Προς το περιεχόμενο

εεε... και λοιπόν;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Νόμιζα οτι εδώ θα γράφαμε τι σκοπεύουμε να κάνουμε οι ίδιοι για να βελτιώσουμε την κατάσταση, καθώς για μια συλλογική βελτίωση επιβάλλεται πρώτα η ατομική.

 

εγω παντως την εχω τη λυση που θα ΣΩΣΕΙ την Ελλαδα

 

ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΕΝΑ ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΟ. ;D ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 86
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • Guru

είχα την εντύπωση οτι αυτό το thread θα διαφέρει ουσιαστικά από τα άλλα δύο τρέχοντα, αλλά δεν επαληθεύτηκα. Νόμιζα οτι εδώ θα γράφαμε τι σκοπεύουμε να κάνουμε οι ίδιοι για να βελτιώσουμε την κατάσταση, καθώς για μια συλλογική βελτίωση επιβάλλεται πρώτα η ατομική.

αυτό ήλπιζα κι εγώ, προφανώς, αλλά ο ίδιος εξέθεσα κάποιες απόψεις (που προσπαθώ να περάσω και στη γυναίκα μου) ως προτροπή για άλλους!

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτό ήλπιζα κι εγώ, προφανώς, αλλά ο ίδιος εξέθεσα κάποιες απόψεις (που προσπαθώ να περάσω και στη γυναίκα μου) ως προτροπή για άλλους!

Νικόλα, όλα αυτά που γράφεις τα κάνω (εκτός από το ποδήλατο γιατί θέλω να μείνω αρτιμελής). Δεν ξέρω αν αποτελώ μειοψηφία ή πλειοψηφία, πάντως δεν νομίζω ότι το πρόβλημα είναι εκεί και λύνεται τόσο απλά. Το να έχεις συλλογική συνείδηση απαιτεί πολύ περισσότερες υπερβάσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα συμφωνήσω στην ανουσιότητα του θέματος ειδικά όσο τρέχουν παράλληλα και τα άλλα 2. Αλλά αν θέλετε λύσεις τα πράγματα είναι απλά. Πολύ απλά.

Μη ξοδεύετε πέραν των δυνατοτήτων σας.

 

Εδώ και 3 χρόνια τα οικονομικά μου εμένα προσωπικά είναι πάτος και σε αρκετές περιστάσεις απλά κ ωραία δεν βγήκα.

 

Κάποιος στο άλλο θέμα είπε κόψτε τους καφέδες βόλτες εξόδους. Αμ δεν τα χω κόψει; Ακόμα και τώρα το να πω σε παρέες μου πως εγώ στο τάδε μαγαζί δεν πάω γιατί είναι πανάκριβο με κοιτάζουν παράξενα. Που να πω ότι εκεί δεν πάω επειδή δεν τηρείται και χώρος μη καπνιστών. Οπότε τελικά για να χαλιόμαστε όλοι λιγότερο βγαίνω λίγο και εκεί που ξέρω 100% πως θα περάσω καλά.

 

Συναυλίες. Μεγάλο κεφάλαιο. Πηγαίνω μόνο στις μικρές και καλύπτω την ανάγκη μου για ζωντανή μουσική. Αν μη τι άλλο σε μια συναυλία σε αρένα δε βλέπω τίποτα και πάω και στη Μαλακάσα. Το σκέφτομαι κάθε φορά που ανακοινώνεται μία, τελικά καταλήγω να μην πάω.

 

Σινεμά. Έγινα που έγινα ξινή και οι περισσότερες ταινίες δε μ' αρέσουν, είναι και πανάκριβο το άτιμο κ όλοι θέλουν να πάνε στο mall. Το έκοψα. Άντε γεια.

 

Delivery... μέγας πόνος... το έχω μειώσει και παίρνω από ένα δυο μαγαζιά που εμπιστεύομαι και είναι και φθηνότερα. Αλλά έχω ακόμα... (και τώρα που γράφω περιμένω μια πίτα μιαμ μιαμ)

 

GAS. WTF IS THIS?

Απλά δεν παίρνω gear Τα έξοδα μου στη μουσική πάνε στα ιδιαίτερα που παρακολουθώ (2 φορές το μήνα γιατί δε βγαίνω) και σε πρόβες. Τα μόνα λεφτά που πετάω και ζω για να τα πετώ.

 

Σουπερ μάρκετ, ναι επιλέγω προϊόντα σύμφωνα με το τι γράφουν στα συστατικά τους και στην τιμή τους. Ναι θα προτιμήσω τα φθηνότερα. Εδώ και καιρό δεν είμαι για πολυτέλειες στις αγορές μου. Έχω περίπου μια ιδέα του πόσο ξοδεύω σε σουπερ μάρκετ το μήνα και φροντίζω να μην παρεκκλίνω ιδιαίτερα.

 

Έχω αλλάξει από περσι στο πιο οικονομικό πρόγραμμα ιντερνετ τηλέφωνο που μπορούσα να βρω, και δηλώνω 100% ικανοποιημένη. Το σύστησα στους γονείς μου και σε ένα δυο φίλους που ακολούθησαν πανευτυχείς.

 

Κινητό... Δε ξοδεύω πάνω από 15ε τον μήνα. Είμαι με καρτοκινητή και θεωρώ αδιανόητο να παίρνω από το κινητό για κουβεντούλα. Δεν το έκανα παλιά δεν το κάνω τώρα.

 

Αυτοκίνητο δεν έχω, με ταλαιπωρεί πολύ, αλλά δεδομένου ότι πάρκιγκ δε θα βρω ποτέ στη γειτονιά μου και λεφτά για βενζίνη επίσης, δεν παίρνω. Συγκοινωνία και κουβάλημα. Τέλος.

 

Από εκεί και πέρα εδώ και 3 χρόνια είμαι σε μόνιμη αναζήτηση εργασίας. Δυστυχώς στα επαγγελματικά κάνω αρκετά λάθη ή έχω και μερικές ατυχίες. Όπως και να έχει το παλεύω ψάχνω και φροντίζω τουλάχιστον να βγαίνω. Δεν ντρέπομαι για καμία δουλειά που μπορώ να πάρω και αδιαφορώ πλήρως αν δεν έχει καμία σχέση με το αντικείμενό μου. Δυστυχώς πάρα πολλοί συμφοιτητές μου πλέον δεν εργάζονται στο αντικείμενο που τελειώσαμε οπότε whatever anything goes.

 

Αυτά αν θυμηθώ κ άλλα θα επανέλθω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω παντως την εχω τη λυση που θα ΣΩΣΕΙ την Ελλαδα

 

ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΕΝΑ ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΟ. ;D ;D

 

τα χεις βαλει με την κατάληψη λίγο άδικα, η οποία γενικώς κατά τη γνώμη μου είναι καλή :)

το κακό ότι στην Ελλάδα δεν έχουμε και πολλά εργοστάσια.

 

Ο μόνος τρόπος βέβαια να αυξήσουμε την παραγωγικότητα είναι να δουλεύουν πιο αποδοτικά οι δημόσιοι υπάλληλοι  ;D

"[...] the stupid are cocksure while the intelligent are full of doubt."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο μόνος τρόπος βέβαια να αυξήσουμε την παραγωγικότητα είναι να δουλεύουν πιο αποδοτικά οι δημόσιοι υπάλληλοι  ;D

 

Αμαν πια με τους shredders με τα sweeps, τα arpeggios και τις 100 στάμπες το λεπτό!

Το παν δεν είναι να μπορείς να σταμπάρεις στα 666 bpm αλλά να είσαι στα 40 bph (beats per hour) και να ΝΙΩΘΕΙΣ την κάθε σφραγίδα!

 

 

:D :D :D :D

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου