made in usa by mexicans  ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

π.χ πρόσφατα ανακάλυψα ότι ολες οι strat roadworn είναι made-in Mexico,  και όχι USA όπως θα περίμενε κανείς βάση της τιμής τους πάνω απο 1000 ευρώ.....

 

 

ε καλα,οχι και 1000. :)

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες αργότερα...

Παιδιά να σας πω,μόλις είδα αυτό το μωρό, και έπαθα πλάκα εντελώς. http://www.thomann.de/gr/fender_2011_custom_dlx_ft_strat_mn_3c.htm

Από θέμα εμφάνισης τουλάχιστον.Γι' αυτό θα ήθελα οι ''ειδικοί'' σε θέματα φεντερ να καταθέσουν την άποψη τους, για τα θετικά και αρνητικά αυτής της κιθάρας,και να μου πουν αν αξίζει να τα σκάσω γι' αυτήν κάποια στιγμή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά να σας πω,μόλις είδα αυτό το μωρό, και έπαθα πλάκα εντελώς. http://www.thomann.de/gr/fender_2011_custom_dlx_ft_strat_mn_3c.htm

Από θέμα εμφάνισης τουλάχιστον.Γι' αυτό θα ήθελα οι ''ειδικοί'' σε θέματα φεντερ να καταθέσουν την άποψη τους, για τα θετικά και αρνητικά αυτής της κιθάρας,και να μου πουν αν αξίζει να τα σκάσω γι' αυτήν κάποια στιγμή.

 

Εμφανισιακα (προσωπικα) βρισκω φαουλ τοσο το flame maple σε strat, οσο και το pickguard πανω απο flame maple. Και για να πω και ενα κλισε, αν δε σε νοιαζει το Fender, με τοσα λεφτα στη Warmoth κανεις παπαδες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και για να πω και ενα κλισε, αν δε σε νοιαζει το Fender, με τοσα λεφτα στη Warmoth κανεις παπαδες.

Είπα να μην το πω εγώ... ;) Ευτυχώς που το είπε κάποιος άλλος.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και για να πω και ενα κλισε, αν δε σε νοιαζει το Fender, με τοσα λεφτα στη Warmoth κανεις παπαδες.

+10000

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες αργότερα...

 

το neck της CLASIC PLAYER 50s STRATOCASTER ειναι το SOFT V.

 

Η ερωτηση μου ειναι αν ειναι ακριβως το ιδιο με της BAJA...η αν διαφερει ...

ευχαριστω...!

 

 

 

Εχω μια baja και μια stratocaster road worn 50 με soft v και το neck δεν είναι ίδιο, της baja είναι πιο παχύ σε αίσθηση. Δεv ξέρω βέβαια αν αυτό ισχύει και για την classic player.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω μια baja και μια stratocaster road worn 50 με soft v και το neck δεν είναι ίδιο, της baja είναι πιο παχύ σε αίσθηση. Δεv ξέρω βέβαια αν αυτό ισχύει και για την classic player.

 

...Aυτο υποψιαζομουν και εγω.

Μαλλον το soft v στις tele ειναι ποιο fat απο το αντιστοιχο στις strat  !

IF THE SHIT FITS    ,  WEAR IT

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου