Προς το περιεχόμενο

Επειδη ερχονται ΠΟΛΥ δυσκολοι καιροι..


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ας αναφερθεί, ότι υπάρχουν κόματα στο ελληνικό πολιτικό σκηνικό που δεν πιστεύουν στον κοινοβουλευτισμό, συνεπώς - σύμφωνα με το καταστατικό τους - είναι υποχρεωμένα να τον υπονομεύουν ως παρακμιακό μεγαλοαστικό φαινόμενο. Ως εκ' τούτου, δεν αισθάνονται να δεσμεύονται από τις αποφάσεις του κοινοβουλίου, στη διαμόρφωση των οποίων δεν έχουν και ιδιαίτερα μεγάλη συμμετοχή καθότι.. φεύγουν από τη βουλή όταν έρχεται η ώρα της ψηφορορίας.

 

Ακούς μενέλαε;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 970
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Μενελαε ποιος σου ειπε οτι εγω θα δεχτω ως σωστο οτιδηποτε μου πασαρουν οι 151 της βουλης και δεν θα διαμαρτυρηθω????

Τι λες τωρα????????????????????????

 

γι' αυτό και στον υπαρκτό σοσιαλισμό δεν υπάρχει βουλή, είναι άχρηστη

 

εκλογές δημοκρατίες πλειοψηφίες και κολοκύθια drums

 

αποφασίζει το πολιτικό γραφείο της κεντρικής επιτροπής του επαναστατικού συμβουλίου του κόμματος

 

για πάντα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εκλογές δημοκρατίες πλειοψηφίες και κολοκύθια drums

 

Επειδή για πολλά χρόνια αναζητούσα το σωστό τρόπο για να πω αυτό το αστείο, σε ενημερώνω ότι η φράση είναι : courgettes - drums (το οποίο έχει πιο πολύ πλάκα).

 

:)

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αποψεις του στυλ "Ενα κομα με πεποιθησεις κατα του παροντος πολιτικου συστηματος,πως δεχεται να πληρωνεται απο το ιδιο το συτημα?" ή "αφου ζητουν 1400€ βασικο μισθο γιατι στους υπαλληλους τους δινουν 750€" ειναι η στανταρ κασσετα...

 

και ποιος σου ειπε οτι μπορεις να στησεις μια σοσιαλιστικη νησιδα στη θαλασσα ενος καπιταλιστικου συστηματος??? Πολυ απλα δεν επιβιωνεις!

 

Αρα προσπαθεις να υπαρξεις μεσα σε αυτο πολεμοντας το.

Τοσο απλα...Αν ομως δεν θεωρεις δημοκρατικο κατι τετοιο,τοτε κατι πρεπει να κανεις το 7% των ελληνων...πληροφοριακα καποτε τους στελναν στη μακρονησο για αυτο το τροπο σκεψης...

 

Τελος παντων οπως και να εχει Μενελαε οσο ζουμε εμεις δεν θα δουμε τιποτα περισσοτερο και τιποτα λιγοτερο απο αυτο που βλεπουμε σημερα...δε ζουμε δα και 300 χρονια! μια σταλα ειμαστε...οποτε...απο'κει πηγαν και οι αλλοι...  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όχι εγω προτιμώ το "Zucchini - drums" αλλά δεν ξέρω πόσοι γνωρίζουν τι σημαίνει zucchini οπότε δεν το 'γραψα

 

Όχι ρε, το ζουκίνι είναι το πορτοκαλί κολοκυθάκι, όχι το πράσινο.

Εσύ τι λες wargasm;

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή για πολλά χρόνια αναζητούσα το σωστό τρόπο για να πω αυτό το αστείο, σε ενημερώνω ότι η φράση είναι : courgettes - drums

Όχι, οι σωστές φράσεις είναι το courgettes-batterie και το zucchini-drums που προαναφέρθηκε. ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι, οι σωστές φράσεις είναι το courgettes-batterie και το zucchini-drums που προαναφέρθηκε. ;D

 

Νομίζω ότι έπρεπε να κρατηθείς από το να κάνεις μία τομή, ενώ περιμένουμε την απάντηση του wargasm. Τουλάχιστον ελπίζω να μετάνιωσες.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αποψεις του στυλ "Ενα κομα με πεποιθησεις κατα του παροντος πολιτικου συστηματος,πως δεχεται να πληρωνεται απο το ιδιο το συτημα?" ή "αφου ζητουν 1400€ βασικο μισθο γιατι στους υπαλληλους τους δινουν 750€" ειναι η στανταρ κασσετα...

 

και ποιος σου ειπε οτι μπορεις να στησεις μια σοσιαλιστικη νησιδα στη θαλασσα ενος καπιταλιστικου συστηματος??? Πολυ απλα δεν επιβιωνεις!

 

Αρα προσπαθεις να υπαρξεις μεσα σε αυτο πολεμοντας το.

Τοσο απλα...Αν ομως δεν θεωρεις δημοκρατικο κατι τετοιο,τοτε κατι πρεπει να κανεις το 7% των ελληνων...πληροφοριακα καποτε τους στελναν στη μακρονησο για αυτο το τροπο σκεψης...

 

Τελος παντων οπως και να εχει Μενελαε οσο ζουμε εμεις δεν θα δουμε τιποτα περισσοτερο και τιποτα λιγοτερο απο αυτο που βλεπουμε σημερα...δε ζουμε δα και 300 χρονια! μια σταλα ειμαστε...οποτε...απο'κει πηγαν και οι αλλοι...  :)

Δυστυχώς εδώ βρίσκεται η διαφωνία μου φίλε wargasm. Όλοι αυτοί οι επαναστάτες του γλυκού νερού δεν είναι ούτε τρίχα από τα @@ των πραγματικών ΑΓΩΝΙΣΤΩΝ που ρίσκαραν τα πάντα για τις πεποιθήσεις τους. Παρεμπιπτόντως, δεν επαναλαμβάνω καμία κασέτα, άλλωστε το δεύτερο επιχείρημα που λες το θεωρώ παντελώς βλακώδες καθώς η απάντηση είναι απλούστατη. ;) Δεν προσπαθώ να κατακρίνω κάποιον με ό,τι μου'ρχεται στο κεφάλι, έχω συγκεκριμένες διαφωνίες τις οποίες διατυπώνω.

 

Ας αναφερθεί, ότι υπάρχουν κόματα στο ελληνικό πολιτικό σκηνικό που δεν πιστεύουν στον κοινοβουλευτισμό, συνεπώς - σύμφωνα με το καταστατικό τους - είναι υποχρεωμένα να τον υπονομεύουν ως παρακμιακό μεγαλοαστικό φαινόμενο. Ως εκ' τούτου, δεν αισθάνονται να δεσμεύονται από τις αποφάσεις του κοινοβουλίου, στη διαμόρφωση των οποίων δεν έχουν και ιδιαίτερα μεγάλη συμμετοχή καθότι.. φεύγουν από τη βουλή όταν έρχεται η ώρα της ψηφορορίας.

 

Ακούς μενέλαε;

 

Έτσι ακριβώς είναι. Το ερώτημα είναι κατά πόσον είναι τίμιο από μέρους τους αυτό.

 

Α, παρεμπιπτόντως. Κόμα το οποίο καλεί τον κόσμο να καταρρίψει την κάθε απόφαση της όποιας κυβέρνησης ΟΦΕΙΛΕΙ να έχει απορρίψει τα ολοκληρωτικά καθεστώτα που σερβιρίστικαν με επίφαση κομουνισμού (σε μια φοβερά διαστρευλωμένη μορφή που καμία σχέση βέβαια δεν είχε με τη θεωρητική περιγραφή του).

 

Δε γίνεται και να μην καταδικάζεις το βιασμό του κομουνισμού από καθεστώτα που έστελναν τους διαφωνούντες σε εξορία και απαγόρευαν στους πολίτες τους να περάσουν τα σύνορα και να ζητάς ο κόσμος να καταρρίπτει τους νόμους διαμαρτυρόμενος. Δηλαδή όσο είσαι στο 7% φωνάζεις για δικαίωμα στη διαμαρτυρία και όταν πας στην εξουσία στέλνεις τους διαφωνούντες σε φυλακές;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι ρε, το ζουκίνι είναι το πορτοκαλί κολοκυθάκι, όχι το πράσινο.

 

ψάξτο λίγο αυτό

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Zucchini

 

Εσύ τι λες wargasm;

 

δεν υπάρχουν κόκκινα κολοκύθια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου