Προς το περιεχόμενο

Γνώμη για εξοπλισμό!!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 69
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Σχετικά με την "μεγαλοφυΐα" ονόματι Alexander Dumble:

 

 

"The more Fragile Harmonics can survive... "!

 

AXAXAXAXAXAXAXAXAXAXA!!!!

 

Για τον SRV δεν ξέρω με τι παίζει τώρα, ειλικρινά.

 

Αν κάνουμε μια λίστα με όλους όσους ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΣΤΗΝ ΚΑΡΡΙΕΡΑ ΤΟΥΣ έπαιξαν με ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ μηχάνημα, πιάστ'αυγό και κούρεφτο.  ;)

 

Επίσης δεν έχω ιδέα τι είναι το "κιθαριστικό ιδεώδες". Ομολογώ ότι οι επιλογές μου υπαγορεύονται από τις ΔΙΚΕΣ μου ανάγκες, τα ΔΙΚΑ μου αυτιά και το ΔΙΚΟ μου πορτοφόλι (με αυτή τη σειρά).

 

PS: Δεν παίζω με Marshall, παίζω με χειροποίητο "μπουτίκ" λαμπάτο. Που είναι μια χαρά, για μένα.

 

PS2: Τους Maiden τους γνώρισα από τα πρώτα 2 αλμπουμ τους (ναι, είχα γεννηθεί όταν βγήκαν), και από κει και πέρα δεν μου είπαν και πολλά. Χωρίς να έχει σημασία για κανέναν άλλο στον πλανήτη αυτό.

 

 

εχω κ γω βιντεακιααα οσα θεςς..οταν θα παιξεις ομωςς...τοτε να κανεις τον εξυπνοο..

εγω ουτε κοντρα πηγα σε κανεναν ουτε τιποτα..

αλλα ως εκει φτανειι..γι αυτο παιζε τωρα με αυτο που εχεις κ μη λες για πραματα που δεν γνωριζεις.....οπως ειπες ως εκει που φτανει το πορτοφολι σου....

 

και μαθε με τι επαιζε ο stevie  δεν ειναι κακο..με τι εγραψε το μυθικο  "little wing " κ ολα αυτα....

εγω απλως ειπα την γνωμη μ πριν αλλα εσυ το παιζεις πονηριδης....

σε αυτους ομως που δεν γνωριζουν....

αντε τ λεμεεεε.....

 

κ οπως λεω..φιλικα παντααα..δεν πιστευω να παρεξηγιεσαι....

εξαλλου εσυ κανεις επιθεση εγω απλως απανταω..

καλο απογεμαα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω κ γω βιντεακιααα οσα θεςς..οταν θα παιξεις ομωςς...τοτε να κανεις τον εξυπνοο..

εγω ουτε κοντρα πηγα σε κανεναν ουτε τιποτα..

αλλα ως εκει φτανειι..γι αυτο παιζε τωρα με αυτο που εχεις κ μη λες για πραματα που δεν γνωριζεις.....οπως ειπες ως εκει που φτανει το πορτοφολι σου....

 

και μαθε με τι επαιζε ο stevie  δεν ειναι κακο..με τι εγραψε το μυθικο  "little wing " κ ολα αυτα....

εγω απλως ειπα την γνωμη μ πριν αλλα εσυ το παιζεις πονηριδης....

σε αυτους ομως που δεν γνωριζουν....

αντε τ λεμεεεε.....

 

κ οπως λεω..φιλικα παντααα..δεν πιστευω να παρεξηγιεσαι....

εξαλλου εσυ κανεις επιθεση εγω απλως απανταω..

καλο απογεμαα....

 

Μάλλον δεν έχεις καταλάβει κάποια πράγματα για το πως λειτουργεί μια δημόσια συζήτηση.

 

Εγώ αναφέρθηκα ΣΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ σου και "επιτέθηκα" σ'αυτές, όπως επιτρέπεται (και επιβάλλεται) ενίοτε, στα πλαίσια ενός δημόσιου διαλόγου.

 

ΕΣΥ, υπέπεσες σ'αυτό:

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Ad_hominem

 

Ως εκ'τούτου κάνω αναφορά το post σου, και το κάνω quote παραπάνω για να μην μπεις στον πειρασμό να το "διορθώσεις".

 

Καμμία παρεξήγηση, σου εύχομαι καλό απόγευμα επίσης.

 

 

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανως λοιπον, αφου μας ενδιαφερει να επιζησουν τα ηλεκτρονια, δε θα βαλουμε στον απολυτο ενισχυτη μας ενα οποιοδηποτε καλωδιο ρευματος, αλλα τουτο δω. Η ξοδευομαστε για να βγαλουμε τον Απολυτο ΤονοTM η παιζουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντα πιστεύω στην ευγένεια,παρό,τι είμαι αρκετά ισχυρογνώμων ξέρω που να μιλάω κ πότε να ακούω καποιον που έχει να προσφέρει.αύριο μπορει να χρειαστει τη δική μου γνωμη!

Ευχαριστώ όλους όσους απαντήσατε κ εξελίσεται σε πολύ καλή συζήτηση πιστεύω!ακόμα κ οι μικροτσακωμοι ή παρεξηγησούλες καλά είναι!

ΤGL απ ό,τι ξέρω τα rack cases  είναι πανάκριβα οπότε έλεγα να φτιάξω ένα από αλουμίνιο με ένα φίλο μοντελίστα(θα πεσουν blueprints φυσικά) για να γλυτώσω τις εξωφρενικές τιμές...από την άλλη μπορεί να έχω πεσει στις περιπτώσεις κ να βλέπω τα ακριβά!!!

Μόνο τα επιπλέον υλικά να τσεκάρω κ πιστεύω θα ωγεί καλά!!θα περάσουμε κ μία επιπλέον ψύχτρα οπότε gg πιστεύω!

Όσο γι αυτο που λες συμφωνώ...

Δε γινεται κιθαρίστες να βγάζουν γαμώ ήχους χρησιμοποιόντας ένα axe-fx,triaxis k mesa καμπίνα με κανα compressor επιπλεον έτσι για να το βάλω κ να τα χαρακτηρίζουμε υποδεέστερα μηχανήματα!

Κ εγώ πιστεύω οτι οι anderson είναι οι καλύτεροι  μαγνήτες στον κόσμο,αλλά εχω 3 κιθάρες που κατ επιλογή έχω βάλει SD,dimarzio k EMG,στις υπόλοιπες έχω anderson αλλά είναι το δικό μου αυτοί!

Προτείνουμε χωρίς να κατευθύνουμε!

Για τους Carvin έχω ακούσει πολύ καλά λόγια αλλά πάντα κρατούσα μία επιφύλαξη.

Πέραν τούτου το Triaxis καθώς κ το 2:90 θα τα βρω μεταχειρισμένα κ πολυ φθηνά κ καλά συντηρημένα!ήδη μιλάω με ένα shop που θα μου δώσει κ 3 χρόνια δική του εγγύηση γι αυτά τα 2 με πλήρη αντικατάσταση αν πάθουν κατι...τόσο σίγουρος είναι γι αυτό που πουλάει!κ μιας κ έχω αγορασει αρκετά από αυτον-μια χαρά!

Αυτο που δε γλυτωνω να αγοράσω από ελλάδα είναι η καμπίνα!

καθώς κ να μπς στη λίστα αναμονής της Fractal για το axe!!

Welcome To The Fall...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον δεν έχεις καταλάβει κάποια πράγματα για το πως λειτουργεί μια δημόσια συζήτηση.

 

Εγώ αναφέρθηκα ΣΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ σου και "επιτέθηκα" σ'αυτές, όπως επιτρέπεται (και επιβάλλεται) ενίοτε, στα πλαίσια ενός δημόσιου διαλόγου.

 

ΕΣΥ, υπέπεσες σ'αυτό:

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Ad_hominem

 

Ως εκ'τούτου κάνω αναφορά το post σου, και το κάνω quote παραπάνω για να μπεις στον πειρασμό να το "διορθώσεις".

 

Καμμία παρεξήγηση, σου εύχομαι καλό απόγευμα επίσης.

 

 

ρε φιλε κανε οτι θες επιλογη σου ειναι....πολυ ασχοληθηκα κιολλας...

ενταξει δικιο εχεις..ειναι καλυτεροι oi marshalll...

ok ???

kalo apogema....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Δεν νομίζω ότι υπάρχει λόγος αντιδικίας.  :)

 

V-ANGEL, παρακαλώ λάβε υπόψη σου την τοποθέτηση του The Genius Loci σχετικά με τη δημόσια συζήτηση, τις απόψεις που κατατίθενται και τον τρόπο με τον οποίο απαντάμε. 

 

Συγνώμη για τη διακοπή.  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομίζω ότι υπάρχει λόγος αντιδικίας.  :)

 

V-ANGEL, παρακαλώ λάβε υπόψη σου την τοποθέτηση του The Genius Loci σχετικά με τη δημόσια συζήτηση, τις απόψεις που κατατίθενται και τον τρόπο με τον οποίο απαντάμε. 

 

Συγνώμη για τη διακοπή.  :)

OK..δεν υπηρξε καμια αντιδικια εκ μερους μου...δεν ειχα τετοια προθεση...anyway...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΤGL απ ό,τι ξέρω τα rack cases  είναι πανάκριβα οπότε έλεγα να φτιάξω ένα από αλουμίνιο με ένα φίλο μοντελίστα(θα πεσουν blueprints φυσικά) για να γλυτώσω τις εξωφρενικές τιμές...από την άλλη μπορεί να έχω πεσει στις περιπτώσεις κ να βλέπω τα ακριβά!!!

Μόνο τα επιπλέον υλικά να τσεκάρω κ πιστεύω θα ωγεί καλά!!θα περάσουμε κ μία επιπλέον ψύχτρα οπότε gg πιστεύω!

 

Αν έχεις καλές τιμές για Mesa πάω πάσο. Να σε έχουμε και υπόψιν μας καλού κακού για το μέλλον!  ;D

 

Δεν ξέρω τι rack κοιτάς, εγώ μιλάω για κάποια αυτού του στυλ:

 

http://www.skbcases.com/music/products/proddetail.php?f=sku_rack_space_units-6-80&id=534&o=&offset=1&c=80&s=80

 

H SKB βγάζει και κάποια ΠΑΝΑΚΡΙΒΑ με εσωτερικές αναρτήσεις, πραγματικά flight case, τα οποία στην ουσία απευθύνονται σε βιομηχανικές εφαρμογές.

 

Ειλικρινά δε νομίζω ότι μπορείς να φτιάξεις κάτι φτηνότερο και εξίσου καλό σε DIY φάση. Αλλά αν το καταφέρεις, παρακαλούμε να το παρουσιάσεις εδώ!  ;)

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου