Προς το περιεχόμενο

Vst Multitimbral Instruments στο FLStudio [Solved]


spirou

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ δεν έχω καταλάβει ένα πράγμα σε αυτό το thread. Για ποιο λόγο να χρησιμοποιήσει κάποιος τις multitimbral δυνατότητες ενός vst οργάνου, όταν μπορεί να χρησιμοποιήσει όσα instances αυτού του οργάνου επιθυμεί;

 

...εμ δε διάβασες καλά το thread, γι αυτό δεν κατάλαβες...

δεν είπα πουθενά ότι χρειάζομαι μόνο vst multitimbral.

για την ακρίβεια ΠΟΥΘΕΝΑ δεν ανέφερα τη λέξη vst.

 

χρειάζομαι και για το synth μου και για διάφορα

multitimbral synth-sampler

όπως

(πχ το emulatorx)

δηλαδή software με "βαρύ engine" όπως λες.

 

Wow! αν θυμάμαι καλά,νομίζω έχεις το stylus rmx.

αυτό για παράδειγμα ,πως το χρησιμοποιείς (παραπάνω από έναν ήχο προφανως) στο flstudio?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις δίκιο, δεν είπες τίποτε για vst. Σχετικά με το ερώτημά σου, όχι δεν έχω το stylus (κανένα από τα δύο), αλλά έχω παρόμοια vst και κάθε φορά που θέλω παραπάνω από ένα "όργανα" από αυτά τα vst, ανοίγω δύο instances του ίδιου vst.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δε θυμόμουν καλά για το stylus... :oops:

 

έχω παρόμοια vst και κάθε φορά που θέλω παραπάνω από ένα "όργανα" από αυτά τα vst, ανοίγω δύο instances του ίδιου vst.

 

αυτό θέλω να γλυτώνω (όσον αφορά τα βαριά vst)για να εξοικονομώ processing power (και ram). :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 13 χρόνια αργότερα...

Ξαναφέρνω το τόπικ αυτό στην επιφάνεια μετά από 13 χρόνια !!!!!!! 
Θέλω να κάνω το ίδιο με το Logic και δε μπορώ να βγάλω άκρη με τα διάφορα βίντεο που βρίσκω στο youtube διότι έχω την αίσθηση ότι το κάθε vst instrument έχει το δικό του διαφορετικό τρόπο.

Βρίσκω όλο βίντεο με το ΚΟΝΤΑΚΤ στο youtube το οποίο δεν το δουλεύω. Είναι βαρύ ,δύσχρηστο ,δεν το θέλω.
Μπορεί κάποιος να με διαφωτήσει επί του θέματος ; 
Ευχαριστώ 🙂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου