Προς το περιεχόμενο

Επειδη ερχονται ΠΟΛΥ δυσκολοι καιροι..


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εργοστάσια δεν έχουμε, αλλά οι τράπεζές μας μια χαρά τα πάνε από κερδοφορία εν μέσω κρίσης

 

αυτη ειναι μια καραμελλα που αν τη σκεφτει καποιος θα δει οτι δεν ειναι...ακριβως ετσι,μπορει να εχουν υπερκερδη ομως αυτη τη στιγμη εχουν καθησει ΚΑΝΟΝΙΚΑ πανω στον "αξονα",μια και ειναι ο βασικος δανειστης του δημοσιου,για αυτο και ειναι ΑΣΤΕΙΕΣ οι προτροπες για "σταση πληρωμων" & "χρεοκοπια",μια και αν γινουν ΟΛΕΣ οι τραπεζες θα βαρεσουν κανονι και μαζι με το κανονι θα ΕΞΑΦΑΝΙΣΤΟΥΝ και ΟΛΕΣ οι καταθεσεις των Ελληνων και πιστεψε με θα ειναι οι καταθεσεις του ΜΕΣΟΥ Ελληνα μεροκαματιαρη και οχι του πλουσιου 3% που τα εχει ετσι κι αλλοιως εξω τα λεφτα του. ;)

 

προσωπικα δεν θα ηθελα να ημουν ουτε ψυλλος στον κορφο του μεσου Ελληνα τραπεζιτη....για τα επομενα 10 χρονια....

 

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 970
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Οι απεργιες ειναι παραμυθια της Χαλιμας...

και οτι "κατακτηθηκε" με αυτες στην ιστορια μας,

ηταν ηδη προαποφασιμενο να "δωθει"...

 

Η μοναδικη απεργια που ξερω εγω,ειναι η απεργια ΠΕΙΝΑΣ!!! >:(

 

Και ετσι θα αντιδρασω οταν θα χρειαστει.

Ας ψωφησω πρωτος,μετα τι θα γινει ομως? Θα'ρθουν κι'αλλοι μαζι?.... 8)

 

Ολα τ'αλλα ειναι για τα ματια του κοσμου...

 

Εχεις ψυχη ρε "ηγετη",συνδικαλομουτρο που αγωνιζεσαι για τους αλλους?

 

Παιξ'τη ζωη σου για παρτη τους,αλλιως κατσε στ'αυγα σου,

γιατι στην πραγματικοτητα μια δειλη κοτα εισαι...με φωνη κοκκορα...

που απλως θελει "ν'ανεβει" στο "κοινωνικο στερεωμα"... ::)

 

ΔΕΝ αναλαμβανω εργασιες!Ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωχ....και νομιζα οτι εγω ημουν ο "αντιδραστικοτερος".... ;D

 

You are my new favorite person Sir & ΚΕΡΔΙΖΕΙΣ ΜΙΑ TELE!!!

 

:) :)

 

Tελικα ΑΝΑΡΧΑΣ εισαι και εσυ οπως και εγω,παραδεξου το... ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας ψωφησω πρωτος,μετα τι θα γινει ομως? Θα'ρθουν κι'αλλοι μαζι?.... 8)

Nα πάρω πρώτα τα πράγματά μου που έχεις?

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωχ....και νομιζα οτι εγω ημουν ο "αντιδραστικοτερος".... ;D

 

You are my new favorite person Sir & ΚΕΡΔΙΖΕΙΣ ΜΙΑ TELE!!!

 

:) :)

 

Tελικα ΑΝΑΡΧΑΣ εισαι και εσυ οπως και εγω,παραδεξου το... ;D

Πως αλλιως θα ειμουν πανκ? ;D

Απο παιδακι,ναι μου λεγανε,οχι ελεγα εγω... ;D

ασε που με λεγανε "τσογλανι",και ετρωγα χαστουκια...

 

Σημερα πια,λεγομαι υπερκινητικο παιδι,και...χρηζω ιατρικης βοηθειας...(Tavor? ;D )

 

Θεν-κιου,Σερ,θεν-κιου!! :D :D :D 8) 8)

Θελο να'χη και χαμπουκερ για να πεζο ΠΑΑΑΝΚ!!  ;D ;D

(εχης κι ενα ευρο?:)...Θελο να μαζεψο για ενιχσιτη...;D )

 

Nα πάρω πρώτα τα πράγματά μου που έχεις?

Θα σου αφησω και τα δικα μου,μην τα παρει κα'νας μ@@κας!! ;D

ΔΕΝ αναλαμβανω εργασιες!Ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελα και ξυπνήσαμε στραβά..... ;D

 

α) Γιάννη καλημέρα και σαχλαμάρες λες και το ξέρεις. Πιες καφέ και έλα να τα πούμε.

 

β) Η επίδραση της αριστερής σκέψης και θεωρίας και ακόμα περισσότερο οι αγώνες και τα ποτάμια αίμα που έχυσαν και χύνουν σε μήκη και πλάτη του κόσμου (και είναι μια αλήθεια αυτή όσο κλισέ και αν ακούγεται) δεν κρίνονται με βάση κάποιους αστείους παρωχημένης αντίληψης ανθρώπους οι οποίοι εκλέγονται στο κατω - κάτω ή όπως ειπώθηκε βάσει κάποιων λάθος εφαρμοσμένων θεωριών. Μην αρχίσουμε τα σαχλά του στυλ "πάενε αλλού ρε" γιατί την αντίστοιχη σαχλαμάρα μπορούν να πουν και οι άλλοι.

Καλό επίσης είναι να μην συγχέεται ο απαραίτητος και καλώς εννοούμενος συνδικαλισμός με τους εργατοπατέρες και τους κομματοκουράδες, φυλλαδομοιράστρες και αφισοκολλητές που λιμνάζωνται του χώρου ή από την άλλη με τα τσιρακοειδή αντρείκελα που απαρτίζουν club εν είδει (προς αντικατάσταση των) εργατικών συλλόγων στις διάφορες μεγάλες πολυεθνικές που κόπτονται για το ευ ζειν well being του εργαζομένου.

 

γ) Βιομηχανία σοβαρή στην Ελλάδα υπάρχει και πέραν των μακαρονιών. Δεν είναι πολλές αλλά υπάρχουν και ανθούν με τις εξαγωγές τους στην παρούσα χρονική περίοδο.

 

δ) Οι τράπεζες θα περάσουν δύσκολα (λόγω που τα ξένα επενδυτικά κεφάλαια αποσύρονται και λόγω καταναλωτικής πίστης) αλλά δεν βρίσκονται και σε δραματική κατάσταση. Οι Βαλκανικές / Ανατολικής Ευρώπης θέσεις τους αλλά και η μικρή τους έκθεση σε τοξικά απόβλητα δεν καθιστούν την θέση τους επισφαλή. Για το θέμα ψύλλου και κόρφου Νίκο, αφορά 2-3 οι οποίες και θα απορροφηθούν.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλα πραγματικά ρωτώ....

 

1) έχει ποτέ επιβάλλει το 7% τον τρόπο σκέψης του στο υπόλοιπο 93% ?

 

συχνότατα

 

πριν λίγους μήνες, όπως θα θυμάσαι, οι ΕΚΛΕΓΜΕΝΟΙ εκπρόσωποι ΓΣΕΕ και άλλων συνδικαλιστικών παρατάξεων πήγαν να μιλήσουν με το Λοβέρδο

 

και οι μπρατσαράδες του... 7% τους ΕΜΠΟΔΙΣΑΝ με τη ΒΙΑ να μπούν στο κτίριο

 

δεν μπορεί νά μην το θυμάσαι...

 

http://www.tanea.gr/default.asp?pid=2&ct=3&artid=4547530

 

βέβαια γι' αυτούς όλες οι συνδικαλιστικές παρατάξεις πλην της δικιάς τους είναι "πουλημένες", γι' αυτό και στις διαδηλώσεις δεν πάνε μαζί με άλλες παρατάξεις αλλά κάνουν τη δικιά τους διαδήλωση χωριστά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

β) Η επίδραση της αριστερής σκέψης και θεωρίας και ακόμα περισσότερο οι αγώνες και τα ποτάμια αίμα που έχυσαν και χύνουν σε μήκη και πλάτη του κόσμου (και είναι μια αλήθεια αυτή όσο κλισέ και αν ακούγεται) δεν κρίνονται με βάση κάποιους αστείους παρωχημένης αντίληψης ανθρώπους οι οποίοι εκλέγονται στο κατω - κάτω ή όπως ειπώθηκε βάσει κάποιων λάθος εφαρμοσμένων θεωριών. Μην αρχίσουμε τα σαχλά του στυλ "πάενε αλλού ρε" γιατί την αντίστοιχη σαχλαμάρα μπορούν να πουν και οι άλλοι.

Καλό επίσης είναι να μην συγχέεται ο απαραίτητος και καλώς εννοούμενος συνδικαλισμός με τους εργατοπατέρες και τους κομματοκουράδες, φυλλαδομοιράστρες και αφισοκολλητές που λιμνάζωνται του χώρου ή από την άλλη με τα τσιρακοειδή αντρείκελα που απαρτίζουν club εν είδει (προς αντικατάσταση των) εργατικών συλλόγων στις διάφορες μεγάλες πολυεθνικές που κόπτονται για το ευ ζειν well being του εργαζομένου.

 

+1000

 

Στο κάτω κάτω δε φταίει πια για όλα η αριστερά στην Ελλάδα, ούτε καν η ψευτοαριστερά, έχουμε... 500 χρόνια "δεξιές" κυβερνήσεις. Κλασική κρίση υπερπαραγωγής διάγουμε, μειώνεται η ρευστότητα, θα σκάσουν και τα ακίνητα, απλά είναι τα πράγματα

 

"[...] the stupid are cocksure while the intelligent are full of doubt."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε Μενελαε,

Συμφωνω γενικα μαζι σου,σ αυτο το τελευταιο δεν καταλαβα τι θες να πεις.

 

Καλημέρα! Εννοώ ότι όταν κάποιος έχει σοβαρά αιτήματα και τον καίει να λύσει τα προβλήματά του, όταν έχει απεργία πάει έξω απ'τη δουλειά του/υπουργείο/whatever και παλεύει γι αυτό που θέλει. Δυστυχέστατα, στο 99% των απεργιών μας (με τεράστια εξαίρεση πχ τους αγρότες, που τις κινητοποιήσεις τους τις θεωρώ ελεεινές και τρισάθλιες καθώς ΚΑΙ τα αιτήματά τους, πλην όμως τουλάχιστον όντως το παλεύουν - με κοινωνικά απαράδεκτο τρόπο, αλλά τέλος πάντων δεν αναφέρομαι σε αυτό τώρα), οι απεργοί κάθονται σπίτι τους και ξεκουράζονται, εκτός από τους επαγγελματίες απεργούς/"συνδικαλιστές" (read: κοματικούς πολιτικούς εκπροσώπους). Η μάνα μου είναι οδοντίατρος. Τις προάλλες λοιπόν πήρε μια κυρία τηλέφωνο στο σπίτι και μου ζήτησε να της μεταφέρω το εξής: "μπορείτε να της πείτε ότι θα ήθελα να μεταφέρουμε το ραντεβού μας για μεθαύριο; Γιατί θα έχουμε απεργία οπότε με βολεύει!" Ε πες μου τώρα εσύ τι σοβαρότητα έχει η απεργία αυτή....

 

Έχω την εντύπωση ότι ίσως και να γίνει καμια πραγματική απεργία - κατάληψη τώρα κοντά, λόγοι υπάρχουν αρκετοί.

 

Αν το πρόβλημα ήταν ότι δεν υπάρχουν λεφτά, να ιδρώναμε όλοι, δε λέω. Υπάρχουν λέφτά αλλά όλα καμια δυο τσέπες. Εργοστάσια δεν έχουμε, αλλά οι τράπεζές μας μια χαρά τα πάνε από κερδοφορία εν μέσω κρίσης  ;)

 

Νομίζω έχουμε παρεξηγήσει ορισμένα πράγματα. Αν θέλετε την πολύ ειλικρινή γνώμη μου, ΠΡΟΦΑΝΩΣ έχουν φαγωθεί ΑΠΕΙΡΑ λεφτά και από πολιτικούς/πολιτικάντηδες/κεφαλαιούχους κλπ. ΟΜΩΣ αυτό συμβαίνει ΠΑΝΤΟΥ στον κόσμο και οι χώρες ΔΕΝ πάνε κατά διαόλου. Η Ελλάδα πάει κατά διαόλου διότι ΟΛΟΙ τρώνε λεφτά! Από αγορές χωρίς απόδειξη, ιδιαίτερα μαθήματα χωρίς απόδειξη, κλίσεις που δεν πληρώνονται, ρουσφέτια, πολεοδομικές παραβάσεις που δεν τιμωρούνται, εφοριακούς ελέγχους με φακελάκια, αυθαίρετα κλπ.... νομίζουμε ότι 10 κακοί έχουν φέρει μια χώρα στο μηδέν, αλλά δεν είναι έτσι.

 

Προσωπικά αυτό που βλέπω είναι ότι ο κάθε Έλληνας απλώνει το χέρι του και τρώει μέχρι εκεί που φτάνει, και απλώς φωνάζει γιατί το χέρι κάποιου άλλου είναι μακρύτερο. Με ποιο δικαίωμα φωνάζει ο οποιοσδήποτε έχει χτίσει αυθαίρετο εξοχικό; Πείτε με υπερβολικό ή ό,τι άλλο, αλλά προσωπικά δε βρίσκω ΚΑΜΙΑ διαφορά στον κάθε εξυπνίδη που χτίζει το αυθαίρετό του μέσα στο δάσος και σ'αυτούς που κατηγορεί. Και είναι ΝΤΡΟΠΗ της αριστεράς που δεν τολμάει να στραφεί ΚΑΙ εναντίον του αλλά ουσιαστικά τον δικαιολογεί με εξυπνάδες τύπου "τον πίεσαν τα γρανάζια του συστήματος να το κάνει".

 

Επιπλέον, αυτό το θέμα με τις τράπεζες είναι κάπως περίεργο... δεν ξέρω πόσοι πραγματικά σκέφτονται πριν μιλήσουν. Δηλαδή έστω ότι μια τράπεζα βρίσκεται στα όρια της χρεοκοπίας. Η κάθε κυβέρνηση μπορεί είτε να τη σώσει με κάποια χρήματα (και ζητώντας αντίστοιχα ανταλλάγματα προφανώς, όχι τσάμπα) ή να την αφήσει να βουλιάξει. Πράττει λογικά το πρώτο. Και φωνάζουν οι πάντες. Δηλαδή δεν κατανοώ... Αν άφηνε την τράπεζα να καταρρεύσει.... μερικά εκατομύρια πολίτες να ΧΑΣΟΥΝ τα χρήματά τους... αρκετές χιλιάδες να βρεθούν απ'τη μια μέρα στην άλλη χωρίς δουλειά.... αυτό θα ήταν ΑΡΙΣΤΕΡΗ ΠΟΛΙΤΙΚΗ υπέρ του μέσου πολίτη της χώρας!?!??!?! Γιατί μου φαίνεται για κλασσική "ooops, didn't think it through" φάση.

 

Να σας μεταφέρω κι άλλο ένα παράδειγμα. Έχω έναν γνωστό που έχει ΠΟΛΛΑ λεφτά. Ο άνθρωπος ξεκίνησε ΣΤΗΝ ΨΑΘΑ, δούλευε για αυτό που λένε "μεροδούλι μεροφάι" αλλά ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΙΚΑ. Πλέον έχει ΠΟΛΛΑ λεφτά και εταιρία δικιά του. Εδώ και χρόνια, με την κρίση προ των πυλών, στον κλάδο του υπάρχει μαρασμός και χάνει λεφτά. ΧΑΝΕΙ λεφτά. Δεν έχει απολύσει κανέναν. Δεν έχει μειώσει μισθούς σε κανέναν. ΒΑΖΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΣΕΠΗ ΤΟΥ όλη τη χασούρα, γιατί ο άνθρωπος έχει περάσει από αυτό το στάδιο και ξέρει τι σημαίνει να χάνεις τη δουλειά σου. Τις προάλλες λοιπόν μας έλεγε ότι αν συνεχιστεί για πολύ καιρό αυτό θα αναγκαστεί να κάνει κάποιες απολύσεις, εξηγώντας μας ότι δεν ξέρει πώς θα μπορέσει να κάνει κάτι τέτοιο γιατί τους αισθάνεται σαν παιδιά του. Μιλάμε τώρα για κατ'ιδίαν συζήτηση με άνθρωπο πολύ κοντινό μας, ο άνθρωπος τα εννοούσε αυτά που έλεγε. Απλώς λοιπόν έχετε στο μυαλό σας ΚΑΙ αυτό το παράδειγμα όταν πχ ακούτε το ΚΚΕ να ξεφτιλίζει και να βρίζει τέτοιους ανθρώπους επειδή προβαίνουν σε μειώσεις μισθών ή απολύσεις. ΔΕΝ είναι τα πράγματα δυστυχώς τόσο απλά όσο "το κακό κεφάλαιο ξεζουμίζει τους καλούς εργαζομένους". Όταν τα έλεγε ο Μαρξ ΟΝΤΩΣ ίσχυαν, αυτό δε σημαίνει ότι μπορούμε να τα επαναλαμβάνουμε για πάντα. Και τέλος πάντων προφανώς δεν εννοώ ότι ο κάθε εργοδότης είναι σωστός άνθρωπος με αρχές, προφανώς δεν είναι έτσι (δυστυχώς). Άλλο τόσο βέβαια δεν είναι κι ο κάθε εργαζόμενος, απλώς αυτός δεν έχει τη δύναμη να το δείξει. Αλλά τέλος πάντων. Το μόνο που εννοώ είναι πως όλη αυτή η εύκολη κριτική (έδιωξε κόσμο ο φασίστας, τολμάει να μιλάει για μείωση μισθού κλπ) είναι παιδιάστικη. Τη δέχομαι από ανθρώπους μέχρι 12 χρονών, άντε 15. Άνθρωποι που έχουν στο κάτω κάτω δικαίωμα ψήφου θα έπρεπε να σκέφτονται και λίγο πιο βαθειά και ρεαλιστικά την κατάσταση πριν καταλήξουν σε κάποια γνώμη... Βέβαια τι να λέμε, αν ο κόσμος σκεφτόταν πριν ψηφίσει δε θα βρισκόμασταν εδώ που βρισκόμαστε, γιατί θα είχε βγει καμιά κυβέρνηση που να κόψει τον κώλο στον καθέναν που κλέβει το κράτος, είτε λίγο είτε πολύ....

 

Α, και παρεμπιπτόντως. Δε βλέπω, και σοβαρολογώ, ΚΑΝΕΝΑ λόγο για απεργία. Ποιος είναι ο λόγος;; Ότι χρωστάμε λεφτά και μας πιέζουν να τα δώσουμε;; Όταν εδώ και 10 χρόνια ήθελαν να ανοίξουν το ασφαλιστικό ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΑΦΗΝΑΜΕ ποιος μας έφταιγε;;; ΠΟΥ να βρούνε λεφτά τώρα; Όταν δανειζόμασταν για να πληρώσουμε ΔΥ και συντάξεις; Δεν έχουμε καταλάβει μου φαίνεται ότι παράγουμε 10 και ζούμε με 20 τόσα χρόνια! Αυτό για το οποίο ΦΤΑΙΝΕ όλες οι κυβερνήσεις από τη μεταπολίτευση και μετά είναι ότι δεν ΕΚΟΨΑΝ όσα έπρεπε να έχουν κόψει ώστε να δημιουργήσουν μια οικονομικά βιώσιμη κατάσταση. Αντιθέτως έδιναν και παραπάνω!

 

Αν θέλετε πορεία ορίστε: ας κατεβούμε να τους πούμε ότι είναι ΞΕΦΤΙΛΕΣ ΚΑΙ ΓΕΛΟΙΟΙ γιατί τόσα χρόνια ενώ έβλεπαν πού πηγαίναμε δεν είχαν τα @@ να μας πουν "παίδες, ό,τι και να λέτε, σύνταξη 10 χρόνια αργότερα, πάει και τελείωσε!" Τέτοιου τύπου είναι τα λάθη τους. Μη παραμυθιαζόμαστε ότι είναι έστω και ΛΟΓΙΚΟ να δουλεύει μια γυναίκα 20 χρόνια και να παίρνει σύνταξη για τα επόμενα 40! ΔΕΝ είναι λογικό! Άλλο κράτος πρόνοιας και άλλο κράτος παράνοιας. Η λογική του ότι "θα ανεβάσουμε μισθούς και συντάξεις, θα κατεβάσουμε τα όρια ηλικίας και θα ελαττώσουμε τις κρατήσεις" χάνει σε μια μικρή λεπτομέρεια: ΔΕ ΧΕΖΟΥΜΕ ΛΕΦΤΑ! Τα λεφτά από ΚΑΠΟΥ πρέπει να παρθούν.

 

Α, και πιστέψτε με, αν πουν "δήμευση της περιουσίας του Κόκκαλη" ή "φορολόγηση 70% του κεφαλαίου", απλώς όοοοολες οι επιχειρήσεις που υπάρχουν στη χώρα θα φύγουν. Όπως και όοοοοολα τα κεφάλαια. Ας βουτάμε λοιπόν την κάθε προπαγανδιστική μαλακία που μας σερβίρουν στο μυαλό μας πριν την αναπαράγουμε Λαζοπουλοειδώς.

 

2) Δηλαδή οι άλλοι 2 ΑΡΧΙΚΛΕΦΤΑΡΟΙ και ΑΠΑΤΕΩΝΕΣ που έχουν διαλύσει την χώρα, πόσο πρέπει να πάρουν την άλλη φορά από το 85% που βρίσκονται? ΜΕΙΟΝ ΑΠΕΙΡΟ?

 

Κάτσε τώρα, δυο λεπτά... Ποιοί είναι οι δύο αρχικλέφταροι αυτή τη στιγμή; Προφανώς πασόκος δεν είμαι, αλλά με ποια λογική λέμε ότι ο Γιωργάκης είναι αρχικλέφταρος κι έχει διαλύσει τη χώρα; 6 μήνες είναι πάνω ο άνθρωπος και κατά τη γνώμη μου κιόλας καλά το παλεύει. Ανεξαρτήτως του αν το κάνει ΣΩΣΤΑ, πάντως σίγουρα το παλεύει, σε αντίθεση με τον μπουχέσα που είχαμε που η συνολική δουλειά που έκανε μέσα στην 5ετία ήταν λιγότερη απ'όση έχουν κάνει αυτούς τους 6 μήνες.

 

(βέβαια προφανώς συμφωνώ με το 85% -> μείον άπειρο. Αλλά αυτοί φταίνε; Όταν πάνε και τους ψηφίζουν... ;))

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελα και ξυπνήσαμε στραβά..... ;D

α) Γιάννη καλημέρα και σαχλαμάρες λες και το ξέρεις. Πιες καφέ και έλα να τα πούμε.

Eγω μια χαρα ξυπνησα και με χιουμορ... :)

Αλλα οι σαχλαμαρες μου,

ειναι ηδη εδω και καιρο ΟΡΚΟΣ στα τιμονια που κραταω....

 

Αν θα ξαναχρειαστει να ξαναδουλεψω για μισθο της πεινας....

θα προτιμησω το θανατο...(με απεργια,η αυτοκτονια ειναι για τους βλακες..)

 

Μπορει να'μαι αναρχομουτρο,

αλλα εχω κρατησει και κατι απ'τους αρχαιους μου...

Δε "σηκωνω" μυγες στην ασπιδα μου...

(δεν μιλαμε πλεον για σπαθι,ειναι επιθετικο οπλο.Και με "αμυνα" κερδιζει κανεις! ;) )

 

Και λιγο χιουμορ αλλα με "βαση":

Καλυτερα μιας ωρας κοτοπουλο βοκτας,

παρα σαραντα χρονια πατατες κι αρακας.... ;D

 

 

 

 

 

ΔΕΝ αναλαμβανω εργασιες!Ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου