Προς το περιεχόμενο

Live και πως να ξεκινήσεις...


Subfire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

Αγαπητέ Σταύρο επέτρεψε μου τώρα να διαφωνήσω εγώ... Από 4 και βάλε ώρες έπαιζα όταν... έσπαγα πέτρες με τα Παιδιά από την Πάτρα ;D. Όταν παίζουμε ροκ και τα σχετικά, εδώ εις τας αθήνας- τουλάχιστον σε μπαράκια, δύο, δυόμιση, άντε βαριά- βαριά τρεις ώρες (και αυτό το τελευταίο επειδή γουστάρουμε εμείς να παίξουμε). Η Αρχιτεκτονική και ο Σταυρός του Νότου είναι άλλες περιπτώσεις- μουσικής σκηνής με πρόγραμμα- που είναι άλλου παπά ευαγγέλια και προσωπικά καθόλου του γούστου μου... Αλλά σε μπαράκι οι δύο ώρες- άντε και λίγο παραπάνω είναι καθεστώς. 

 

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλά ντε!... εδώ μας εκμεταλλεύονται τα αφεντικά και παίζουμε 4,5 τι να κάνουμε...

 

είχε ανοίξει ένα metalo/rockάδικο καθαρόαιμο και είχε ένα πληκτρά από αρχιτεκτονική με τον οποίο ήμαστε φίλοι ακόμα και αυτοί πάλι παίζανε όσο παίζουμε κ εμείς οι εντεχνοrockάδες, μέχρι τις 4 δηλ μέχρι να κλείσει το μαγαζί για αυτό το λεώ...

 

μη πάμε στα σκυλάδικα τώρα που κλείνουν στις 6 και 7...

33 1/3333cos301/2sqrt564,0909{fx-dty/sqrtz}

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ετσι ειναι οπως τα λέει ο Terry.Και γω στα γιαννενα ειμαι και ισχυουν τα ιδια.Kαι εχω δει σχεδον ολη την τοπικη σκηνη.Τωρα σταυρο δεν ξερω για που ακριβως εννοεις...

 

Πάντως προσωπικα δεν θα μπορουσα να πουμε τον τραγουδιστη μας τραγουδα 4ωρο.απλα δεν γινεται...Αλλο τα εντεχνα κ.α. και το προγραμμα σε μαγαζια με 2-3 φωνες και αλλο ροκ,φανκ κτλ live με μια μπάντα με την κλασσικη εννοια(δηλαδη οχι σχημα συνεργατες για προγραμμα μουσικης σκηνης).Αν θες να γεμισεις το χρονο και τη βραδια βρες να σου ανοιξει κανα καινουργιο σχημα να κανει και αυτο το ξεκινημα του.

 

 

never compromise tone for features....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρις να ειμαι σιγουρος για το τι ακριβως ψαχνει ο Subfire νομιζω οτι εχετε καταλαβει κατι λαθος.Κρινοντας απο τα συμφραζομενα και μιλοντας για οπερετικο μεταλ,δεν νομιζω οτι ψαχνει μαγαζι για να παιξει ''προγραμμα'' 3 ωρες (διασκευες κλπ) αλλα αν καταλαβαινω απλα θελει να κανει ενα βημα παραπερα με το γκρουπ για να τους δει κοσμος κ στην Αθηνα.Με δεδομενο αυτο και παιζοντας με μπαντα σε αντιστοιχη κατασταση (ψαχνουμε να παιξουμε στην επαρχια με τη σειρα μας) η 1 ωρα ειναι αρκετη για να παιξεις μαζι με ενα αλλο γκρουπακι σε μια σκηνη τυπου After Dark και με αλλες 2 μπαντες σε λιγο μεγαλυτερες σκηνες οπως το Sin City.Τωρα οσον αφορα στην δικτυωση το ποιο απλο που εχεις να κανεις,οπως ειπε κ ενα παιδι παραπανω, ειναι να οργωσεις τα myspace,soundclick,garageband,etc ψαχνοντας αθηναικες μπαντες που πανω κατω ειναι στο δικο σας υφος.Κανεις μια πρωτη επαφη,ρωτας αν ενδιαφερονται για ενα κοινο live,ισως κ ενα αντιστοιχο λαιβ στα δικα σας τα μερη καποια στιγμη και το κανονιζεις.Μετα υπαρχουν κ σαιτ οπως κ το νοιζ φυσικα που μπορεις να βαλεις μια αντιστοιχη αγγελια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ που κάνω live γιάννενα εδώ και 6 χρόνια έχω standar 11:30-04:00 σαββατοκύριακα και 11:00-3:00 καθημερινές, 70-80/180 κομμάτια πρόγραμμα.

και έχω παίξει σε πολλά όχι σε ένα, όλοι το ίδιο ζητάνε.

Τώρα τελευταία έχει ξεφύγει και έχει πάει και 11:00-5:30!

Οεο!!!!!!Χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα!!!!Εχω πεθανει!!!!Εχω φτησει τον καφε που επινα!!!ελεος!!!!Καθε τεταρτη που κανεις λαιβ φιλε? και ποιον μπασιστα βασανιζεις μεχρι κοφωσης αναγκαζοντας τον να φοραει ωτοασπιδες αφου μοιραζεσται το ιδιο μονιτορ!!!Οεο!!!!χαχαχαχαχαχαχαχα!!!!εχω βρει τον παππου μου!!!!!

I repeat myself when i'm under stress!!!I like it!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

fuck off εσύ ρε παλιομπασίστα φέρε κανά χαλούμι κ θα σε φτιάξω εγώ μετά.... χα χα πλακώσατε όλοι οι Jam Fiction εδώ άντε!

και λίγα περί monitor και το Μάη όλα τα κομμάτια transport για την Εύα όλα σε Αb!

χα χα χα πουλάκι μου

33 1/3333cos301/2sqrt564,0909{fx-dty/sqrtz}

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φέρε κανά χαλούμι κ θα σε φτιάξω εγώ μετά....

Εγω θα φερω χαλλουμι...εμεις θα παιξουμε μαιο?Οεο!!!

I repeat myself when i'm under stress!!!I like it!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου