Προς το περιεχόμενο

Τρίξιμο σε βάση


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά έχω αυτή http://www.k-m.de/en/products/category/starline-38/mode/productview/product/18860-000-30/new/0/?no_cache=1&hidesndlevel=0 την βάση και τον τελευταίο καιρο ακούω ένα έντονο τρίξιμο από το εσωτερικό του κεντρικού κομματιού.Δοκίμασα να μεταβάλλω λίγο το ύψος αλλά δεν κατάφερα κάτι.Τι μπορώ να κάνω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το 'χω παρατηρήσει και σε ενός φίλου μου πληκτρά που παίζει με spider, ίδιο μοντέλο αλλά σε μαύρο. Νομίζω ότι λίγο spray αντισκωριακό/λιπαντικό στις μεταλλικές ενώσεις θα βοηθούσε, αν άνοιγε και το εσωτερικό ακόμη καλύτερα.

Πάντως σε μένα η Ultimate T έτριζε αρκετά και σταμάτησε με spray.

33 1/3333cos301/2sqrt564,0909{fx-dty/sqrtz}

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ναι, με κάποιο λιπαντικό μετάλλων τύπου WD40 θα κάνεις δουλειά, απλά μην το παρακάνεις.

Όσο πιο μικρή ποσότητα μπορείς και καθάρισμα με ενα πανάκι.

 

 

Άκου να δεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξωτερικά εννοείτε να εφαρμόσω το spray στα σημεία που ανεβοκατεβαίνουν οι  βάσεις ή στο κεντρικό κορμό αν την ανοίξω απο επάνω?Έχω ένα spray λιπαντικό σιλικόνης,Θα κάνει άραγε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το spay/γράσσο ότιδήποτε βάλεις πρέπει να το εφαρμόσεις στις μεταλλικές ενώσεις μόνο όχι σε πλαστικό.

Εαν μπορείς να ανοίξεις τη βάση μέσα με κατσαβίδι και να δεις που τρίζει ακριβώς αυτό θα είναι το τέλειο.

Εαν όχι βάλε όπου βλέπεις ένωση μετάλλου με το σκελετό, αλλά πάλι μπορεί να σου τρίζει εφόσον είπες ότι τρίζει από μέσα... μόνο κάνοντας και δοκιμάζοντας...

Και εγώ spray multiaction αντισκωριακό/λιπαντικό σιλικόνης έριξα και σταμάτησε.

33 1/3333cos301/2sqrt564,0909{fx-dty/sqrtz}

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ έγινε.Με νευρίασε τόσο πολύ χθες το βράδυ που έπαιζα πηρα το κατσαβίδι την άνοιξα αποο πάνω έβαλα στο εσωτερικό του έβαλα και από έξω λίγο στις ενώσεις και σταμάτησε.Το μόνο θέμα είναι ότι όσο και άν πρόσεχα σωματίδια λιπαντικού φτάσαν στο πάτωμα και τώρα έχει γίνει κ$λ0ς το δωμάτιο... ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου