Προς το περιεχόμενο

Ευτυχώς... Τελείωσε!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπόν να σας πω τι έκανα χτές  ;D

Έχουμε να βγούμε για καφέ με την γυναίκα μου κανένα μήνα. Δέν είναι στο κομμάτι της διασκέδασής μας η καφεποτεία  ;D

Χτές το απόγευμα, είχε και ωραία λιακάδα εδώ στα βόρεια προάστεια, (Καστοριά λέμε ε?), μου λέει η δικιά μου... Πάμε για ένα καφεδάκι παραλία?

Ο.Κ. λέω κι εγώ. Ντυνόμαστε, παίρνουμε τα συμπράγκαλά μας και βγαίνουμε απο το σπίτι, και βλέπουμε και οι δυό την αυλή μας μές τον ήλιο, η ομπρέλα ανοιχτή, οι πολυθρόνες με τα μαξιλάρια ωραία πράγματα σας λέω, και κοιταζόμαστε και μου λέει... ρε συ και εδώ καλά είναι  ;D

Χτύπησα λοιπόν δυο φραπεδούμπες, έχουμε και καλές τιμές στην αυλή, και μαζέψαμε ήλιο για μια - δυο ωρίτσες, βγήκαν και οι γείτονες απο απέναντι και ήρθαν κοντά, πιάσαμε και κουβεντούλα, και μια χαρά περάσαμε.

Το θέμα βέβαια είναι οτι η οικονομία δέν κινήθηκε, αλλά με 3 € τον καφέ που έχει εδώ, καλά κάθεται και ακίνητη.

Θέλω να πώ δηλαδή, οτι καλά θα είναι να αρχίσουμε να σκεφτόμαστε λίγο κλασματικά, δηλαδή, άν το μεροκάματό μου είναι π.χ. 50 €, ο καφές κ τα τσιγάρα μου είναι τα 2/10 ας πούμε του μεροκάματού μου, για να δω άν μου βγαίνει ο λογαριασμός... αλλά είμαστε large και φιλότιμοι ρε γ@μ...ο και τέτοιες λεπτομέρειες ποιός τις κοιτάει...

Με τις κουβέντες αυτές τις μέρες, θυμήθηκα ένα περιστατικό με την μακαρίτισσα την μάννα μου μόλις είχε μπεί το €... Πάει λοιπόν στη λαϊκή, και πληρώνει ένα ματσάκι μαϊντανό 1 €. Γυρίζει σπίτι και την ακούω να μουρμουρίζει....

-Τί έγινε ρε μάννα της λέω ?  

-Τι να γίνει παιδάκι μου, να αυτό κι αυτό, πλήρωσα τον μαϊντανό 1 €, την  περασμένη εβδομάδα είχε 50 δραχμές.

- Και πήρες μαϊντανό ρε μάννα με 1 € ? Δέν την είδες την τιμή?

- Την είδα, μου λέει, αλλά το είχα πέρει στα χέρια μου και ντράπηκα να το αφήσω μόνο και μόνο επειδή ήταν ακριβό  :-[

Και έτσι ή κάπως έτσι φτάσαμε ως εδωωωωωωωω...........

Καλώς τα δεχτήκαμε λοιπόν, κάντε υπομονή ώς το ΣΚ που θα ανακοινωθεί το μέγεθος της π...... που θα φάμε, και γεροί νάμαστε, θα τα ξαναπούμε απο Δευτέρα για όλα  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 145
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Σήμερα σκέφτηκα να πούμε κάτι χαρούμενο. Πώς η Κοκκινοσκουφίτσα τα κατάφερε και ξέφυγε από τα όσα της είχανε γράψει οι μοίρες. Διότι, ανεξάρτητα από το τι μας λένε τα επίσημα βιβλία, υπάρχουν και τα απόκρυφα παραμύθια, στα οποία αναφέρεται καθαρά ότι η Κοκκινοσκουφίτσα «έφαγε» τον κακό το λύκο και όχι ο κακός ο λύκος την Κοκκινοσκουφίτσα. Επίσης, καταρρίπτεται ένας ακόμη μύθος, ότι ο κακός ο λύκος έφαγε την καημένη τη γιαγιά της παιδούλας. Η αλήθεια είναι ότι η παιδούλα είχε «ξεφύγει» λιγουλάκι και ο λύκος κλήθηκε για να επιβάλλει την τάξη...

 

Ας πάρουμε, όμως, τα πράγματα από την αρχή. Η Κοκκινοσκουφίτσα έζησε καλά παιδικά χρόνια, καθώς η γιαγιά της υπέκυπτε σε όλα της τα παρακαλετά και της ικανοποιούσε και την πιο ακραία της επιθυμία. Με τον καιρό η Κοκκινοσκουφίτσα έγινε ένα δύστροπο και κακομαθημένο παιδί. Θεωρούσε ότι ο κόσμος δημιουργήθηκε για να την υπηρετεί και δυσανασχετούσε ιδιαίτερα όταν κάποιος επιχειρούσε να της χαλάσει την εικόνα που είχε ήδη φτιάξει για τη ζωή.

 

Μία μέρα, για παράδειγμα, η κυρία κότα κλείστηκε έντρομη στο κοτέτσι της για να γλιτώσει από την οργή της παιδούλας, επειδή τόλμησε να την παρατηρήσει που της πήρε το αυγό δίχως να τη ρωτήσει. «Τι λες κότα; Εσύ γεννήθηκε για να κάνεις αυγά και εγώ για να τρώω», της είπε εξοργισμένη...

 

Μια άλλη μέρα, η δασκάλα Κουκουβάγια έγινε έξαλλη, όταν η Κοκκινοσκουφίτσα σηκώθηκε και έφυγε από το μάθημα, επειδή λέει είχε την ίδια ώρα κλείσει ραντεβού για πεντικιούρ.

 

Φόβος και τρόμος η... Κοκκινοσκουφίτσα. Απειλή για την κοινωνία του δάσους, Με το ένα και το άλλο μαζεύονται οι κάτοικοι του δάσους σε μυστική συνέλευση και αποφασίζουν να πάνε στη γιαγιά και να ζητήσουν την βοήθειά της. «Εσύ φταις που ήσουν τόσο γενναιόδωρη μαζί της. Την κατέστρεψες και τώρα απειλούμαστε κι εμείς. Τι να πούμε στα παιδιά μας, όταν μας λένε ότι η Κοκκινοσκουφίτσα έκανε αυτό ή εκείνο»;

 

Η γιαγιά δεν είχε μάτια να αντικρύσει την επιτροπή που της κουβαλήθηκε νωρίς – νωρίς στο σπίτι. Τι να πει; Είχαν δίκιο και έπρεπε να βρεθεί γρήγορα μία λύση, πριν το κακό έπαιρνε διαστάσεις.

 

Γι΄ αυτές τις περιπτώσεις οι κάτοικοι του δάσους είχαν ακούσει ότι μπορούσαν να καλέσουν έναν ειδικό από ένα άλλο μακρινό δάσος. Τον λύκο. Είχαν, μάλιστα, δημιουργήσει και έναν ολόκληρο μύθο, ότι ο λύκος ήταν κακός και έτρωγε παιδιά, έτσι ώστε όταν χρειαζόντουσαν να μπορούσε το ζωντανό να παίξει σωστά τον ρόλο του.

 

Το σκηνικό ετοιμάστηκε με ευλάβεια. Η γιαγιά αναχώρησε για ένα ταξίδι αναψυχής και ο λύκος φόρεσε τα ρούχα της και ξάπλωσε στο κρεβάτι της. Στο μεταξύ έστειλαν μήνυμα στην Κοκκινοσκουφίτσα ότι την ζητούσε η αγαπημένη της γιαγιά.

 

Όταν η Κοκκινοσκουφίτσα μπήκε στο σπίτι, κατάλαβε αμέσως ότι κάτι δεν πήγαινε καλά. Μπήκε, λοιπόν, στο δωμάτιο με προφύλαξη. Ήταν υποψιασμένη...

 

- Ποιος είσαι εσύ;

- Η γιαγιά σου.

- Δεν αφήνεις τα σάπια, λέω εγώ; Μάλλον είσαι ο λύκος. Δεν σε έχω ξαναδεί, αλλά ξέρω ότι έχεις μακριά αυτιά και άσχημη μουσούδα. Είναι αλήθεια ότι είσαι αιμοβόρος και τρως παιδιά;

- Κοίτα, έχω αλλάξει. Δεν είμαι ο λύκος που ήμουν.

- Εγώ έχω ακούσει ότι ο λύκος κι αν γέρασε δεν αλλάζει συνήθειες. Τέλος πάντων, ας το δεχτούμε. Έχω ένα καλό deal να σου προτείνω για να βγούμε όλοι κερδισμένοι...

- Είμαι όλος αφτιά...

 

Την επόμενη ημέρα όλοι έμαθαν στο δάσος ότι η Κοκκινοσκουφίτσα δεν συμμορφώθηκε και έτσι ο λύκος με βαριά καρδιά αναγκάστηκε να την φάει. Το δάσος είχε βυθιστεί στο πένθος. Ήθελαν να πάρει ένα καλό μάθημα η κοκκινοσκουφίτσα, αλλά όχι κι έτσι! Μήπως τελικά, ο λύκος ήταν τόσο κακός όσο τον ήθελαν οι φήμες; Μήπως έκαναν λάθος και τον φώναξαν;

 

Πέρασαν μέρες και ξαφνικά κάνει την εμφάνισή της στο δάσος η Κοκκινοσκουφίτσα! Ντυμένη σεμνά, χαμηλοβλεπούσα. Οι κάτοικοι τρόμαξαν, αλλά η ίδια έσπευσε να τους καθησυχάσει: «Με έφαγε ο λύκος, αλλά ο καλός θεούλης δέχτηκε τη συγνώμη μου και με έφερε πάλι κοντά σας. Ο λύκος με βοήθησε να δω την αλήθεια. Ο λύκος με έκανε να σκεφτώ για την προηγούμενη αμαρτωλή ζωή μου».

 

Οι κάτοικοι ενθουσιάστηκαν και αποφάσισαν να φωνάξουν τον λύκο να μείνει κοντά τους για πάντα, έτσι ώστε να μην τολμήσει να παραστρατήσει άλλο παιδί τους.

 

Εκείνο το βράδυ ο λύκος συνάντησε την Κοκκινοσκουφίτσα κρυφά στη ρεματιά.

- Χάρη σε εσένα Κοκκινοσκουφίτσα εξασφάλισα μία σταθερή και αποδοτική εργασία για τα επόμενα χρόνια. Στο άλλο δάσος με είχαν βαρεθεί, δεν πήγαιναν καλά οι δουλειές τελευταία.

- Δέκα τοις εκατό, είπαμε, αγαπητέ φίλε λύκο. Δέκα τοις εκατό, μην το ξεχάσεις!

Θανάσης Μαυρίδης  πηγη : capital.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν να σας πω τι έκανα χτές  ;D

Έχουμε να βγούμε για καφέ με την γυναίκα μου κανένα μήνα. Δέν είναι στο κομμάτι της διασκέδασής μας η καφεποτεία  ;D

Χτές το απόγευμα, είχε και ωραία λιακάδα εδώ στα βόρεια προάστεια, (Καστοριά λέμε ε?), μου λέει η δικιά μου... Πάμε για ένα καφεδάκι παραλία?

Ο.Κ. λέω κι εγώ. Ντυνόμαστε, παίρνουμε τα συμπράγκαλά μας και βγαίνουμε απο το σπίτι, και βλέπουμε και οι δυό την αυλή μας μές τον ήλιο, η ομπρέλα ανοιχτή, οι πολυθρόνες με τα μαξιλάρια ωραία πράγματα σας λέω, και κοιταζόμαστε και μου λέει... ρε συ και εδώ καλά είναι  ;D

Χτύπησα λοιπόν δυο φραπεδούμπες, έχουμε και καλές τιμές στην αυλή, και μαζέψαμε ήλιο για μια - δυο ωρίτσες, βγήκαν και οι γείτονες απο απέναντι και ήρθαν κοντά, πιάσαμε και κουβεντούλα, και μια χαρά περάσαμε.

Το θέμα βέβαια είναι οτι η οικονομία δέν κινήθηκε, αλλά με 3 € τον καφέ που έχει εδώ, καλά κάθεται και ακίνητη.

Θέλω να πώ δηλαδή, οτι καλά θα είναι να αρχίσουμε να σκεφτόμαστε λίγο κλασματικά, δηλαδή, άν το μεροκάματό μου είναι π.χ. 50 €, ο καφές κ τα τσιγάρα μου είναι τα 2/10 ας πούμε του μεροκάματού μου, για να δω άν μου βγαίνει ο λογαριασμός... αλλά είμαστε large και φιλότιμοι ρε γ@μ...ο και τέτοιες λεπτομέρειες ποιός τις κοιτάει...

Με τις κουβέντες αυτές τις μέρες, θυμήθηκα ένα περιστατικό με την μακαρίτισσα την μάννα μου μόλις είχε μπεί το €... Πάει λοιπόν στη λαϊκή, και πληρώνει ένα ματσάκι μαϊντανό 1 €. Γυρίζει σπίτι και την ακούω να μουρμουρίζει....

-Τί έγινε ρε μάννα της λέω ?  

-Τι να γίνει παιδάκι μου, να αυτό κι αυτό, πλήρωσα τον μαϊντανό 1 €, την  περασμένη εβδομάδα είχε 50 δραχμές.

- Και πήρες μαϊντανό ρε μάννα με 1 € ? Δέν την είδες την τιμή?

- Την είδα, μου λέει, αλλά το είχα πέρει στα χέρια μου και ντράπηκα να το αφήσω μόνο και μόνο επειδή ήταν ακριβό  :-[

Και έτσι ή κάπως έτσι φτάσαμε ως εδωωωωωωωω...........

Καλώς τα δεχτήκαμε λοιπόν, κάντε υπομονή ώς το ΣΚ που θα ανακοινωθεί το μέγεθος της π...... που θα φάμε, και γεροί νάμαστε, θα τα ξαναπούμε απο Δευτέρα για όλα  ;D

 

+1000

 

Και αυτο βεβαια απανταει και την ερωτηση :"Γιατι ο Γερμανος τουριστας τρωει μια σαλατα στα 4 και ενα πιατο φαΪ,ενω απο διπλα ο Ελληνας προκαλει ασφυξια στο τραπεζι...του?" ;D

 

μα απλα επειδη εχει μαθει ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΕΙ ΠΩΣ ΞΟΔΕΥΕΙ...

 

Οι Γερμανοι (που...φιλοι μας δεν ειναι αλλα και εχθροι μας δεν ειναι) αντιδρουν τοσο αρνητικα για τη βοηθεια γιατι εχουν να...παρουν αυξηση απο το..1990 και ουσιαστικα ζουν κατω απο σκληρη λιτοτητα τα τελευταια 20 χρονια (πληρωνοντας βεβαια και την ενωση με την Αν.Γερμανια),οι τιμες ειναι σταθερες εδω και 10 χρονια ,τα ακινητα το ιδιο και γενικα ΠΡΟΣΕΧΟΥΝ....

 

Εδω...ολοι μας ,ναι ολοι μας,ζουμε Like there is no tommorrow.......

 

Η επικειμενη λιτοτητα (και μιλαμε για αγρια λιτοτητα ειδικα αν κοπει το 25% του εισοδηματος και στον ιδιωτικο τομεα με την καταργηση του 13ου & 14ου μισθου) μακαρι να επιφερει και μια εκλογικευση των τιμων αλλα και των δαπανων...

 

Παντως οπως και να εχει...οσοι δεν "τα εχουν" θα περασουν ΠΟΛΥ δυσκολα την επομενη 10ετια...

 

Kouragio Ellines...   

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι Γερμανοι (που...φιλοι μας δεν ειναι αλλα και εχθροι μας δεν ειναι) αντιδρουν τοσο αρνητικα για τη βοηθεια γιατι εχουν να...παρουν αυξηση απο το..1990 και ουσιαστικα ζουν κατω απο σκληρη λιτοτητα τα τελευταια 20 χρονια (πληρωνοντας βεβαια και την ενωση με την Αν.Γερμανια),οι τιμες ειναι σταθερες εδω και 10 χρονια ,τα ακινητα το ιδιο και γενικα ΠΡΟΣΕΧΟΥΝ....

 

Βλέπεις τι λές όμως?

Εδώ αν υπάρχει μία αύξηση στους μισθούς απο το '90, είναι της τάξης max.50%-60% (απ'το '90 μέχρι σήμερα), ενώ οι τιμές σε ακίνητα και μή έχουν ανέβει πάνω απο 350% στην καλύτερη.

 

Θα πρέπει όμως να συμφωνίσω στο οτι πρέπει να προσέχουμε πως και που ξοδεύμουμε.

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

....

 

μα απλα επειδη εχει μαθει ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΕΙ ΠΩΣ ΞΟΔΕΥΕΙ...

 

....

   

 

.....

Θα πρέπει όμως να συμφωνίσω στο οτι πρέπει να προσέχουμε πως και που ξοδεύμουμε.

 

 

Αυτό προσπάθησα να πω στο πρώτο μου ποστ.

 

Το πρόβλημα εδώ είναι ότι δεν είναι όλοι οι Ελληνες τόσο "απρόσεκτοι"....

Υπάρχει ΗΔΗ μια μεγάλη μερίδα ανθρώπων  που βρίκεται κάτω από το όριο του "προσέχω".... και κινείται στην περιοχή της αδυναμίας κάλυψης πραγματικών αναγκών.

Ελπίζω να υπάρχει έστω και μικρό περιθώριο κοινωνικής αλληλεγγύης προς αυτούς.

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι Γερμανοι (που...φιλοι μας δεν ειναι αλλα και εχθροι μας δεν ειναι) αντιδρουν τοσο αρνητικα για τη βοηθεια γιατι εχουν να...παρουν αυξηση απο το..1990 και ουσιαστικα ζουν κατω απο σκληρη λιτοτητα τα τελευταια 20 χρονια (πληρωνοντας βεβαια και την ενωση με την Αν.Γερμανια),οι τιμες ειναι σταθερες εδω και 10 χρονια ,τα ακινητα το ιδιο και γενικα ΠΡΟΣΕΧΟΥΝ.... 

 

Υπάρχουν τρία θέματα. Η όποια μείωση των εισοδημάτων πρέπει να συνοδευτεί και από μια (ελπίζω) ανάλογη μείωση τιμών. Στην αντίθετη περίπτωση η σύγκριση με άλλες χώρες είναι άδικη και αποπροσανατολιστική. Μην ξεχνάμε τις συγκρίσεις τιμών μεταξύ των χωρών. Πολύ φοβάμαι όμως ότι το ανεγκέφαλο εμπόριο στην χώρα μας θα προσπαθήσει να κλείσει τρύπες αυξάνοντας τις τιμές, όπως κάνει εδώ και χρόνια.

 

Το δεύτερο θέμα είναι ότι αυτή ακριβώς η σπατάλη των Ελλήνων είναι που βάζει το φαί στο πιάτο πολλών άλλων Ελλήνων που εργάζονται στο εμπόριο και στην προσφορά υπηρεσιών. Μείωση των εξόδων μας ισοδυναμεί με μείωση των εσόδων τους που ισοδυναμεί σε αύξηση ανεργίας και στην δημιουργία ενός αυτοενισχυόμενου αρνητικού κύκλου ανάδρασης. Εδώ και πάλι η καλύτερη λύση είναι η μείωση των τιμών ώστε να μειωθούν οι ανάγκες των πληγέντων Ελλήνων.

 

Το τρίτο θέμα είναι ότι για να κάνεις μείωση εξόδων πρέπει να έχεις και το περιθώριο να το κάνεις. Πολλοί Έλληνες ήδη ζούν με τα βασικά και είναι το λιγότερο άδικο, ίσως και απάνθρωπο, να απαιτείται και από αυτούς μεγαλύτερη λιτότητα.

 

Απλά, αν παίρνεις x και ξοδεύεις y πρέπει πάντα x>y. Δεδομένου ότι το x θα μειωθεί, για να διατηρηθεί η σταθερότητα (αν υπάρχει βέβαια) θα πρέπει να μειωθεί και το y.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενώ οι τιμές σε ακίνητα και μή έχουν ανέβει πάνω απο 350% στην καλύτερη.

 

ναι ακριβως επειδη δεν ΠΡΟΣΕΞΑΜΕ και το ΑΝΕΧΤΗΚΑΜΕ

 

Θα σου πω μια πραγματικη ιστορια...μια και την εζησα απο κοντα

 

Πριν απο 3 χρονια οι..παραγωγοι γαλακτος στο Βραδεμβουργο αποφασισαν να αυξησουν την τιμη του γαλακτος απο...0,60 (I know,I know) σε 0,65.....ευρω το λιτρο....

 

Ε,το τι εγινε δεν μπορεις να φαναστεις..για μια ολοκληρη εβδομαδα οι περισσοτεροι βερολινεζοι απλα..δεν....αγοραζαν ΚΑΘΟΛΟΥ γαλα....μαλιστα θυμαμαι οταν σε ενα supermarket με ειδε καποιος να...αγοραζω γαλα...μου...εβαλε κανονικα χερι....(και καλα εκανε)....αποτελεσμα...σημερα το γαλα πωλειται......0,50 ευρω το λιτρο....

 

Εχεις δει ποτε να γινεται κατι τετοιο στην Ελλαδα που ολα τα ..ανεχομαστε?

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι ακριβως επειδη δεν ΠΡΟΣΕΞΑΜΕ και το ΑΝΕΧΤΗΚΑΜΕ

 

Θα σου πω μια πραγματικη ιστορια...μια και την εζησα απο κοντα

 

Πριν απο 3 χρονια οι..παραγωγοι γαλακτος στο Βραδεμβουργο αποφασισαν να αυξησουν την τιμη του γαλακτος απο...0,60 (I know,I know) σε 0,65.....ευρω το λιτρο....

 

Ε,το τι εγινε δεν μπορεις να φαναστεις..για μια ολοκληρη εβδομαδα οι περισσοτεροι βερολινεζοι απλα..δεν....αγοραζαν ΚΑΘΟΛΟΥ γαλα....μαλιστα θυμαμαι οταν σε ενα supermarket με ειδε καποιος να...αγοραζω γαλα...μου...εβαλε κανονικα χερι....(και καλα εκανε)....αποτελεσμα...σημερα το γαλα πωλειται......0,50 ευρω το λιτρο....

 

Εχεις δει ποτε να γινεται κατι τετοιο στην Ελλαδα που ολα τα ..ανεχομαστε?

+10000 Εδώ τώρα σιγά σιγά αρχίζουμε να ξυπνάμε,αλλά τέτοια μαζικότητα δεν το πολυβλέπω να την έχουμε.. :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχεις δει ποτε να γινεται κατι τετοιο στην Ελλαδα που ολα τα ..ανεχομαστε?

Όχι και πολύ δύσκολα θα το δούμε.

Εμείς ήμαστε το 5-10% του ελληνικού πλυθησμού που φωνάζει και θα το κάνει, αλλά πως να πείσεις τους 90% "Έλα μωρέ, που θα μείνω εγώ χωρίς το γαλατάκι μου σήμερα"?

Το γαλατάκι του το ήπιε τότε, λεφτά έχει σήμερα?

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είπαμε...

Είμαστε large ή χαζοφιλότιμοι...

Ο Έλληνας ντρέπεται να πει σε κάποιον οτι του πουλάει κάτι ακριβά.  :-\

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου