Προς το περιεχόμενο

Επειδη ερχονται ΠΟΛΥ δυσκολοι καιροι..


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 970
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Κατουρήθηκα πρωί πρωί!!!!!!  ;D ;D ;D

 

ηρθε και αλλο γραμμα απο το μελλον.... ;D

 

Βουκουρεστι 4 Ιουνιου 2043

 

Αγαπητε πατερα,

 

Καταρχην να ξερεις οτι παρολο που λυπηθηκα πολυ κατανοω οτι επρεπε να πουλησεις την μητερα στο εργοστασιο επεξεργασιας ανθρωπινων οργανων που ανοιξε η Β.ΚΟΡΕΑ στην Αθηνα,τα 2 ευρω που πηρες θα σε βοηθησουν να αγορασεις λιγο χαρτονι για τον δυσκολο χειμωνα που ερχεται,ετσι κι αλλοιως η μητερα ηταν παντα ασθενικη και θα κακαρωνε αν κοιμοταν κατω απο τις 3 Γεφυρες (λυπαμαι που τον καταυλισμο σας τον κατελαβαν οι Πακιστανοι και Νιγηριανοι μεταναστες και σας εδιωξαν,αστυνομια νομιζω δεν υπαρχει πια στην Ελλαδα μια και το μισο ευρω/μηνα που τους εδιναν δεν τους εφτανε και μεταναστευσαν ολοι στην Β.Κορεα)

 

Εδω τα παω καλα,ο προϊσταμενος μου στο νεκροτομειο με εχει σαν παιδι του και χθες μου γνωρισε μια...κοπελλα! (εχω να παω με γυναικα απο το 2012 που εφυγα απο την ΕΛΛΑΔΑ,μια και εδω οι γυναικες συχαινονται τους Ελληνες,νομιζω οτι εχει να κανει με κατι παλιες ιστοριες οπου "με μια οδοντοπαστα στη Ρουμανια εβγαζες γκομενα" καποιου Χαρρυ Κλυν,τον ξερεις?)  

 

Επισης πηρα αυξηση και τωρα βγαζω 20 ολοκληρα ευρω την ημερα...(σε βορειοκορεατικα γον που ειναι πλεον το νομισμα της Ελλαδας δεν ξερω ποσο ειναι μια και με πληθωρισμο 10000000% την ωρα που εχετε ειναι δυσκολο να υπολογιστει)...

 

Θελω να σου στειλω χρηματα αλλα μετα την εθνικοποιση των τραπεζων και το οριστικο κλεισιμο τους δεν ξερω πως να στα στειλω.

 

Διαβαζω πολυ ιστορια απο την ημερα που η Β.Κορεα προσαρτισε την Ελλαδα και θελω να σου δωσω μια συμβουλη πατερα: Nα φορας παντα μια φωτο του ΚΙΜ ΚΙΝΤΟΥΚ (η οπως διαολο λενε τον νεο προεδρο της Ελλαδας) περασμενη στο λαιμο σου και να τον χαιρετας κομμουνιστικα (πως χαιρετας κομμουνιστικα θα σου μαθει καποιο μελος της ΓΣΕΕ που θα κοιμαται στο διπλανο σου χαρτοκουτο),ετσι μπορει να σου δωσει να φας το κομμα κανα πιατο ρυζι.

 

Η Μαιρουλα ειναι καλα,δυστυχως (οπως και οι περισσοτερες Ελληνιδες προσφυγες στη Ρουμανια) ειναι λιγο μπαζο σε σχεση με τις Ρουμανες και δεν μπορει να βρει μια ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ προσοδοφορα εργασια (να φανταστεις ακομα και η Τζουλια κηπουρος δουλευει),αλλα τα βγαζει περα...

 

Αγαντα πατερα

 

Υ.Γ 1.Μη πουλησεις και το δευτερο νεφρο σου ,νομιζω οτι δεν θα επιζησεις.

Υ.Γ.2.Δεν μπορω να σου στειλω τιποτα μια και το ταχυδρομικο περιστερι (τα συνορα της Ελλαδας ειναι κλειστα απο οτι ξερεις) δεν σηκωνει βαρος

Υ.Γ 3.Οσο και δυσκολο να σου ειναι μη ΦΑΣ το ταχυδρομικο περιστερι μας χρειαζεται για να επικοινωνουμε και εδωσα μια περιουσια για να το αγορασω (τα 2 ευρω που μου εστειλες απο την πωληση της γκαρσονιερας μου στο Κολωνακι)  

 

Υ.Γ.4 .Α,δεν σου ειπα ποια πετυχα χθες στο δρομο....την Αννουλα!Την θυμασαι την Ανουλα που επαιζε φλαουτο στην Κρατικη Ορχηστρα?ΜΙΑ ΧΑΡΑ τα παει.

Σου στελνω μια φωτο της εν ωρα εργασιας να τη δωσεις στη μανα της

 

1128352_b.jpg

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως είμαι δημόσιος υπάλληλος και το μόνο που με ενδιαφέρει (βασικά ανέκαθεν με ενδιέφερε) είναι πως θα εξαφανιστώ από αυτή την χώρα. Αυτό μεθοδεύω και απλά κάνω υπομονή.

:-*

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H αντίδραση ξεκίνησε

http://troktiko.blogspot.com/2010/04/blog-post_3070.html

και μου φαίνεται πιο αναμενόμενη (και αποτελεσματική) από οποιαδήποτε πορεία.

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Sf σε πολλά θα συμφωνήσω, κάποια τα έχεις/ουμε ήδη αναφέρει αλλά δυστυχώς δεν πρόκειται να συμβεί τίποτα από όλα αυτά (και τι δεν θα έδινα να ανοιχτούν οι λογαριασμοί όλων των βουλευτών, και όχι μόνο, και δήμευση της περιουσίας όσων έχουν χρηματιστεί).

Αντί αυτών, παραθέτω 2-3 ειδήσεις που διάβασα....

 

<<Αρχίζουν σήμερα, Τετάρτη, οι κρίσιμες διαπραγματεύσεις της κυβέρνησης με τους απεσταλμένους του ΔΝΤ, της Ευρωπαϊκής Επιτροπής και της ΕΚΤ για την αποσαφήνιση των όρων του μηχανισμού βοήθειας οι οποίες θα διαρκέσουν «τουλάχιστον 10 ημέρες». Το κρίσιμο 20ημερο ολοκληρώνεται στις 19 Μαΐου, όταν λήγουν ομόλογα ύψους 9 δισ. ευρώ.>>

 

τι θα γίνει με τα ομόλογα οε? δεν πολυτσουλάει το θέμα...

 

<< η Κομισιόν θα ανακοινώσει όχι μόνο πως το έλλειμμα ήταν υψηλότερο από το 12,7%, αλλά και πως το δημόσιο χρέος ήταν μεγαλύτερο από ό,τι είχε δηλωθεί. Η Κομισιόν τοποθετεί  το έλλειμμα της Ελλάδας το 2009 στο 13,7% του ΑΕΠ και το δημόσιο χρέος αναμένεται περί το 120% του ΑΕΠ.>>

 

εδω θα τραγουδήσω....

 

--Δεν υπάρχει σωτηρία ,

   σε αυτή την μπανανία,

   στην περίπτωσή μας όμως ,

   μας τον φόρεσε ο Σόρρος   (ένας είναι ο Τζορτζ Σόρρος λεβέντες...)

 

<<Μαζική έξοδο δημοσίων υπαλλήλων στη σύνταξη, προκαλούν οι ανατροπές στο συνταξιοδοτικό καθεστώς τους, με τις αιτήσεις για συνταξιοδότηση στο πρώτο τετράμηνο του 2010 να είναι αυξημένες κατά 30% σε σχέση με το 2009. Το γεγονός προκαλεί πρόβλημα στο εφάπαξ 40.000 ατόμων, καθώς το Ταμείο δεν έχει χρήματα να καλύψει τα μεγάλα ποσά.>>

 

Θα ξανατραγουδήσω, αν και στην τελική κοιτάζουν το προσωπικό τους συμφέρον και μαλλον όλοι αυτό θα έκαναν.... Πάμε λοιπόν τραγουδάκι.... (ρυθμός 2/4  - allegro )

 

Ουγκα γκα , μπουμ μπουμ γκι,

γκαμπα γκουμ μπιρλι γκαγκαμ,

αουγκι γκι αουγκι γκι,

μπαγκαλα γκαου γκαμ γκαμ

 

:P

 

ΕΛΑ εγινε επιτελους και κατι ΣΩΣΤΟ

 

http://www.capital.gr/News.asp?id=949833

 

Αντε να δουμε και,πολλα,αλλα.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

H αντίδραση ξεκίνησε

http://troktiko.blogspot.com/2010/04/blog-post_3070.html

και μου φαίνεται πιο αναμενόμενη (και αποτελεσματική) από οποαδήποτε πορεία.

 

Ναι, ναι, ναι και γιαούρτια θα συμπλήρωνα εγώ, αλλά αλλού είναι η είδηση στο Τρωκτικό: Στις 505 μονάδες βάσης έφτασαν τα spreads, δηλαδή σε ελεύθερη μετάφραση 8% το επιτόκιο δανεισμού... Όπως καταλαβαίνουμε άπαντες το μαγαζί κατεβάζει ρολά... Και κοίτα τι πόρνη που είναι η ιστορία: 21η Απριλίου σήμερα...

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 505 μονάδες βάσης έφτασαν τα spreads, δηλαδή σε ελεύθερη μετάφραση 8% το επιτόκιο δανεισμού...

 

μια μικρη διορθωση..το επιτοκιο που ΘΑ διναμε ΑΝ δεν προσφευγαμε στον μηχανισμο ΕΕ & ΔΝΤ.

 

για αυτο αλλωστε και θα προσφυγουμε αυριο ή μεθαυριο (μπορει και σημερα)  

 

εκτος κι αν κανουμε....ΕΠΑΝΑΣΤΑΣΗ.... :P

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 505 μονάδες βάσης έφτασαν τα spreads, δηλαδή σε ελεύθερη μετάφραση 8% το επιτόκιο δανεισμού...

Mην ανησυχείς

http://troktiko.blogspot.com/2010/04/39-2010.html

Εγώ έβαλα κάτω τους δικούς μου να βοηθήσουν...πές του Superfunk να πείσει τώρα και τους δικούς του...και καθαρίσαμε ;D

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

μια μικρη διορθωση..το επιτοκιο που ΘΑ διναμε ΑΝ δεν προσφευγαμε στον μηχανισμο ΕΕ & ΔΝΤ.

 

για αυτο αλλωστε και θα προσφυγουμε αυριο ή μεθαυριο (μπορει και σημερα)  

Σωστός. Σωστότερος και για τα υπόλοιπα, οπότε το κανόνι σκάει οσονούπω... Άντε να δούμε τι μας ξημερώνει...

 

@ Marathon να είναι καλά οι άνθρωποι, αλλά σεβάσμιε τι να μας κάνουν 3,9 δις; Εδώ χρωστάμε της Μιχαλούς...

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου