Προς το περιεχόμενο

Επειδη ερχονται ΠΟΛΥ δυσκολοι καιροι..


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εμένα αυτό που με ενοχλεί περισσότερο απ'όλα είναι πως τα ελληνικά αριστερά κόμματα είναι η ΞΕΦΤΙΛΑ της αριστεράς για να μην πω του ανθρώπινου είδους! Ειλικρινά, συνασπισμό ψηφίζω ανέκαθεν, αλλά η κατάσταση έχει φτάσει στο αμήν!!! Ειδικά το ΚΚ έχει βγει εκτός ορίων! Οι άνθρωποι προκειμένου να κατεβαίνουν στο δρόμο και να το παίζουν επαναστάτες ΕΚ ΤΟΥ ΑΣΦΑΛΟΥΣ σε μια κοινωνία που δεν ποινικοποιεί τη διαμαρτυρία (ορθώς, προφανώς) απλώς ΠΗΔΑΝΕ (συγνώμη κιόλας) ολόκληρη τη χώρα ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ κλείνοντας δρόμους, λιμάνια, αεροδρόμια και υποστηρίζοντας τον κάθε ΓΕΛΟΙΟ που φωνάζει, ακόμα κι αν έχει άδικο!!! (προφανώς υπάρχουν περιπτώσεις που άνθρωποι έχουν χίλια δίκια να φωνάζουν και καλά κάνουν και το κάνουν, δυστυχώς όμως υπάρχουν και ΠΟΛΥ περισσότερες περιπτώσεις ανθρώπων που φωνάζουν χωρίς κανένα λόγο). Επαναστάτες του γλυκού νερού! ΑΣΤΕΙΟΤΗΤΕΣ!!! Με συγχωρείτε για τα νεύρα, αλλά σήμερα έχω βγει εκτός εαυτού και με τη συμπεριφορά τους και με τις ανακοινώσεις τους!! Πού ακούστηκε ΚΟΙΝΟΒΟΥΛΕΥΤΙΚΟ ΚΟΜΑ να βγαίνει ΕΥΘΕΩΣ και να ΖΗΤΑΕΙ από τον κόσμο ΝΑ ΜΗΝ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕΙ ΤΟΥΣ ΝΟΜΟΥΣ ΤΟΥ ΚΡΑΤΟΥΣ?!?!?!? Και πλέον έχει γίνει ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΟΤΗΤΑ αυτό το πράγμα για το συγκεκριμένο κόμα!!! Ό,τι δε γουστάρουμε "θα καταργηθεί στην πράξη"!!!! Η μόνη λογική στη συμπεριφορά τους είναι η λογική "θα σας δείξουμε πόσο μεγάλη την έχουμε", κατεβάζοντας κόσμο στο δρόμο! Το ότι υπάρχει μια (οποιαδήποτε) εκλεγμένη κυβέρνηση ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΑΦΟΡΑ! "Εμείς διαφωνούμε άρα δε θα γίνει ΤΙΠΟΤΑ". ΕΛΕΟΣ λοιπόν, ΕΛΕΟΣ! Αριστερός είμαι, πιστεύω στην ισότητα και τη δικαιοσύνη και την κοινωνική πρόνοια! Το να κλείνεις δρόμους και λιμάνια και να ΚΑΤΑΣΤΡΕΦΕΙΣ συνανθρώπους σου που βρίσκονται στα ΟΡΙΑ της καταστροφής ΑΔΙΑΦΟΡΩΝΤΑΣ για τις παράπλευρες απώλειες ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ συμπεριφορά κοινωνικά συνειδητοποιημένου ανθρώπου, πολύ δε περισσότερο αριστερού! ΝΤΡΟΠΗ ΤΟΥΣ, ΝΤΡΟΠΗ ΤΟΥΣ και πάλι ΝΤΡΟΠΗ ΤΟΥΣ για όλη αυτή την κατάσταση, γιατί μόνο ΤΑ ΜΟΥΤΡΑ ΤΟΥΣ κοιτάνε και μας το παίζουν και αριστεροί! ΝΤΡΟΠΗ ΤΟΥΣ!!!

 

ps. συγνώμη για το πολιτικό post, αλλά βλέπω ότι στο θέμα αυτό υπάρχει τέτοια συζήτηση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 970
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

...και το αποκορύφωνα αυτού του παραλογισμού είναι ότι, όταν και όπου καταφέρνουν να πάρουν την εξουσία, ποινικοποιούν ακόμη και τη σκέψη αν δεν είναι του γούστου τους  :-\

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1.ΜΗΔΕΝΙΚΗ φορολογια για 10 ετη σε ολες τις επιχειρησεις που θα ερθουν να κανουν επενδυσεις στην Ελλαδα (οτι εκαναν και οι Κυπριοι και ειναι τωρα πλουσιοι) με την προϋποθεση οτι για 100 χρονια θα παραμεινουν στην Ελλαδα και αν εχουν κερδη δεν θα κανουν ουτε μια απολυση,επισης μηδενικη φορολογια για 10 ετη σε ολες τις ελληνικες επιχειρησεις αλλα και στους Ελληνες που θα ανοιξουν μια νεα επιχειρηση.

 

Σωστό. Με την προσθήκη ισχυρότατων ελέγχων ώστε τα μέλη των διοικητικών συμβουλίων και οι μεγαλομέτοχοι να μην μπορούν να δηλώνουν προσωπικά περουσιακά στοιχεία ως εταιρικά για την αποφυγή φορολόγησης (τι την θέλει η εταιρία την maserati;)

 

Αλλά στην Ελλάδα όλοι έχουν μεγαλώσει με την μανία να ανοίξουν μαγαζάκι, να γίνουν επιχειρηματίες...

 

Άλλο επιχείρηση και άλλο μαγαζάκι. Έχουν διαφορά μεγέθους. Αρα οι μηδενική φορολόγηση να ισχύει από κάποιο μέγεθος κεφαλαίου και πάνω.

 

2.Μετατροπη ολων των γεωργικων καλλιεργειων σε ΒΙΟΛΟΓΙΚΕΣ (ειμαστε η μονη χωρα που μπορει να το κανει αυτο) ετσι θα εχουμε κορυφαια & εξαγωγιμα αγροτικα προϊοντα.

 

και

 

Σωστό. Συμπληρώνω: κατάργηση των επιδοτήσεων στα προιόντα, που έχει οδηγήσει στην μονοκαλιέργεια, και πέρασμα των επιδοτήσεων στους παραγωγούς. Οργάνωση όλης της παραγωγής σε αγροτικούς συναιτερισμούς, με δουλειά από κοινού.

 

Και τα δύο σωστά. Επιπλέον έλεγχος των διαδικασιών εκλογής των συμβουλίων των συνεταιρισμών ώστε να αποφεύγεται η δημιουργία κομματικών ομάδων.

 

3.Καταργηση ολων των προνομιων των εργατοπατερων & συνδικαλιστων & φυσικα υποχρεωση τους να εργαζονται κανονικα και οχι να εισπρατουν διπλους μισθους και συνταξεις.

 

Σωστό. Ο συνδικαλισμός άλλωστε, μην απατάστε, είναι πρακτικά εικονικός.

 

Να μου επιτρέψεις να σου πω ότι στην σημερινή κοινωνία ο συνδικαλισμός στον ιδιωτικό τομέα είναι σχεδόν ποινικό αδίκημα, που σε οδηγεί κατευθείαν στην απόλυση. Ούτε εγώ γουστάρω εργατοπατέρες τύπου παναγόπουλου και παπασπύρου, αλλά μαζί με τα ξερά δεν πετάει κανείς και τα χλωρά. Η συντριπτική πλειοψηφία των συνδικαλιστών τουλάχιστον στον ιδιωτικό τομέα κάθε άλλο παρά προνόμια απολαμβάνει, το αντίθετο!

 

Σωστό, αν και δεν γνωρίζω συνδικαλισμό στον ιδιωτικό τομέα.

 

4.Καταργηση ολων των κλειστων επαγγελματων

 

και

 

ΠΧ μηχανικοί, δικηγόροι, γιατροί... ας το φανταστούμε μια τέτοια κοινωνία που την μελέτη των ηλεκτρικών μιας οικοδομής θα την υπέγραφε ένας απόφοιτος ΙΕΚ...

 

Η διατήρηση των μορφωτικών διαπιστευτηρίων δεν απαγορεύει σε καμία περίπτωση το άνοιγμα των κλειστών επαγγελμάτων. Εκτός αυτού, με αύξηση της προσφοράς υπάρχει μεγαλύτερη δυνατότητα επιλογής.

 

5.Υποχρεωτικη μειωση ΟΛΩΝ των τιμων/αγαθων/ακινητων κατα 30% (οσο δηλ.ειναι το ανταγωνσιτικο πλεονεκτημα που χασαμε μπαινοντας στο ευρω)

 

Σωστό αν και μη εφαρμόσιμο. Μόνο σταδιακή αποκλιμάκωση μπορεί να γίνει με ένα αριθμό μέτρων διαφορετικό για κάθε περίπτωση όπως διάλυση των καρτέλ, μείωση του κόστους μεταφοράς αγαθών (με απελευθέρωση των φορτηγών, μέτρο που μαθαίνω οτι θα γίνει) κ.α.

 

6.Απολυση ολων των πλεοναζοντων ΔΥ (αυτων δηλ.που οι θεσεις πρεπει να καταργηθουν) και εγραφη του σε κεντρα εκπαιδευσης & αποκαταστασης εργασιακων δεξιοτητων ετσι ωστε να βρουν δουλεια στις ξενες εταιριες που θα ερθουν & στις νεες ελληνικες επιχειρησεις που θα ανοιξουν.

 

και

 

Με όλο τον σεβασμό (πάλι), μου φαίνεται αστείο ότι μπορεί να περιμένει κανείς τις ξένες εταιρίες που θα έρθουν σαν μεσσίες, την σταγμή που η οικονομική κρίση είναι παγκόσμια, και οικονομίες πολύ μεγαλύτερες από την ελληνική είναι ήδη σε ύφεση! Αντίθετα, εγώ λέω ΠΡΟΣΛΗΨΗ και άλλων ΔΥ, υπάρχουν τεράστιες αναγκες ε νοσοκομεία, σε σχολεία, για να ξεκινήσουμε μόνο από τα βασικά.

 

Οι απολύσεις είναι δυστυχώς απαραίτητες, αλλά αδύνατες. Εφόσον υπάρχουν ανάγκες χρειάζεται ανακατανομή εργατικού δυναμικού και οχι μόνο μεταξύ υπηρεσιών. Μην ξεχνάμε ότι οι λέξεις δημόσιο και human resource management είναι ασύμβατες μεταξύ τους.

 

7.Βουλη 100 βουλευτων (και πολλοι ειναι)

 

Στο πολύ χαλαρό

 

8.Ανοιγμα ΟΛΩΝ των τραπεζικων λογ/μων ΟΛΩΝ των βουλευτων και ΔΗΜΕΥΣΗ της περιουσιας οσων εχουν χρηματιστει

 

Και να προσθέσω, άνοιγμα των τραπεζικών λογαριασμών και των συνεργατών των βουλευτικών γραφείων, κατάργηση της βουλευτικής ασυλίας, άμεση και γρήγορη εκκίνηση δικαστικών διαδικασιών (θα χεστούν στο τάληρο οι δικηγόροι και το κράτος θα τους φορολογήσει, everybody wins). Επίσης κατάργηση της βολευτικής αποζημίωσης.

 

9.ΔΗΜΕΥΣΗ της περιουσιας ολων των κρατικοδιαιτων επιχειρηματιων (θα τους βρουν πανευκολα ανοιγοντας τους λογ/μους των βουλευτων) που εκλεψαν το κρατος.

 

Εννοείται

 

10.Διασταυρωση με τη βοηθεια του google earth/ελικοπτερου της ακινητης περιουσιας με τη φορολογικη δηλωση καθε Ελληνα (μια πτηση πανω απο τις βιλλες των βορειων και νοτιων προαστιων και σταματημα καθε Porsche/Mercedes & φορολογικος ελεγχος αρκει.Προστιμο ισο με την πραγματικη αξια των αγαθων που δεν δικαιολογει η φορολογικη δηλωση τους.

 

Σωστό και να προσθέσω επιπλέον διαστάυρωση και με τραπεζικούς λογαριασμούς.

 

11.Ενδεχομενη αναδιαπραγματευση των ληξεων των κρατικων ομολογων

 

Δεν έχω άποψη

 

12.Καταργηση της χυμα "ΔΩΡΕΑΝ ΠΑΙΔΕΙΑΣ" στην τριτοβαθμια εκπαιδευση,τα πενεπιστημιακα ιδρυματα θα χρηματοδοτουνται μονο βαση αποτελεσματων και οι φοιτητες που δεν θα τελειωνουν τις σπουδες τους μεσα σε 4-5 χρονια θα υποχρεουνται στην καταβολη χρηματικης αποζημιωσης στο κρατος (5000 ευρω/χρονο ειναι καλα νομιζω),καταργηση φυσικα των "δωρεαν" βιβλιων

 

Συμφωνώ με όλα εκτός των βιβλίων.

 

Να προσθέσω,

 

1) Αύξηση των πόρων για την έρευνα σε πράσινες επενδύσεις, όπως αιολικά πάρκα.

 

2) Δημιουργία εκπαιδευτικών σεμιναρίων υπό την ευθύνη των δήμων και κοινοτήτων για τους επαγγελματίες στον τουρισμό (Mouzaka five euros, good)

 

3) Επίσπευση και γενίκευση της μηχανογράφησης στο δημόσιο. Δημιουργία on line εργαλείων διεκπαιρέωσης των γραφειοκρατικών διαδικασιών σε όλα τα επίπεδα. Μείωση της χαρτούρας με την μετατροπή της σε ηλεκτρονική μορφή όχι μόνο για την μείωση της γραφειοκρατίας αλλά και για την μείωση της παραποίησης στοιχείων και εγγράφων. Εισαγωγή ηλεκτρονικής υπογραφής στις υπηρεσίες με μετρητή χρήσης και μοναδικού κωδικού ώστε να είναι εύκολος ο έλεγχος της σύνταξης εγγράφων και η τυχόν δημιουργία περιττών ή/και παράνομων εγγράφων.

 

4) Φορολόγηση εκκλησίας και να βγάλουν το σκασμό.

 

5) Μείωση του χρόνο και του κόστους των νομικών διαδικασιών για τις περιπτώσεις μηνύσεων από εργαζόμενους πρός εργοδότες.

 

6) Έλεγχος των οικονομικών στοιχείων του ΚΚΕ.

 

κ.α.

 

Όσον αφορά την κατάληψη και λειτουργία από τους εργαζόμενους των εργοστάσιων/επιχειρήσεων που πάνε για φούντο, αν ποτέ γίνει τότε μαγκιά των εργαζόμενων και μπράβο τους αλλά δεν βλέπω πως αυτό αποτελεί γενικότερη λύση και δεν μπορώ να καταλάβω πως ακριβώς μπορεί να γίνει εδώ.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλά στην Ελλάδα όλοι έχουν μεγαλώσει με την μανία να ανοίξουν μαγαζάκι, να γίνουν επιχειρηματίες...

 

υπάρχουν και μερικοί που θέλουν να γίνουν δημόσιοι υπάλληλοι

 

όχι πολλοί...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

menelaos σεβαστες οι αποψεις σου...ασχετα με το οτι διαφωνω καθετα!

αλλα...

οσο θα υπαρχει σε αυτο το κοσμο η εννοια "ΚΕΡΔΟΣ" τοτε ποτε δεν θα υπαρξει δικαιοσυνη,αυτος ο κοσμος θα φθείρεται και θα εκμεταλλευεται απο τους λιγους...

 

Οπως εμεις βλεπουμε σημερα ντοκιμαντερ τον κοσμο πως ζουσε παλια...μεσαίωνα  η ακομα και την εποχη της ανακαλυψης της φωτιας,και λεμε "μα καλα,πως ζουσαν τοτε??? τρομερο ε???"  

ετσι θα μας βλεπουν και οι ανθρωποι μετα απο 500 η 1000 χρονια και θα λενε το ιδιο...

 

Η διαφορα θα ειναι οτι τοτε ο ανθρωπος θα εχει ξεπερασει αυτα που μας βασανιζουν

σημερα,...αριθμοι,δανεια,εργασιακες σχεσεις,περιβαλλον και τελος ΚΕΡΔΟΣ!

Και σιγουρα αυτο το συστημα δεν θα λεγεται καπιταλισμος...ισως κατι αλλο,αλλα σιγουρα οχι καπιταλισμος.

 

Και οσο πιο συντομα το κατανοησει καποιος αυτο,τοσο πιο συντομα θα ερθει καια αυτη η μερα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπως εμεις βλεπουμε σημερα ντοκιμαντερ τον κοσμο πως ζουσε παλια...μεσαίωνα  η ακομα και την εποχη της ανακαλυψης της φωτιας,και λεμε "μα καλα,πως ζουσαν τοτε??? τρομερο ε???"  

ετσι θα μας βλεπουν και οι ανθρωποι μετα απο 500 η 1000 χρονια και θα λενε το ιδιο...

 

Εγώ πάντως μιας και σήμερα θυμήθηκα τις εποχές στο σχολείο μου και την κατάντια εκεί ακόμα απορώ πως τελείωσα σε τόσο τριτοκοσμικές συνθήκες.

 

Το χειρότερο είναι πως τα παιδιά που πάνε στο σχολείο  μου τώρα είναι ΑΚΟΜΑ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η διαφορα θα ειναι οτι τοτε ο ανθρωπος θα εχει ξεπερασει αυτα που μας βασανιζουν

σημερα,...αριθμοι,δανεια,εργασιακες σχεσεις,περιβαλλον και τελος ΚΕΡΔΟΣ!

Και σιγουρα αυτο το συστημα δεν θα λεγεται καπιταλισμος...ισως κατι αλλο,αλλα σιγουρα οχι καπιταλισμος.

 

Και οσο πιο συντομα το κατανοησει καποιος αυτο,τοσο πιο συντομα θα ερθει καια αυτη η μερα...

 

Φίλε μου το πρόβλημα το οποίο αναφέρω εντοπίζεται ακριβώς εδώ: όλες αυτές οι κινητοποιήσεις κατά τη γνώμη μου έχουν καθαρά -ΠΕΝΤΑΚΑΘΑΡΑ- καπιταλιστικά αιτήματα! Με έλειψη οποιασδήποτε κοινωνικής ΣΥΝΕΙΔΗΣΗΣ! Για τη διατήρηση του δικού μου μικρόκοσμου και τη βελτίωσή του κλείνω τα σπίτια άλλων συνανθρώπων μου!! Δεν πρόκειται για γενικευμένες κινητοποιήσεις με λαϊκό έρισμα και συλλογική αντίληψη περί αντίστασης ή τέλος πάντων διαμαρτυρίας! Πρόκειται για ΣΥΓΚΕΝΤΡΟΤΙΚΗ, ΑΠΟΛΥΤΑΡΧΙΚΗ λογική που λέει ότι αυτό που πιστεύω ΕΓΩ θα πρέπει να γίνεται, αλλιώς δεν υπάρχει ελευθερία. Κόμα που βγαίνει και λέει ότι "δε με ενδιαφέρει τι ψηφίζεται στη βουλή ή στις εκλογές, εμείς θα τα πούμε στον δρόμο" για μένα είναι ΞΕΦΤΙΛΑ για την αριστερά.

 

Φυσικά εννοείται ότι δεν απαντάω προσωπικά σε εσένα και ότι ο καθένας έχει δικαίωμα να έχει τη γνώμη του. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κόμα που βγαίνει και λέει ότι "δε με ενδιαφέρει τι ψηφίζεται στη βουλή ή στις εκλογές, εμείς θα τα πούμε στον δρόμο" για μένα είναι ΞΕΦΤΙΛΑ για την αριστερά.

 

Φυσικά εννοείται ότι δεν απαντάω προσωπικά σε εσένα και ότι ο καθένας έχει δικαίωμα να έχει τη γνώμη του. :)

 

Μενελαε ποιος σου ειπε οτι εγω θα δεχτω ως σωστο οτιδηποτε μου πασαρουν οι 151 της βουλης και δεν θα διαμαρτυρηθω????

Τι λες τωρα????????????????????????

 

Αν εσυ δεν θες να κατευεις στο δρομο κατσε στο σαλονι σου...που μαλλον αυτο κανεις,και πραγματικα δεν ξερω τι περιμενεις να κανεις η απο ποιον περιμενεις...

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το λέει η δημοκρατία. Από τη στιγμή που δεν προσβάλει αναφαίρετα δικαιώματά σου ένας νόμος οφείλεις να τον σεβαστείς ανεξαρτήτως του κατά πόσον συμφωνείς ή διαφωνείς.

 

Αλλά και πάλι, δεν ειναι εκεί το πρόβλημά μου. Εσύ στο κάτω κάτω (ο κάθε πολίτης) έχει κάθε δικαίωμα να μην πιστεύει στο υπάρχον πολιτικό σύστημα, στο κάτω κάτω. Άρα και να διαδηλώνει ακόμα και εναντίον του. Έχεις δίκιο.

 

ΟΜΩΣ: ένα κόμα ΚΟΙΝΟΒΟΥΛΕΥΤΙΚΟ, ένα κόμα δηλαδή που ΔΕΧΕΤΑΙ το σύστημα αυτό και μπαίνει στη βουλή ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΔΙΚΑΙΩΜΑ να προτρέπει τον κόσμο να μη σέβεται τους νόμους! Άλλο η προσωπική άποψη του καθενός και άλλο η άποψη ενός κόματος που ΔΕΧΕΤΑΙ να παίρνει χρήματα από το κράτος ΒΑΣΕΙ αυτού του συστήματος! Αν μιλάμε για ΕΞΩΚΟΙΝΟΒΟΥΛΕΥΤΙΚΟΥΣ οργανισμούς που απορρίπτουν το πολιτικό σύστημα τότε μαζί σου! Δε γίνεται όμως να ζητάω την ψήφο του κόσμου και όταν πάρω 7% να λέω "εμένα δε με νοιάζει πόσο πήρα, γιατί θα κατέβω στους δρόμους και θα καταρρίψω ό,τι προτείνει η κυβέρνηση".

 

Και παρεμπιπτόντως. Δε χρειάζεται να δεχθείς οτιδήποτε ως σωστό. Υπάρχουν και μονοδρομήσεις κοντά στο σπίτι μου που τις θεωρώ λάθος. Δεν μπαίνω όμως στους δρόμους ανάποδα. ;)

 

ps. δεν κατάλαβες κάτι: δεν είπα εγώ ότι διαφωνώ με την πρακτική της διαμαρτυρίας για κάτι. Είπα ότι οι διαμαρτυρίες που γίνονται γίνονται με βάσει μικροσυμφέροντα συγκεκριμένων κλάδων και μόνο στην κοινωνική δικαιοσύνη δε βασίζονται. Φυσικά και δέχομαι (και επικροτώ) την ύπαρξη κανόνων που επιτρέπουν στον κόσμο να διαδηλώνει, να απεργεί, να καταρρίπτει αποφάσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου