Προς το περιεχόμενο

Test Drive 5 κιθάρες με βιντεάκι


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μια χαρα ακουγεται... ;),βαλε και ενα πυκνωτικο μικροφωνο πλαϊ στο 57αρι για καλυτερο καθαρο ηχο. ;)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 53
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Περίμενα να μου πείς ότι όλες είναι Βιόλες  ;D

Θα απαντήσει στο τέλος  ο Κώστας.

Mε παραξηγείς, απλά η άποψή μου για το τι θεωρώ εγω καλή - καλύτερη κιθάρα, δεν έχει να κάνει μόνο με τον ήχο. Άλλοι παράμετροι παίζουν σημαντικότερο ρόλο, αφου ότι κιθάρα και να πιάσω λίγο - πολύ τον ίδιο ήχο βγάζω. :D

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

........το τι θεωρώ εγω καλή - καλύτερη κιθάρα, δεν έχει να κάνει μόνο με τον ήχο. Άλλοι παράμετροι παίζουν σημαντικότερο ρόλο, αφου ότι κιθάρα και να πιάσω λίγο - πολύ τον ίδιο ήχο βγάζω. :D

Sostost ο μάστορας......

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν...

1. Slash

2. LP Custom

3. Joe Perry

4. Jackson

5. Athan

 

Βέβαια, οι διαφορές ανάμεσα στις τρεις LP είναι τόσο μικρές, που πιστεύω ότι μ' ένα eq του ενισχυτή μπορούν να εξαλειφθούν σχεδόν τελείως... Όλα αυτά βέβαια για τον ήχο, γιατί η αίσθηση στο χέρι και στο μυαλό όπως λέει ο σοφός Νέστορας, είναι άλλο πράμα :) 

 

 

(αλήθεια, πολύ familiar μου φαίνεται το backing track...μήπως έχεις κάνα link ή σου είναι εύκολο να το ανεβάσεις;  ;D)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν...

1. Slash

2. LP Custom

3. Joe Perry

4. Jackson

5. Athan

 

Βέβαια, οι διαφορές ανάμεσα στις τρεις LP είναι τόσο μικρές, που πιστεύω ότι μ' ένα eq του ενισχυτή μπορούν να εξαλειφθούν σχεδόν τελείως... Όλα αυτά βέβαια για τον ήχο, γιατί η αίσθηση στο χέρι και στο μυαλό όπως λέει ο σοφός Νέστορας, είναι άλλο πράμα :)  

 

 

(αλήθεια, πολύ familiar μου φαίνεται το backing track...μήπως έχεις κάνα link ή σου είναι εύκολο να το ανεβάσεις;  ;D)

Ελα Γιώργο  ;D

George_Jamtrack.mp3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν έπρεπε να πάρω μια απ'όλες αυτές πάντως ΠΟΛΥ δύσκολα θα αποφάσιζα. Εκτός της Jackson που θα την απέρριπτα λόγω εμφάνισης καθαρά, οι υπόλοιπες είναι απλά top (όχι ότι η Jackson δεν είναι, αλλά κιθάρα που δεν σε τραβάει...). Να τις χαίρεσαι Μάκη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τοσο βρωμα ολες ιδιες μου ακουγονται,κριμα τις κιθαρες ρε Μακη βαλτες στο καθαρο να ακουσουμε τον κανονικο τους ηχο... ;D

 

λοιπον σαν πρωτη φαση ακουγα και δεν εβλεπα το video.

...ρε συ ...μας δουλευει ...ΜΙΑ ΚΙΘΑΡΑ ειναι.

λοιπον Μακη , ηταν πολυ ενδιαφερον το τεστ , αλλα για τον ακριβως αντιθετο απο τον λογο για τον οποιο το εκανες.

εχουμε...

5 κιθαρες (ολες χαμπαρκερ)

1 μουσικο θεμα

1 κιθαριστα

1 ενισχυτη

1 παραμορφωση

1 αποτελεσμα ολες πρωτες.

μονο ο κιθαριστας μπορει να νοιωσει την οποια διαφορα.

τα γερικα αυτια μου οχι.

 

το πιο ενδιαφερον θα ηταν αναμεσα τους ,ετσι οπως εγινε, να ηταν και μια 1/4 κοστους  :o

:)

 

one more pls ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου