Προς το περιεχόμενο

Kαλύτερο πρόγραμμα ηχογράφησης?


KOTS

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 44
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Δε νομίζω ότι υπάρχει καλύτερο! Όλα την ίδια δουλειά κάνουν!

 

Εάν είσαι ερασιτέχνης μην αγχώνεσαι! Δεν υπάρχει περίπτωση να πάρεις κάποιο από τα τρία και να νιώσεις ότι κάπου υστερεί σε σχέση με τα υπόλοιπα!

 

Ο καθένας χρησιμοποιεί αυτό που έμαθε πρώτα (ίσως), αλλά σίγουρα αυτό που τον βολεύει περισσότερο! (ή μήπως είμαι μόνο εγώ... :roll: )

www.okband.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνω με vangelisorfas!Θα ελεγα πιο πολυ να σε ενδιαφερει με ποιους τροπους θα εξασκησεις το αυτι σου καλυτερα και να προχωρησεις στην μουσικη παραγωγη!ΚΑι τον καλυτερο εξοπλισμο να εχεις αν δεν διαθετεις εξασκημενο αυτι .....την πατησες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε νομίζω ότι υπάρχει καλύτερο! Όλα την ίδια δουλειά κάνουν!

 

Εάν είσαι ερασιτέχνης μην αγχώνεσαι! Δεν υπάρχει περίπτωση να πάρεις κάποιο από τα τρία και να νιώσεις ότι κάπου υστερεί σε σχέση με τα υπόλοιπα!

 

Ο καθένας χρησιμοποιεί αυτό που έμαθε πρώτα (ίσως)' date=' αλλά σίγουρα αυτό που τον βολεύει περισσότερο! (ή μήπως είμαι μόνο εγώ... :roll: )[/quote']

 

 

+1000

 

προσωπικα οπως λεει & το δημοτικο ασμα

 

"σε σοναρ εξεκινησα σε σοναρ θα πεθανω"!

 

βρες ενα προγραμμα που να σε βολευει & μετα ασχολησου με το βασικοτερο ολων δηλ. τη ΜΟΥΣΙΚΗ...

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ με όσα γράφτηκαν ήδη. Θα συμπληρώσω μόνο το εξής, ότι κατά τη γνώμη μου ένα σημαντικό κριτήριο είναι η σχέση τιμής/απόδοση. Με αυτό το κριτήριο, θα πρότεινα σε κάποιον που είναι περισσότερο midi τύπος, το Tracktion (Mackie) ενώ για κάποιον που είναι περισσότερο audio τύπος τα ProTools M-Powered. Και τα δύο έχουν απίστευτα προσιτή τιμή για αυτά που δίνουν, και τα δύο τρέχουν σε PC και Mac (με το ίδιο license) και τα δύο είναι ωραίες εναλλακτικές προτάσεις στην παντοκρατορία της Steinberg.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιπλέον να λάβεις υπόψιν σου ότι τα προγράμματα αυτού του είδους είναι αρκετά βαριά και οι σπασμένες εκδόσεις τους πολλές φορές δημιουργούν προβλήματα.Είναι σαν να έχεις λογισμικό που έχει μόνιμα bug.Αυτό κάνει την συμβουλή του Wow! ακόμα πιο σημαντική.Επένδυσε λίγα χρήματα για λογισμικό και σιγά σιγά βάλε τα plug in που πραγματικά χρειάζεσαι για να κάνεις την μουσική σου.Το σημαντικό είναι να μάθεις τα εργαλεία που έχεις καλά ώστε να βγάλεις το καλύτερο αποτέλεσμα που μπορείς.

 

Επιπλέον το ableton είναι μια καλή λύση αν σκοπεύεις να χρησιμοποιήσεις τον υπολογιστή με κάποιο τρόπο σε ζωντανές εμφανίσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...και μην ξεχνας οτι μπορεις να κανεις και αναβαθμιση στα περισσοτερα απο αυτα που σημαινει οτι μπορεις να ξεκινησεις με την "ελαφρια" έκδοση και να αναβαθμιεις οταν χρειαζεσαι τα παραπανω χαρακτηριστικα...επισης ειναι καλυτερο να μας ωσεις και μαι ιδεα απο που προερχεσαι και τι εξοπλισμο εχεις ηδη..

www.fabliquid.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...και μην ξεχνας οτι μπορεις να κανεις και αναβαθμιση στα περισσοτερα απο αυτα

 

Πολύ σωστά. Το Nuendo (που αναφέρθηκε) στην αρχή, έχει όντως ανέβει πάρα πολύ, αλλά ανέβηκε πολύ και η... τιμή του (έχει φτάσει τα 1800 περίπου ευρώ)...

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και φυσικα 1800 ευρω δε δινω με τιποτα. Θα κανω τα παντα να το βρω κρακ.. Και να πανε να κοψουν το κεφαλι τους. Συγνωμη αλλα κι εσεις πεταμενα λεφτα δε τα θεωρειτε???

 

Ευχαριστω πολυ για τη βοηθεια παιδια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσικά και όχι, αλλά δεν θα έδινα πότέ 1800 ευρώ γιατί πολύ απλά το Nuendo δεν προορίζεται για εμένα, τώρα για κρακ και για ηρωίνη :lol: ανοίγεις πολύ μεγάλο θέμα το οποίο έχει ξανασηζητηθεί και ξεκοκοκαλιαστεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου