Προς το περιεχόμενο

Epiphone Sheraton II


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλους!

 

Έχω μπει στο τριπάκι αγοράς semi hollow κιθάρας. Προ 2-3 ημερών δοκίμασα τυχαία αυτήν εδώ: http://craftereurope.com/prodinfo9771049/ και μ' άρεσε πάρα πολύ ο τρόπος που συμπεριφέρεται με τις ρυθμίσεις που θέλω. Ανταποκρίνεται 100% στον ήχο που έχω στο μυαλό μου και έτσι με λιγάκι ψάξιμο για να πετύχω κάτι πιο αναγνωρισμένο και με σαφώς καλύτερη μεταπωλητική αξία κατέλληξα σ' αυτήν: http://www.thomann.de/gr/epiphone_sheraton_II_bk.htm

 

Η ερώτησή μου είναι αν έχει παίξει κανείς από 'σας με αυτό το όργανο και ποιες είναι οι εντυπώσεις του. Σίγουρα θεωρώ ότι δεν είναι μεγάλο ρίσκο τα 490€ για την αγορά της, αλλά θα εκτιμούσα και τις δικές σας απόψεις!

 

ΥΓ: Υπόψη ότι την θέλω για βρώμικα παιξίματα του στυλ Mastodon, Keelhaul κτλ. Δεν θέλω Lespaul, SG, Flying V κτλ. (το ξέρω ότι κάποιοι θα σκεφτείτε να μου τις προτείνετε  ;D).

 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 24
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

με μπερδεψες φιλε! απο τη μια δεν ειναι ρισκο τα 490 απο την αλλη να εχει μεταπωλητικη αξια...  :-\ αφου η πρωτη σου εκανε παρε εκεινη (κατα την γνωμη μου)

εγω θα επαιρνα μια φθηνοτερη και θα της αλλαζα τα φωτα ;D

μια αντιστοιχη cort που δοκιμασα τελευταια μου φανηκε καλη περιπτωση (και ειναι και ενα κατοσταρικο κατω) αφου πας ψαχνοντας!

δεν εχω παιξει με καμια απο τις δυο που αναφερεις αλλα μου εκανε εντυπωση το bolt on της πρωτης!

 

 

www.mario-art2.blogspot.com

www.mario-art.blogspot.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λέγοντας ότι δεν είναι ρίσκο εννοώ ότι δεν θα κλαίω κι όλας αν δεν μου κάνει ρε 'συ.

Μεταπωλητική αξία με ενδιαφέρει να έχουν έτσι κι αλλιώς τα όργανα που παίρνω. Αν αύριο μεθαύριο θελήσω να την σπρώξω για να πάρω καμιά αμερικάνικη Gibson ίδιου τύπου ας πούμε δεν θα ήθελα να δυσκολευτώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα την κιθάρα (σερατον)  και την ανταλλαξα πρόσφατα. Πολύ καλή για τα λεφτά της. Εξαιρετική για μπλουζοκαταστασεις κ λοιπά συναφή στυλ. Σε καμία περίπτωση δεν κάνει για πολλές βρωμιες. Ο ήχος της είναι γλυκος με περισοτερη ατάκα από τις λεσπολ όμως σε καταστάσεις higain το feedback βαζει φρένο...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παραδόξως η crafter που δοκίμασα δεν είχε feedback μέχρι εκεί που την έπαιξα. Ήταν εξαίρεση; Το feedback δεν αποφεύγεται με τίποτα στις κιθάρες του συγκεκριμένου τύπου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παραδόξως η crafter που δοκίμασα δεν είχε feedback μέχρι εκεί που την έπαιξα. Ήταν εξαίρεση; Το feedback δεν αποφεύγεται με τίποτα στις κιθάρες του συγκεκριμένου τύπου;

 

Η Epiphone Sheraton II δεν εχει προβλημα

feedback ,οπως αλλωστε και η ΕS335 εχει solid block μεσα στο σωμα της. ;)

 

Οι ..εκατονταδες... βαβουριαρηδες κιθαριστες που την χρησιμοποιουν μπορουν να το διαβεβαιωσουν αλλωστε ;)

 

 

 

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Superfunk 'σαι ωραίος! Thx και για τα video-links! Πολύ πειστικά!

Παρεπιμπτόντως αυτός ο Alvin Lee τι πατέντα έχει κάνει; Τρέμολο και τρελλλό pickquard HSH σε ΕS-335 έχωσε ο αθεόφοβος!!!

 

ΥΓ: @RayDTutto με ισοπέδωσες!  ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Costas-Grinder: Επειδη κ εγω ψαχνομαι για σκαφακι...μηπως μπορεις να μου πεις που τη δοκιμασες την Crafter...

 

 

Και μηπως ξερει καποιος αν φερνει κανεις Εpiphone στη Θεσσαλονικη...???...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και μηπως ξερει καποιος αν φερνει κανεις Εpiphone στη Θεσσαλονικη...???...

 

ο Ζαχος σιγουρα θα εχει κατι. Κι αν δεν εχει αμα του πεις θα φερει.

 

 

Παντως οσο να'ναι λιγο (ή πολυ αναλογα με την περισταση) feedback θα εχεις με τετοιου τυπου κιθαρες, ιδιως με αυτες που εχουν "f holes".

wood matters

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου