Προς το περιεχόμενο

Epiphone Sheraton II


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έριξα μια αυτιά στο myspace σας και... ανατρίχιασα! Καλύτερα να σιγουρευτείς οτι

μπορεί να σε βγάλει σε τέτοια κατάσταση πριν αγοράσεις. Dot και Sheraton σίγουρα

θα βρείς να δοκιμάσεις. Μαγνήτες δεν βρίσκω κανένα λόγο να αγοράσεις (και μάλιστα

ακριβούς) αν πρόκειται να παίζεις καφρογκαζιάρικα πράγματα, δεν πρόκειται να δεις

διαφορά. Χρώμα τι σκέφτεσαι? Sunburst και natural θα κάνουν την πιο παλαβιάρικη

αντίθεση για βαρύ metal :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 24
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Αν πραγματι σκεφτεσαι να παραγγειλεις και μαγνητες θα σου συνιστουσα τους Gibson classic'57.  Επισεις αλλαζοντας μαγνητες καλο ειναι ν'αλλαξεις και ολα τα ηλεκτρικα (καλωδια,pots,jack,ΚΑΙ διακοπτη) γιατι στην πορεια θα σου παρουσιασουνε προβληματα!

 

Σ' ευχαριστώ πολύ φίλε, διάβασα και σε κάποια άλλα forums ότι το upgrade είναι ψιλοαπαραίτητο. Και 'γω τους 57άρηδες είχα στο μυαλό μου ή τους Burstbuckers Pro. Λέω πάντως να μου 'ρθει έτσι και να την ακούσω πρώτα. Αν διαπιστώσω ότι θέλω κάτι ανώτερο, θα κάνω την αγορά το καλοκαιράκι  :)

 

 

        Σουπερ κιθαρα. Απλα και ομορφα. Σεμι-χολοου, οπως ειπαν και οι υπολοιποι , οποτε δε τρελενεσαι στο φιντμπακ. Μαλακη (καλη κλιμακα) ευκολη στο σεταρισμα για χαμηλη δραση και κουκλα. Και τζαμπα- σχετικα με το τι πληρωνεις για σχεδον το ιδιο πραγμα σε αλλες εταιριες. Αν δεν εισαι περιεργος με τις μαρκες σε πολλους γινεται ψιλοφετιχ και η σερατον και η καζινο, δε θα το μετανιωσεις καθολου.

          Δε θα το μετανιωσεις καθολου - φιλε. Σουπερ κιθαρα πηρες.

 

Και 'γω έτσι νομίζω φίλε! Έχω δει και έναν "Βγενόπουλο" στο youtube που τζαμάρει κάτι μπλουζιές. Παρόλο που η συλλογή με τις κιθάρες του (κάτι Custom Gibson των 3000φεύγα) είναι πιο ακριβή από το σπίτι μου έχει συμπεριλάβει ΚΑΙ την Sheraton! Πρέπει να 'ναι όργανο, όχι αστεία!

 

 

Έριξα μια αυτιά στο myspace σας και... ανατρίχιασα! Καλύτερα να σιγουρευτείς οτι

μπορεί να σε βγάλει σε τέτοια κατάσταση πριν αγοράσεις. Dot και Sheraton σίγουρα

θα βρείς να δοκιμάσεις. Μαγνήτες δεν βρίσκω κανένα λόγο να αγοράσεις (και μάλιστα

ακριβούς) αν πρόκειται να παίζεις καφρογκαζιάρικα πράγματα, δεν πρόκειται να δεις

διαφορά. Χρώμα τι σκέφτεσαι? Sunburst και natural θα κάνουν την πιο παλαβιάρικη

αντίθεση για βαρύ metal :D

 

χαχαχα! Άσε έχω σκεφτεί και 'γω πως θα πέσουν τα σαγόνια ολονών αν σκάσω σε κανα live μ' αυτήν! Θα με βγάλει πάντως, δεν παίζω με τρελό gain και σκέφτομαι να το ρίξω κι άλλο τώρα, ίσα ίσα να μην μου κολλάει η πένα θέλω  ;)

Κρίμα που δεν βρήκα διαθέσιμη την Sunburst, μια μαύρη θα παραγγείλω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες αργότερα...

Δεν ξέρω αν εχεις πάρει ηδη κιθάρα εαν οχι σου προτείνω την SHERATON την εχω εδώ κ 1 μήνα κ είμαι πολύ ευχαριστημένος.Από τις καλύτερες επιλογές σε αυτά τα χρήματα. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν έκανα την παραγγελία από τον Thomann ατύχησα να έχει εξαντληθεί η Sheraton με αποτέλσμα να την ακυρώσω. Αγόρασα τελικά μια Johnson από έναν συμφορουμίτη με λιγότερα χρήματα, της έβαλα ένα set Seymour Duncan JB (B) / 59 (N) και το όργανο φυσάει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου