Προς το περιεχόμενο

Σύστημα Αγγελιών 2010


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά συγγνώμη κιόλας, αλλά αυτό που περιγράφετε είναι... το νέο ebay.  ;D

 

Δεν βλέπω πως θα μπορούσε να γίνει ένα δωρεάν online σύστημα αγγελιών απολύτως "ασφαλές" και "αξιόπιστο"...

 

Εκτός αν γινόταν σε στυλ ebay, με προσωπικά δεδομένα στη ΒΔ του συστήματος, στοιχεία πιστωτικής κάρτας και νομικά τεκμηριωμένες υποχρεώσεις αγοραστή-πωλητή. Ebay δηλαδή.

 

Και κάτι άλλο: προσωπικά με ενοχλεί πολύ το trolling που βλέπω από κάποιους... "αρνητικούς"  ;), σ'αυτό το thread. Αποτελεί ύψιστη ένδειξη κακομοιριάς και άθλιου χαρακτήρα να σου χαρίζουν κάτι χρήσιμο και να το απαξιώνεις πριν καν το χρησιμοποιήσεις. ΔΕΝ αναφέρομαι σε όσους έκαναν τεκμηριωμένες και σαφείς παρατηρήσεις περί τεχνικών/λειτουργικών θεμάτων.

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 556
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Μέχρι στιγμής που το ψάχνω, μου φαίνεται πολύ καλό και γρήγορο.

Το RSS δουλεύει άψογα.

Κάτι που παρατήρησα:

1) Το σήμα του ευρώ στο Mac βγαίνει ερωτηματικό.  ;)

2) Όταν δεν έχω ενεργό κανένα φίλτρο, μου αναφέρει "Σύνολο: 137 καταχωρήσεις". Με το που ενεργοποιήσω το φίλτρο "Αγγελίες με φωτογραφίες", αναφέρει "Σύνολο: 188 καταχωρήσεις".

 

Δεν θα έπρεπε να είναι λιγότερες στη δεύτερη περίπτωση; :)

RANDOMIZE USR 0

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Ενεργοποίησα όσους για καποιο λόγο δεν είχαν παρει το email. Προφανώς κάτι συνέβη που μπορείτε να διορθώσετε στο προφιλ σας. (λαθος διευθυνση; )

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά συγγνώμη κιόλας, αλλά αυτό που περιγράφετε είναι... το νέο ebay.  ;D

 

Δεν βλέπω πως θα μπορούσε να γίνει ένα δωρεάν online σύστημα αγγελιών απολύτως "ασφαλές" και "αξιόπιστο"...

 

Εκτός αν γινόταν σε στυλ ebay, με προσωπικά δεδομένα στη ΒΔ του συστήματος, στοιχεία πιστωτικής κάρτας και νομικά τεκμηριωμένες υποχρεώσεις αγοραστή-πωλητή. Ebay δηλαδή.

 

Και κάτι άλλο: προσωπικά με ενοχλεί πολύ το trolling που βλέπω από κάποιους... "αρνητικούς"  ;), σ'αυτό το thread. Αποτελεί ύψιστη ένδειξη κακομοιριάς και άθλιου χαρακτήρα να σου χαρίζουν κάτι χρήσιμο και να το απαξιώνεις πριν καν το χρησιμοποιήσεις. ΔΕΝ αναφέρομαι σε όσους έκαναν τεκμηριωμένες και σαφείς παρατηρήσεις περί τεχνικών/λειτουργικών θεμάτων.

 

+1000000

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εκτός της ταξινόμησης που είπε ο φίλος πριν, δεν μου δούλεψε ούτε η λέξη κλειδί.

Μην βγει πάλι και κάνας εγκέφαλος και μιλήσει περί χαρακτήρα και αχαριστίας οκ?  

 

Σημειώνουμε τα προβλήματα για να λυθούν! Προσωπικά με ξένισε αρχικά αλλά σιγά σιγά συνηθίζω. Μια χαρά είναι! Γιατί δεν υπάρχει link μέσα από το ΝΟΙΖ για τις νέες αγγελίες?

Όχι άλλα μινόρε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενεργοποίησα όσους για καποιο λόγο δεν είχαν παρει το email. Προφανώς κάτι συνέβη που μπορείτε να διορθώσετε στο προφιλ σας. (λαθος διευθυνση; )

 

ο λογαριασμος μου δεν δουλεύει, και η υπενθύμιση κωδικού με email το ίδιο (δεν λαμβάνω το μήνυμα που το σύστημα λέει πως μου έστειλε)

 

δεν βιάζομαι να μπω, απλά ενημερώνω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να προτείνω κάτι....

 

Ένα σύστημα αξιολόγησης μόνο με θετικό πρόσημο. Πιστεύω πως θα βοηθούσε (για να μην δημιουργούνται προβλήματα με αρνητικά κακόβουλα σχόλια), όσοι δεν θα έχουν θα θεωρούνται απλά ουδέτεροι χρήστες. τουλάχιστον έτσι θα ξεχωρίζουν κάποιοι "καλοί" . Είναι χρήσιμο πιστεύω σε συναλλαγές μεγάλων αποστάσεων.     

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα,

Ξεκινάω και γω να καταθέσω την άποψη μου για το νέο σύστημα αγγέλιών. Η αλήθεια είναι πως και γω ξεκίνησα απο τις αγγελίες αγορασα και πούλησα αρκετά πράγματα και ευχαριστώ το NOIZ γι'αυτό, αλλά στην πορεία γνωρίστηκα με αυτά τα παιδιά και μέ κάποιους εχουμε και φιλικές σχέσεις. Αυτή ηταν και η αφορμή να αρχίζω να διαβάζω το site καθημέρινά. Αυτό το παράδειγμα νομίζω οτι αντιπροσωπεύει αρκετόυς χρήστες οχι μονο εδώ αλλά στα περισσότερα sites. Νομίζω ότι το σύστημα αγγελιών δεν πρέπει να ξεχωρίσει απο το υπόλοιπο site και δεν κατάλαβαίνω για ποιό λόγο γίνεται αυτό. Σε κανένα forum δεν διαχωρίζονται oi αγγελίες απο το υπόλοιπο site, αλλωστε η επισκεψιμότητα είνα ένα χρήσιμο εργαλείο που βοηθάει στην περαιτέρω ανάπτυξη του site. Θα μου άρεσε το καινούργιο σύστημα να ενσωματωθεί στο παλιό και να έχει όλες αυτές τις αλλαγές Σίγουρα το νεό interface ειναι πιο καλό απο πριν, συμφωνώ επίσης ότι δεν θα πρεπει να λήψει η αξιολόγηση.

 

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας

Φιλικά Νίκος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Το μόνο σίγουρο είναι ότι δεν πρόκειται για διαφορετικό σάιτ. Μάλλον ξενίζει το χρώμα για την ώρα και το γεγονός ότι μπαίνεις από άλλη "πόρτα", ενώ στο μέλλον θα μπαίνεις από κει που μπαίνεις σήμερα στο υπάρχον. Το μελετάμε το θέμα πάντως και δεν πρόκειται να κατέβει το παλιό αν δεν ικανοποιηθούμε τελείως με το νέο.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου