Προς το περιεχόμενο

ΤΙΣ ΓΝΩΜΕΣ ΣΑΣ !!! David Gilmour Black strat S Duncan SSL-1 set LOADED


David Gilmour

Προτεινόμενες αναρτήσεις

θέλω την γνώμη σας για τον ήχο της κιθάρας ευχαριστώ

Η κιθάρα παίζει χωρίς κανένα εφε και στο βίντεο 4 απλά ενεργοποιείται ο διακόπτης για επιλογή τελεκάστερ ρυθμισης μαγνητών Bridge + Neck.

 

Δωστε την ψηφο σας φεύγοντας :)

 

http://www.youtube.com/watch?v=xaZcSHSlmAg

 

http://www.youtube.com/watch?v=XKNhBOVoo28

 

http://www.youtube.com/watch?v=DcOkYIUM6Zg

 

http://www.youtube.com/watch?v=ZUUx2NbFGWc

 

http://www.youtube.com/watch?v=NmOSVeIRHGo

www.analogdesignaudio.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 51
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Οσο με αφηνει να καταλαβω το μικροφωνακι της καμερας και το δωματιο σου,ειναι ενας "αληθινος" ηχος που δεν ψευτιζει πουθενα.

Το αν εμενα μ αρεσει ή οχι δεν εχει καμια απολυτως σημασια,αν εσενα σε κανει χαρουμενο οταν παιζεις μονο αυτο μετραει.

Ωραιο παιξιμο!  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το αν εμενα μ αρεσει ή οχι δεν εχει καμια απολυτως σημασια,αν εσενα σε κανει χαρουμενο οταν παιζεις μονο αυτο μετραει.

 

+1

ασχετο αλλα εμφανησιακα,ειναι για μενα η πιο ωραια στρατ (μιλαω για τον συνδυασμο της αντιθεσης του μαυρου σωματος,και των ασπρων μαγνητων.και την απουσια του PG)

EXPECT THE UNEXPECTED...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και την απουσια του PG

 

Υπάρχει pickguard απλά είναι όλο μαύρο 1ply.

 

Κατά τ' άλλα θα συμφωνήσω οτι σε συνδυασμό με vintage maple neck

είναι απο τους πιο ωραίους συνδυασμούς χρωμάτων σε strat.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

ας την βαλω και σε φωτο :) για αμεσοτητα

 

 

Συγνώμη αλλά αν μου επιτρέπεις μια αδιάκριτη ερώτηση: Από τις φωτό το όργανο μου φάνηκε λίγο... Frankenstein  ;D Όταν λες replica τι ακριβώς replica είναι; Είδα ότι το σώμα είναι μάλλον ash που επάνω του έχουν πέσει διάφορα βαψίματα... 

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Συγνώμη αλλά αν μου επιτρέπεις μια αδιάκριτη ερώτηση: Από τις φωτό το όργανο μου φάνηκε λίγο... Frankenstein  ;D Όταν λες replica τι ακριβώς replica είναι; Είδα ότι το σώμα είναι μάλλον ash που επάνω του έχουν πέσει διάφορα βαψίματα... 

 

οπως λεει και ο Mickey Rourke οι γνωμες ειναι σαν τισ κωλ...δες ο καθενας εχει και απο μία :)

 

Ειναι ALDER 2 κομματια ΝΙΤΡΟ paint μόνο μια φορά βαμένο η Original ειναι  ALDER black nirto paint OVER Sunburst :)  Δηλαδή πηραν μια Sunburst και την εβαψαν ΝΙΤΡΟ μαυρη απο επάνω :)

www.analogdesignaudio.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

οπως λεει και ο Mickey Rourke οι γνωμες ειναι σαν τισ κωλ...δες ο καθενας εχει και απο μία :)

 

Ειναι ALDER 2 κομματια ΝΙΤΡΟ paint μόνο μια φορά βαμένο η Original ειναι  ALDER black nirto paint OVER Sunburst :)  Δηλαδή πηραν μια Sunburst και την εβαψαν ΝΙΤΡΟ μαυρη απο επάνω :)

Δεν είμαι σίγουρος για την πατρότητα του ρητού, έχω βρεθεί αντιμέτωπος με διαφορετικές εκδοχές αναφορικά με τον «πατέρα» του...

Alder λοιπόν, την πάτησα... τα νερά πίσω στο ξεβαμμένο κομμάτι με παραπλάνησαν. Λοιπόν, ας έλθουμε στο ζητούμενο σου. Η κιθάρα δεν με ενθουσίασε. Την άκουσα «άδεια», χωρίς «σώμα» και προς έκπληξη μου χωρίς τα «στρογγυλά» μεσαία του Alder- τώρα που ξέρουμε τι είναι το σώμα. Μπράβο στον φίλο σου ιδιαίτερα για το little wing- έπιασε το feeling του κομματιού...

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είμαι σίγουρος για την πατρότητα του ρητού, έχω βρεθεί αντιμέτωπος με διαφορετικές εκδοχές αναφορικά με τον «πατέρα» του...

Alder λοιπόν, την πάτησα... τα νερά πίσω στο ξεβαμμένο κομμάτι με παραπλάνησαν. Λοιπόν, ας έλθουμε στο ζητούμενο σου. Η κιθάρα δεν με ενθουσίασε. Την άκουσα «άδεια», χωρίς «σώμα» και προς έκπληξη μου χωρίς τα «στρογγυλά» μεσαία του Alder- τώρα που ξέρουμε τι είναι το σώμα. Μπράβο στον φίλο σου ιδιαίτερα για το little wing- έπιασε το feeling του κομματιού...

 

ευχαριστω για την γνωμη ,δεν γνωριζω κατα ποσον με το μικροφωνακι της φωτογραφικης μηχανης πιάνονται ολα αυτά διοτι παρατηρησα ακομα και οταν η μηχανη απομακρινεται η πλησιαζει αλλαζει ο ηχος εγγραφης της εντελως.

Επίσης θα ηθελα να τονισω οτι η κιθαρα στοιχησε κοντα στα 1000 ευρω το 2003 δεν ειναι Custom shop η original η Relic κανει κοντα στα 4000 :)

www.analogdesignaudio.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου